Voetbalbond FIFA stelt voorlopig geen sancties in tegen Israël
ZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft vooralsnog geen sancties ingesteld tegen Israël. Die waren geëist door de Palestijnse voetbalbond PFA door de situatie in Gaza. Wel heeft de FIFA de tuchtcommissie opdracht gegeven een onderzoek te doen naar vermeende discriminatie, zo werd gemeld na een congres in Zürich.
De PFA beschuldigt de staat Israël van het schenden van het internationaal recht, met name in Gaza, en de Israëlische voetbalbond van medeplichtigheid. De bond beroept zich op de FIFA-statuten over mensenrechten. Alle voetbalinfrastructuur in de Gazastrook is vernietigd of zwaar beschadigd.
Verder laat de FIFA een onderzoek instellen naar de deelname van Israëlische voetbalteams die op het grondgebied van Palestina zouden spelen in Israëlische competities. FIFA-voorzitter Gianni Infantino zei dat het bestuur van de FIFA "deze zeer gevoelige kwestie" zorgvuldig wil laten bestuderen en wacht op een advies.
"Het aanhoudende geweld in de regio bevestigt dat we boven alle overwegingen, en zoals verklaard op het 74ste FIFA-congres, vrede nodig hebben", sprak Infantino in een persbericht. "We blijven geschokt door wat er gebeurt en onze gedachten gaan uit naar degenen die lijden. We dringen er bij alle partijen op aan om de vrede in de regio met onmiddellijke ingang te herstellen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
7 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
16 uur geleden