Voetbalbond KNVB ziet perspectief in prognose minister De Jonge
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB ziet in de uitspraken van minister Hugo de Jonge perspectief voor een snelle terugkeer naar volle stadions. De Jonge zei in WNL Op Zondag dat alle volwassenen die dat willen voor 1 september gevaccineerd zijn. Tegen die tijd kunnen volgens de demissionaire zorgminister heel wat coronaregels worden losgelaten.
"We willen graag zo snel mogelijk weer met volle stadions spelen en alle amateurs weer lekker laten voetballen", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Uiteraard als dit veilig kan. Dit biedt perspectief en wellicht kan het met de huidige gunstige ontwikkelingen én opgedane kennis zelfs nog eerder."
Het nieuwe seizoen in het betaalde voetbal begint op vrijdag 6 augustus met de eerste speelronde in de Keuken Kampioen Divisie. In dat weekeinde is ook de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax, de landskampioen én bekerwinnaar, en PSV, dat als tweede eindigde in de competitie. De Eredivisie begint de week daarna.
12.000 toeschouwers
Het grootste deel van het afgelopen seizoen werd in lege stadions gespeeld. In de play-offs om Europees voetbal en promotie/degradatie was recent wel weer wat publiek welkom. Bij de vier EK-wedstrijden die komende maand in Amsterdam worden gespeeld, zijn steeds 12.000 toeschouwers welkom. Zij moeten zich vooraf laten testen op het coronavirus.
Sportkoepel NOC*NSF wilde niet reageren op de prognose van De Jonge.
Meer uit Voetbal
XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.
5 uur geledenCAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
15 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
18 uur geleden