Voetbalbond FIFA legt WK-kwalificatie in Azië stil
ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft de kwalificatiereeks in Azië voor het WK van 2022 stilgelegd vanwege het coronavirus. Voor de wedstrijden die voor eind maart en begin juni op het programma staan, worden nieuwe data gezocht. De FIFA geeft de Aziatische landen wel de mogelijkheid om toch op de internationale speeldagen in maart of juni te voetballen als er geen gezondheidsrisico's zijn en de betrokken ploegen het onderling eens zijn.
Ook de play-off om een olympisch ticket tussen de voetbalsters van Zuid-Korea en China wordt verplaatst. De FIFA verschuift het tweeluik van april naar begin juni. Dat betekent dat bij de loting voor het olympische voetbaltoernooi op 20 april in Tokio nog niet het volledige deelnemersveld bekend is. De Nederlandse voetbalsters debuteren komende zomer op de Spelen.
In Azië is de WK-kwalificatie aanbeland in de tweede ronde. Voor de laatste wedstrijden uit deze ronde moeten nieuwe data worden gevonden. De derde ronde, waarin het gaat om plaatsing voor het WK van 2022 in Qatar, zou begin september moeten starten.
In Europa wordt voorlopig 'gewoon' doorgevoetbald, maar in steeds meer landen gebeurt dat wel zonder publiek. In Italië blijven de stadions zeker tot begin april dicht voor het publiek en ook in Bulgarije, Denemarken en Roemenië wordt vanwege het rondwarende coronavirus voorlopig in lege stadions gespeeld. In de Champions League is deze week geen publiek welkom bij de wedstrijden Valencia - Atalanta (dinsdag) en Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund (woensdag).
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
4 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
13 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
13 uur geleden