Voetbalbond Uruguay zet Tabárez aan de kant
MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Oscar Tabárez werkt al sinds 2006 als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Uruguay, maar de 73-jarige trainer is nu min of meer aan de kant gezet. De Uruguayaanse bond heeft als gevolg van de coronacrisis een groot deel van het personeel ontslagen. Volgens het bestuur is deze ingreep noodzakelijk om te voorkomen dat de bond in financiële problemen komt.
Volgens Uruguayaanse media zitten hierdoor ongeveer 400 bondsmedewerkers voorlopig zonder werk én salaris. Het gaat niet alleen om kantoorpersoneel, maar ook om bondscoaches, trainers en stafleden die in dienst zijn bij de voetbalbond. In de verklaring op de website van de bond wordt Tabárez niet bij naam genoemd, maar ook 'El Maestro' zou hieronder vallen. De bondscoach verdient naar verluidt zo'n 3 miljoen euro per jaar.
Onder leiding van Tabárez bereikte Uruguay in 2010 de halve finales van het WK, waarin Oranje met 3-2 te sterk was. Op het laatste WK in 2018 strandde de Zuid-Amerikaanse ploeg van onder anderen Luis Suárez en Edinson Cavani in de kwartfinales tegen de latere wereldkampioen Frankrijk.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
6 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geleden