Voetbalbond FIFA legt WK-kwalificatie in Azië stil
ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft de kwalificatiereeks in Azië voor het WK van 2022 stilgelegd vanwege het coronavirus. Voor de wedstrijden die voor eind maart en begin juni op het programma staan, worden nieuwe data gezocht. De FIFA geeft de Aziatische landen wel de mogelijkheid om toch op de internationale speeldagen in maart of juni te voetballen als er geen gezondheidsrisico's zijn en de betrokken ploegen het onderling eens zijn.
Ook de play-off om een olympisch ticket tussen de voetbalsters van Zuid-Korea en China wordt verplaatst. De FIFA verschuift het tweeluik van april naar begin juni. Dat betekent dat bij de loting voor het olympische voetbaltoernooi op 20 april in Tokio nog niet het volledige deelnemersveld bekend is. De Nederlandse voetbalsters debuteren komende zomer op de Spelen.
In Azië is de WK-kwalificatie aanbeland in de tweede ronde. Voor de laatste wedstrijden uit deze ronde moeten nieuwe data worden gevonden. De derde ronde, waarin het gaat om plaatsing voor het WK van 2022 in Qatar, zou begin september moeten starten.
In Europa wordt voorlopig 'gewoon' doorgevoetbald, maar in steeds meer landen gebeurt dat wel zonder publiek. In Italië blijven de stadions zeker tot begin april dicht voor het publiek en ook in Bulgarije, Denemarken en Roemenië wordt vanwege het rondwarende coronavirus voorlopig in lege stadions gespeeld. In de Champions League is deze week geen publiek welkom bij de wedstrijden Valencia - Atalanta (dinsdag) en Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund (woensdag).
Meer uit Voetbal
ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
10 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
39 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
44 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.
45 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - AS Roma heeft aan de hand van Donyell Malen gewonnen van Bologna. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini won in Bologna met 2-0 dankzij een treffer en een assist van de Nederlandse spits.
46 minuten geledenBREDA (ANP) - Youri Regeer begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NAC Breda. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand opliep in een thuisduel met Sparta Rotterdam. Hij krijgt de voorkeur boven Ko Itakura.
47 minuten geleden