Voetbalclub AZ legt trainer Jansen vast tot zomer 2025
ALKMAAR (ANP) - Voetbalclub AZ heeft succescoach Pascal Jansen tot medio 2025 vastgelegd. De twee partijen hadden eerder al een mondeling akkoord bereikt.
Jansen is sinds december 2020 hoofdtrainer in Alkmaar. De 50-jarige coach heeft na 121 officiële duels een puntengemiddelde van 1,98 punt per wedstrijd, het hoogste gemiddelde voor een AZ-trainer sinds 2001.
AZ staat dit seizoen na 26 competitieduels op de vierde plaats in de Eredivisie, 8 punten achter koploper Feyenoord. De ploeg staat tevens in de kwartfinales van de Conference League, waar het over drie weken Anderlecht treft. In de vorige ronde waren de Alkmaarders twee keer te sterk voor Lazio, de huidige nummer 2 van Italië.
Jansen is sinds 2018 werkzaam bij AZ. Na het ontslag van Arne Slot in december 2020 promoveerde de voormalige assistent tot hoofdtrainer. Onder Jansen eindigde AZ achtereenvolgens op de derde en de vijfde plaats in de Eredivisie. Het contract van de oud-speler liep komende zomer af.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
20 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
1 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
7 uur geleden