Voetbalbond FIFA stelt voorlopig geen sancties in tegen Israël
ZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft vooralsnog geen sancties ingesteld tegen Israël. Die waren geëist door de Palestijnse voetbalbond PFA door de situatie in Gaza. Wel heeft de FIFA de tuchtcommissie opdracht gegeven een onderzoek te doen naar vermeende discriminatie, zo werd gemeld na een congres in Zürich.
De PFA beschuldigt de staat Israël van het schenden van het internationaal recht, met name in Gaza, en de Israëlische voetbalbond van medeplichtigheid. De bond beroept zich op de FIFA-statuten over mensenrechten. Alle voetbalinfrastructuur in de Gazastrook is vernietigd of zwaar beschadigd.
Verder laat de FIFA een onderzoek instellen naar de deelname van Israëlische voetbalteams die op het grondgebied van Palestina zouden spelen in Israëlische competities. FIFA-voorzitter Gianni Infantino zei dat het bestuur van de FIFA "deze zeer gevoelige kwestie" zorgvuldig wil laten bestuderen en wacht op een advies.
"Het aanhoudende geweld in de regio bevestigt dat we boven alle overwegingen, en zoals verklaard op het 74ste FIFA-congres, vrede nodig hebben", sprak Infantino in een persbericht. "We blijven geschokt door wat er gebeurt en onze gedachten gaan uit naar degenen die lijden. We dringen er bij alle partijen op aan om de vrede in de regio met onmiddellijke ingang te herstellen."
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
2 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
2 uur geleden