Voetbalbond FIFA krijgt miljoenen terug uit corruptiezaken
ZÜRICH (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft 201 miljoen dollar (171 miljoen euro) overgemaakt naar de FIFA Foundation voor de verliezen die de voetbalbond FIFA en de Amerikaanse voetbalbonden Concacaf en Conmebol hebben geleden door decennialange corruptie.
Het geld heeft de Amerikaanse justitie buitgemaakt van bankrekeningen van voormalige bestuurders die betrokken waren en vervolgd zijn voor de corruptie. De miljoenen komen terecht in een nieuw fonds onder toezicht van de FIFA Foundation en zijn bestemd om wereldwijd voetbalgerelateerde projecten te ondersteunen.
"Ik ben verheugd te zien dat het geld dat illegaal is overgeheveld uit het voetbal nu terugkomt en gebruikt gaat worden voor de doelen waar het eigenlijk voor bedoeld was", reageert FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Ik wil de Amerikaanse autoriteiten bedanken voor hun inzet, hun snelle en effectieve aanpak om deze zaken tot een eind te brengen en voor hun vertrouwen. De waarheid is dat dankzij hun interventie in 2015 we in staat waren om FIFA fundamenteel te veranderen van een giftige organisatie naar de hoog aangeschreven en geloofwaardige mondiale sportorganisatie nu."
Infantino zei verder ervoor te zullen zorgen dat de fondsen "naar behoren worden gebruikt en voor tastbare opbrengsten zullen zorgen bij die mensen die het echt nodig hebben".
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
11 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
55 minuten geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
2 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.
7 uur geleden