Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalclub Amiens stapt naar rechter om degradatie te voorkomen

Voetbalclub Amiens stapt naar rechter om degradatie te voorkomen

PARIJS (ANP) - De Franse voetbalclub Amiens SC gaat bij de rechtbank de gedwongen degradatie uit Ligue 1 aanvechten. Dat melden verschillende Franse media. De nummer 19 van de ranglijst zal deze juridische stap op korte termijn toelichten.

De clubleiding van Amiens SC riep begin deze week supporters en andere sympathisanten al op om een petitie te ondertekenen. Daarin doet de club een beroep op de Franse voetballiga (LFP) om de beslissing van een week eerder te herzien. Amiens SC stelt voor om geen enkele club te laten degraderen en komend seizoen 22 ploegen in Ligue 1 te hebben, inclusief Lorient en Lens, die promoveren vanuit Ligue 2.

Het Franse voetbalseizoen werd evenals in Nederland vroegtijdig beëindigd nadat de regering had beslist dat er wegens het coronavirus tot september niet kan worden gevoetbald. Er stonden nog tien speeldagen op het programma. De LFP riep Paris Saint-Germain uit tot kampioen en liet Amiens SC en hekkensluiter Toulouse degraderen.

Amiens SC had slechts vier punten achterstand op de achttiende plaats. Het lot van Toulouse, dat veertien punten goed te maken had, was wel al zo goed als bezegeld.

In Nederland trachten SC Cambuur en De Graafschap via de rechtbank promotie naar de eredivisie af te dwingen. Komende week wil de voorzieningenrechter uitspraak doen in het kort geding dat beide eerstedivisieclubs tegen de KNVB hebben aangespannen.

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

10 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

11 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

11 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

12 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

12 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

13 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

14 uur geleden