Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalbond KNVB ziet perspectief in prognose minister De Jonge

Voetbalbond KNVB ziet perspectief in prognose minister De Jonge

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB ziet in de uitspraken van minister Hugo de Jonge perspectief voor een snelle terugkeer naar volle stadions. De Jonge zei in WNL Op Zondag dat alle volwassenen die dat willen voor 1 september gevaccineerd zijn. Tegen die tijd kunnen volgens de demissionaire zorgminister heel wat coronaregels worden losgelaten.

"We willen graag zo snel mogelijk weer met volle stadions spelen en alle amateurs weer lekker laten voetballen", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Uiteraard als dit veilig kan. Dit biedt perspectief en wellicht kan het met de huidige gunstige ontwikkelingen én opgedane kennis zelfs nog eerder."

Het nieuwe seizoen in het betaalde voetbal begint op vrijdag 6 augustus met de eerste speelronde in de Keuken Kampioen Divisie. In dat weekeinde is ook de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax, de landskampioen én bekerwinnaar, en PSV, dat als tweede eindigde in de competitie. De Eredivisie begint de week daarna.

12.000 toeschouwers

Het grootste deel van het afgelopen seizoen werd in lege stadions gespeeld. In de play-offs om Europees voetbal en promotie/degradatie was recent wel weer wat publiek welkom. Bij de vier EK-wedstrijden die komende maand in Amsterdam worden gespeeld, zijn steeds 12.000 toeschouwers welkom. Zij moeten zich vooraf laten testen op het coronavirus.

Sportkoepel NOC*NSF wilde niet reageren op de prognose van De Jonge.

Meer uit Voetbal

Ook tweede bezwaar van NAC tegen schorsing Holtby afgewezen

BREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.

2 uur geleden
PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

14 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

14 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

14 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

15 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

15 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

16 uur geleden