Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalbond Uruguay zet Tabárez aan de kant

Voetbalbond Uruguay zet Tabárez aan de kant

MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Oscar Tabárez werkt al sinds 2006 als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Uruguay, maar de 73-jarige trainer is nu min of meer aan de kant gezet. De Uruguayaanse bond heeft als gevolg van de coronacrisis een groot deel van het personeel ontslagen. Volgens het bestuur is deze ingreep noodzakelijk om te voorkomen dat de bond in financiële problemen komt.

Volgens Uruguayaanse media zitten hierdoor ongeveer 400 bondsmedewerkers voorlopig zonder werk én salaris. Het gaat niet alleen om kantoorpersoneel, maar ook om bondscoaches, trainers en stafleden die in dienst zijn bij de voetbalbond. In de verklaring op de website van de bond wordt Tabárez niet bij naam genoemd, maar ook 'El Maestro' zou hieronder vallen. De bondscoach verdient naar verluidt zo'n 3 miljoen euro per jaar.

Onder leiding van Tabárez bereikte Uruguay in 2010 de halve finales van het WK, waarin Oranje met 3-2 te sterk was. Op het laatste WK in 2018 strandde de Zuid-Amerikaanse ploeg van onder anderen Luis Suárez en Edinson Cavani in de kwartfinales tegen de latere wereldkampioen Frankrijk.

Meer uit Voetbal

Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

10 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

11 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

12 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

13 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

14 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

19 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

1 dag geleden