Voetbalbond FIFA krijgt miljoenen terug uit corruptiezaken
ZÜRICH (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft 201 miljoen dollar (171 miljoen euro) overgemaakt naar de FIFA Foundation voor de verliezen die de voetbalbond FIFA en de Amerikaanse voetbalbonden Concacaf en Conmebol hebben geleden door decennialange corruptie.
Het geld heeft de Amerikaanse justitie buitgemaakt van bankrekeningen van voormalige bestuurders die betrokken waren en vervolgd zijn voor de corruptie. De miljoenen komen terecht in een nieuw fonds onder toezicht van de FIFA Foundation en zijn bestemd om wereldwijd voetbalgerelateerde projecten te ondersteunen.
"Ik ben verheugd te zien dat het geld dat illegaal is overgeheveld uit het voetbal nu terugkomt en gebruikt gaat worden voor de doelen waar het eigenlijk voor bedoeld was", reageert FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Ik wil de Amerikaanse autoriteiten bedanken voor hun inzet, hun snelle en effectieve aanpak om deze zaken tot een eind te brengen en voor hun vertrouwen. De waarheid is dat dankzij hun interventie in 2015 we in staat waren om FIFA fundamenteel te veranderen van een giftige organisatie naar de hoog aangeschreven en geloofwaardige mondiale sportorganisatie nu."
Infantino zei verder ervoor te zullen zorgen dat de fondsen "naar behoren worden gebruikt en voor tastbare opbrengsten zullen zorgen bij die mensen die het echt nodig hebben".
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
12 uur geleden