Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalbond FIFA haalt weer 57 sporters weg uit Afghanistan

Voetbalbond FIFA haalt weer 57 sporters weg uit Afghanistan

ZÜRICH (ANP) - De mondiale voetbalfederatie FIFA zegt weer 57 sporters uit Afghanistan te hebben geëvacueerd. Het gaat volgens de FIFA met name om vrouwen en kinderen die actief zijn in de voetballerij of het basketbal. Eerder deze maand meldde de federatie al dat het samen met Qatar zo'n honderd voetballers en voetbalsters uit Afghanistan heeft gehaald.

De 57 sporters die deze week werden geëvacueerd, kwamen woensdag aan in Doha. De FIFA werkt bij de evacuaties nauw samen met Qatar, dat volgend jaar het WK organiseert. Albanië heeft zich daar onlangs bij aangesloten. "De FIFA roept alle landen op om deze humanitaire zaak te steunen door permanent onderdak te bieden aan deze vrouwen en hun families, zodat ze hun leven opnieuw kunnen opbouwen", aldus de mondiale voetbalbond.

De internationale wielerbond UCI biedt ook hulp. De UCI meldde onlangs te hebben bijgedragen aan de redding van 165 Afghaanse vluchtelingen. Het zou gaan om vrouwelijke wielrenners, journalisten en leden van mensenrechtenorganisaties.

De Taliban grepen twee maanden geleden de macht in Afghanistan, bijna twintig jaar nadat ze werden verdreven door buitenlandse troepen. Het is sinds het vertrek van de buitenlandse strijdkrachten moeilijk om achterblijvers het land uit te krijgen.

Meer uit Voetbal

Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

8 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

10 uur geleden
NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

10 uur geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

10 uur geleden
Koploper Internazionale wint van Cremonese

CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).

11 uur geleden
City verspeelt punten tegen Spurs en ziet Arsenal uitlopen

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.

11 uur geleden
Ajax bevestigt komst van linksback Zintsjenko

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.

13 uur geleden