Voetbalclub AZ legt trainer Jansen vast tot zomer 2025
ALKMAAR (ANP) - Voetbalclub AZ heeft succescoach Pascal Jansen tot medio 2025 vastgelegd. De twee partijen hadden eerder al een mondeling akkoord bereikt.
Jansen is sinds december 2020 hoofdtrainer in Alkmaar. De 50-jarige coach heeft na 121 officiële duels een puntengemiddelde van 1,98 punt per wedstrijd, het hoogste gemiddelde voor een AZ-trainer sinds 2001.
AZ staat dit seizoen na 26 competitieduels op de vierde plaats in de Eredivisie, 8 punten achter koploper Feyenoord. De ploeg staat tevens in de kwartfinales van de Conference League, waar het over drie weken Anderlecht treft. In de vorige ronde waren de Alkmaarders twee keer te sterk voor Lazio, de huidige nummer 2 van Italië.
Jansen is sinds 2018 werkzaam bij AZ. Na het ontslag van Arne Slot in december 2020 promoveerde de voormalige assistent tot hoofdtrainer. Onder Jansen eindigde AZ achtereenvolgens op de derde en de vijfde plaats in de Eredivisie. Het contract van de oud-speler liep komende zomer af.
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
38 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
1 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
5 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
9 uur geleden