Voetbalbond FIFA legt WK-kwalificatie in Azië stil
ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft de kwalificatiereeks in Azië voor het WK van 2022 stilgelegd vanwege het coronavirus. Voor de wedstrijden die voor eind maart en begin juni op het programma staan, worden nieuwe data gezocht. De FIFA geeft de Aziatische landen wel de mogelijkheid om toch op de internationale speeldagen in maart of juni te voetballen als er geen gezondheidsrisico's zijn en de betrokken ploegen het onderling eens zijn.
Ook de play-off om een olympisch ticket tussen de voetbalsters van Zuid-Korea en China wordt verplaatst. De FIFA verschuift het tweeluik van april naar begin juni. Dat betekent dat bij de loting voor het olympische voetbaltoernooi op 20 april in Tokio nog niet het volledige deelnemersveld bekend is. De Nederlandse voetbalsters debuteren komende zomer op de Spelen.
In Azië is de WK-kwalificatie aanbeland in de tweede ronde. Voor de laatste wedstrijden uit deze ronde moeten nieuwe data worden gevonden. De derde ronde, waarin het gaat om plaatsing voor het WK van 2022 in Qatar, zou begin september moeten starten.
In Europa wordt voorlopig 'gewoon' doorgevoetbald, maar in steeds meer landen gebeurt dat wel zonder publiek. In Italië blijven de stadions zeker tot begin april dicht voor het publiek en ook in Bulgarije, Denemarken en Roemenië wordt vanwege het rondwarende coronavirus voorlopig in lege stadions gespeeld. In de Champions League is deze week geen publiek welkom bij de wedstrijden Valencia - Atalanta (dinsdag) en Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund (woensdag).
Meer uit Voetbal
LIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
15 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
20 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
22 uur geleden