Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalbond Uruguay zet Tabárez aan de kant

Voetbalbond Uruguay zet Tabárez aan de kant

MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Oscar Tabárez werkt al sinds 2006 als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Uruguay, maar de 73-jarige trainer is nu min of meer aan de kant gezet. De Uruguayaanse bond heeft als gevolg van de coronacrisis een groot deel van het personeel ontslagen. Volgens het bestuur is deze ingreep noodzakelijk om te voorkomen dat de bond in financiële problemen komt.

Volgens Uruguayaanse media zitten hierdoor ongeveer 400 bondsmedewerkers voorlopig zonder werk én salaris. Het gaat niet alleen om kantoorpersoneel, maar ook om bondscoaches, trainers en stafleden die in dienst zijn bij de voetbalbond. In de verklaring op de website van de bond wordt Tabárez niet bij naam genoemd, maar ook 'El Maestro' zou hieronder vallen. De bondscoach verdient naar verluidt zo'n 3 miljoen euro per jaar.

Onder leiding van Tabárez bereikte Uruguay in 2010 de halve finales van het WK, waarin Oranje met 3-2 te sterk was. Op het laatste WK in 2018 strandde de Zuid-Amerikaanse ploeg van onder anderen Luis Suárez en Edinson Cavani in de kwartfinales tegen de latere wereldkampioen Frankrijk.

Meer uit Voetbal

Müller blijft na missen Amerikaanse voetbaltitel bij Vancouver

VANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.

31 minuten geleden
Gakpo 'enkele weken' niet beschikbaar bij Liverpool

MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.

12 uur geleden
Twee drinkpauzes bij alle wedstrijden van het WK voetbal 2026

ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.

15 uur geleden
Salah niet in selectie Liverpool voor CL-duel met Internazionale

LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.

17 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

18 uur geleden
Ajax tegen Qarabag zonder Sutalo, Taylor en Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.

18 uur geleden
Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

18 uur geleden