Voetbalclub AZ legt trainer Jansen vast tot zomer 2025
ALKMAAR (ANP) - Voetbalclub AZ heeft succescoach Pascal Jansen tot medio 2025 vastgelegd. De twee partijen hadden eerder al een mondeling akkoord bereikt.
Jansen is sinds december 2020 hoofdtrainer in Alkmaar. De 50-jarige coach heeft na 121 officiële duels een puntengemiddelde van 1,98 punt per wedstrijd, het hoogste gemiddelde voor een AZ-trainer sinds 2001.
AZ staat dit seizoen na 26 competitieduels op de vierde plaats in de Eredivisie, 8 punten achter koploper Feyenoord. De ploeg staat tevens in de kwartfinales van de Conference League, waar het over drie weken Anderlecht treft. In de vorige ronde waren de Alkmaarders twee keer te sterk voor Lazio, de huidige nummer 2 van Italië.
Jansen is sinds 2018 werkzaam bij AZ. Na het ontslag van Arne Slot in december 2020 promoveerde de voormalige assistent tot hoofdtrainer. Onder Jansen eindigde AZ achtereenvolgens op de derde en de vijfde plaats in de Eredivisie. Het contract van de oud-speler liep komende zomer af.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
9 minuten geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
8 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
14 uur geleden