Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalbond FIFA stelt voorlopig geen sancties in tegen Israël

Voetbalbond FIFA stelt voorlopig geen sancties in tegen Israël

ZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft vooralsnog geen sancties ingesteld tegen Israël. Die waren geëist door de Palestijnse voetbalbond PFA door de situatie in Gaza. Wel heeft de FIFA de tuchtcommissie opdracht gegeven een onderzoek te doen naar vermeende discriminatie, zo werd gemeld na een congres in Zürich.

De PFA beschuldigt de staat Israël van het schenden van het internationaal recht, met name in Gaza, en de Israëlische voetbalbond van medeplichtigheid. De bond beroept zich op de FIFA-statuten over mensenrechten. Alle voetbalinfrastructuur in de Gazastrook is vernietigd of zwaar beschadigd.

Verder laat de FIFA een onderzoek instellen naar de deelname van Israëlische voetbalteams die op het grondgebied van Palestina zouden spelen in Israëlische competities. FIFA-voorzitter Gianni Infantino zei dat het bestuur van de FIFA "deze zeer gevoelige kwestie" zorgvuldig wil laten bestuderen en wacht op een advies.

"Het aanhoudende geweld in de regio bevestigt dat we boven alle overwegingen, en zoals verklaard op het 74ste FIFA-congres, vrede nodig hebben", sprak Infantino in een persbericht. "We blijven geschokt door wat er gebeurt en onze gedachten gaan uit naar degenen die lijden. We dringen er bij alle partijen op aan om de vrede in de regio met onmiddellijke ingang te herstellen."

Meer uit Voetbal

Frankrijk wint ook van Colombia in oefenwedstrijd

LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.

5 uur geleden
Roemeense bondscoach Lucescu in ziekenhuis met hartproblemen

BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.

11 uur geleden
Tottenham neemt al na 1,5 maand afscheid van interim-coach Tudor

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.

11 uur geleden
Secretaris-generaal Afrikaanse voetbalbond gestopt na kritiek

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.

13 uur geleden
Mexico en Portugal spelen 0-0 bij heropening Aztekenstadion

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.

21 uur geleden
Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

1 dag geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

1 dag geleden