Voetbalbond FIFA stelt voorlopig geen sancties in tegen Israël
ZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft vooralsnog geen sancties ingesteld tegen Israël. Die waren geëist door de Palestijnse voetbalbond PFA door de situatie in Gaza. Wel heeft de FIFA de tuchtcommissie opdracht gegeven een onderzoek te doen naar vermeende discriminatie, zo werd gemeld na een congres in Zürich.
De PFA beschuldigt de staat Israël van het schenden van het internationaal recht, met name in Gaza, en de Israëlische voetbalbond van medeplichtigheid. De bond beroept zich op de FIFA-statuten over mensenrechten. Alle voetbalinfrastructuur in de Gazastrook is vernietigd of zwaar beschadigd.
Verder laat de FIFA een onderzoek instellen naar de deelname van Israëlische voetbalteams die op het grondgebied van Palestina zouden spelen in Israëlische competities. FIFA-voorzitter Gianni Infantino zei dat het bestuur van de FIFA "deze zeer gevoelige kwestie" zorgvuldig wil laten bestuderen en wacht op een advies.
"Het aanhoudende geweld in de regio bevestigt dat we boven alle overwegingen, en zoals verklaard op het 74ste FIFA-congres, vrede nodig hebben", sprak Infantino in een persbericht. "We blijven geschokt door wat er gebeurt en onze gedachten gaan uit naar degenen die lijden. We dringen er bij alle partijen op aan om de vrede in de regio met onmiddellijke ingang te herstellen."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden