Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalbond FIFA legt WK-kwalificatie in Azië stil

Voetbalbond FIFA legt WK-kwalificatie in Azië stil

ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft de kwalificatiereeks in Azië voor het WK van 2022 stilgelegd vanwege het coronavirus. Voor de wedstrijden die voor eind maart en begin juni op het programma staan, worden nieuwe data gezocht. De FIFA geeft de Aziatische landen wel de mogelijkheid om toch op de internationale speeldagen in maart of juni te voetballen als er geen gezondheidsrisico's zijn en de betrokken ploegen het onderling eens zijn.

Ook de play-off om een olympisch ticket tussen de voetbalsters van Zuid-Korea en China wordt verplaatst. De FIFA verschuift het tweeluik van april naar begin juni. Dat betekent dat bij de loting voor het olympische voetbaltoernooi op 20 april in Tokio nog niet het volledige deelnemersveld bekend is. De Nederlandse voetbalsters debuteren komende zomer op de Spelen.

In Azië is de WK-kwalificatie aanbeland in de tweede ronde. Voor de laatste wedstrijden uit deze ronde moeten nieuwe data worden gevonden. De derde ronde, waarin het gaat om plaatsing voor het WK van 2022 in Qatar, zou begin september moeten starten.

In Europa wordt voorlopig 'gewoon' doorgevoetbald, maar in steeds meer landen gebeurt dat wel zonder publiek. In Italië blijven de stadions zeker tot begin april dicht voor het publiek en ook in Bulgarije, Denemarken en Roemenië wordt vanwege het rondwarende coronavirus voorlopig in lege stadions gespeeld. In de Champions League is deze week geen publiek welkom bij de wedstrijden Valencia - Atalanta (dinsdag) en Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund (woensdag).

Meer uit Voetbal

Raphinha gaat tekeer tegen arbitrage: Barcelona is bestolen

MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.

27 minuten geleden
WK voetbal in gevaar voor geblesseerde Franse spits Ekitike

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.

43 minuten geleden
Slot betreurt het missen van de vele kansen door Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."

1 uur geleden
Veurink hoopt op vollere stadions met vroegere wedstrijden

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.

7 uur geleden
Van Asten houdt 'onbeschrijflijk gevoel' over aan Oranje-debuut

BREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.

7 uur geleden
Veurink 'enorm trots' op spel en passie Oranje tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.

9 uur geleden
Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

11 uur geleden