Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalbond FIFA stelt voorlopig geen sancties in tegen Israël

Voetbalbond FIFA stelt voorlopig geen sancties in tegen Israël

ZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft vooralsnog geen sancties ingesteld tegen Israël. Die waren geëist door de Palestijnse voetbalbond PFA door de situatie in Gaza. Wel heeft de FIFA de tuchtcommissie opdracht gegeven een onderzoek te doen naar vermeende discriminatie, zo werd gemeld na een congres in Zürich.

De PFA beschuldigt de staat Israël van het schenden van het internationaal recht, met name in Gaza, en de Israëlische voetbalbond van medeplichtigheid. De bond beroept zich op de FIFA-statuten over mensenrechten. Alle voetbalinfrastructuur in de Gazastrook is vernietigd of zwaar beschadigd.

Verder laat de FIFA een onderzoek instellen naar de deelname van Israëlische voetbalteams die op het grondgebied van Palestina zouden spelen in Israëlische competities. FIFA-voorzitter Gianni Infantino zei dat het bestuur van de FIFA "deze zeer gevoelige kwestie" zorgvuldig wil laten bestuderen en wacht op een advies.

"Het aanhoudende geweld in de regio bevestigt dat we boven alle overwegingen, en zoals verklaard op het 74ste FIFA-congres, vrede nodig hebben", sprak Infantino in een persbericht. "We blijven geschokt door wat er gebeurt en onze gedachten gaan uit naar degenen die lijden. We dringen er bij alle partijen op aan om de vrede in de regio met onmiddellijke ingang te herstellen."

Meer uit Voetbal

FC Twente contracteert Israëlische verdediger Lemkin

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Stav Lemkin aan de selectie toegevoegd. De 22-jarige Israëlische verdediger komt over van Sjachtar Donetsk en ondertekent een driejarig contract.

3 uur geleden
Kuijt volgt bij FC Dordrecht Boel op als hoofdtrainer

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt is de nieuwe trainer van FC Dordrecht. De voormalig international is bij de eerstedivisionist de opvolger van Melvin Boel, die onlangs de overstap maakte naar Go Ahead Eagles.

4 uur geleden
Perisic verlengt contract bij PSV met twee jaar

EINDHOVEN (ANP) - Ivan Perisic blijft bij PSV voetballen. De 36-jarige aanvaller verlengde vrijdag zijn contract met twee jaar, tot de zomer van 2027.

4 uur geleden
Oranjevrouwen winnen besloten oefenduel met 3-0 van Finland

LEEUWARDEN (ANP) - Nederland heeft op vrijdagmiddag een besloten oefenwedstrijd in Leeuwarden met 3-0 gewonnen van Finland. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. De doelpunten van de Oranjevrouwen werden gemaakt door Lynn Wilms, Chasity Grant en Shanice van de Sanden.

7 uur geleden
Van Gastel vervolgt trainersloopbaan in Indonesië

YOGYAKARTA (ANP) - Jean-Paul van Gastel vervolgt zijn trainersloopbaan in Indonesië. De oud-Feyenoorder heeft een contract ondertekend bij PSIM Yogyakarta, dat afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerde.

8 uur geleden
Van Nistelrooij weg als coach bij gedegradeerd Leicester City

LEICESTER (ANP) - Ruud van Nistelrooij vertrekt als coach van Leicester City. Dat heeft de Engelse voetbalclub via de sociale media bekendgemaakt. Leicester City degradeerde onder Van Nistelrooij uit de Premier League. Het contract van Van Nistelrooij liep nog tot medio 2027.

12 uur geleden
Real Madrid en Al-Hilal naar achtste finales op WK voor clubs

PHILADELPHIA (ANP) - Real Madrid en Al-Hilal hebben zich als laatste twee geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubs in de Verenigde Staten. Real eindigde als eerste in groep H door een 3-0-zege op RB Salzburg. Al-Hilal uit Saudi-Arabië versloeg het Mexicaanse Pachuca met 2-0.

14 uur geleden