Voetbalbond KNVB registreert 663 transfers in zomerperiode
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de afgelopen zomerperiode 663 transfers geregistreerd. Dat is vergelijkbaar met vorig jaar toen de periode waarin profclubs spelers mogen aantrekken of verkopen werd afgesloten met 661 transfers. De Nederlandse transfermarkt ging net als in de meeste landen vrijdagavond om 24.00 uur dicht.
Op de slotdag was de overgang van Samuel Radlinger van het Oostenrijkse Austria Wien naar Almere City de laatste geregistreerde transfer. "De eerste transfer in de zomerse periode was die van Bent Driessen van FC Utrecht naar Roda JC", meldt de voetbalbond. Binnen Nederland waren er in totaal 211 transfers, terwijl er 210 voetballers uit het buitenland werden aangetrokken. 242 spelers vertrokken uit Nederland naar een club in een ander land.
In het amateurvoetbal waren er 1399 internationale overschrijvingen; 1091 spelers kwamen van een buitenlandse club naar Nederland, 308 spelers vertrokken juist naar het buitenland.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA heeft zeer negatief gereageerd op de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. FIFA wil een nieuwe dochteronderneming FIFA Forward Enterprise (FFE) oprichten en daarvan zo'n 20 procent van de aandelen verkopen aan investeerders.
17 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Voetballers in de Bundesliga die vanaf nu hun mond bedekken bij een verbale confrontatie met een tegenstander krijgen een gele kaart. Dat heeft de scheidsrechterscommissie van de Duitse bond (DFB) bevestigd aan persbureau dpa. Op het afgelopen WK werd de handeling nog bestraft met rood.
1 uur geledenROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini keert na drie jaar terug als bondscoach van de Italiaanse voetballers. Dat heeft de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Giovanni Malagò, in Rome bekendgemaakt.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Doelman Timon Wellenreuther kan de komende weken niet in actie komen voor zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De van Feyenoord overgekomen keeper heeft vrijdag een knieblessure opgelopen tijdens het vriendschappelijke duel met Olympique Lyon. Dat meldt de Duitse club dinsdag.
3 uur geledenROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini staat op het punt om opnieuw bondscoach van Italië te worden. Dat melden verschillende media. De 61-jarige trainer moet de opvolger worden van de in april vertrokken bondscoach Gennaro Gattuso. Onder zijn leiding wist Italië zich niet te plaatsen voor het afgelopen WK. Het land ontbrak zo voor de derde keer op rij op het mondiale toernooi.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri mist de start van het seizoen met Manchester City. De 30-jarige Spaanse middenvelder heeft een kleine rugoperatie ondergaan, meldt de Engelse club.
4 uur geledenIPSWICH (ANP) - Kjell Scherpen keept komend seizoen in de Premier League. Het gepromoveerde Ipswich Town neemt de 26-jarige Nederlander over van de Belgische club Union. Scherpen ondertekent een contract voor vier jaar.
5 uur geleden