Voetbalbond KNVB ziet perspectief in prognose minister De Jonge
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB ziet in de uitspraken van minister Hugo de Jonge perspectief voor een snelle terugkeer naar volle stadions. De Jonge zei in WNL Op Zondag dat alle volwassenen die dat willen voor 1 september gevaccineerd zijn. Tegen die tijd kunnen volgens de demissionaire zorgminister heel wat coronaregels worden losgelaten.
"We willen graag zo snel mogelijk weer met volle stadions spelen en alle amateurs weer lekker laten voetballen", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Uiteraard als dit veilig kan. Dit biedt perspectief en wellicht kan het met de huidige gunstige ontwikkelingen én opgedane kennis zelfs nog eerder."
Het nieuwe seizoen in het betaalde voetbal begint op vrijdag 6 augustus met de eerste speelronde in de Keuken Kampioen Divisie. In dat weekeinde is ook de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax, de landskampioen én bekerwinnaar, en PSV, dat als tweede eindigde in de competitie. De Eredivisie begint de week daarna.
12.000 toeschouwers
Het grootste deel van het afgelopen seizoen werd in lege stadions gespeeld. In de play-offs om Europees voetbal en promotie/degradatie was recent wel weer wat publiek welkom. Bij de vier EK-wedstrijden die komende maand in Amsterdam worden gespeeld, zijn steeds 12.000 toeschouwers welkom. Zij moeten zich vooraf laten testen op het coronavirus.
Sportkoepel NOC*NSF wilde niet reageren op de prognose van De Jonge.
Meer uit Voetbal
KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
18 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
2 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
7 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
14 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
14 uur geleden