Voetbalbond FIFA krijgt miljoenen terug uit corruptiezaken
ZÜRICH (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft 201 miljoen dollar (171 miljoen euro) overgemaakt naar de FIFA Foundation voor de verliezen die de voetbalbond FIFA en de Amerikaanse voetbalbonden Concacaf en Conmebol hebben geleden door decennialange corruptie.
Het geld heeft de Amerikaanse justitie buitgemaakt van bankrekeningen van voormalige bestuurders die betrokken waren en vervolgd zijn voor de corruptie. De miljoenen komen terecht in een nieuw fonds onder toezicht van de FIFA Foundation en zijn bestemd om wereldwijd voetbalgerelateerde projecten te ondersteunen.
"Ik ben verheugd te zien dat het geld dat illegaal is overgeheveld uit het voetbal nu terugkomt en gebruikt gaat worden voor de doelen waar het eigenlijk voor bedoeld was", reageert FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Ik wil de Amerikaanse autoriteiten bedanken voor hun inzet, hun snelle en effectieve aanpak om deze zaken tot een eind te brengen en voor hun vertrouwen. De waarheid is dat dankzij hun interventie in 2015 we in staat waren om FIFA fundamenteel te veranderen van een giftige organisatie naar de hoog aangeschreven en geloofwaardige mondiale sportorganisatie nu."
Infantino zei verder ervoor te zullen zorgen dat de fondsen "naar behoren worden gebruikt en voor tastbare opbrengsten zullen zorgen bij die mensen die het echt nodig hebben".
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
1 uur geledenZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
5 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
10 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
14 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
14 uur geleden