Voetbalbond FIFA haalt weer 57 sporters weg uit Afghanistan
ZÜRICH (ANP) - De mondiale voetbalfederatie FIFA zegt weer 57 sporters uit Afghanistan te hebben geëvacueerd. Het gaat volgens de FIFA met name om vrouwen en kinderen die actief zijn in de voetballerij of het basketbal. Eerder deze maand meldde de federatie al dat het samen met Qatar zo'n honderd voetballers en voetbalsters uit Afghanistan heeft gehaald.
De 57 sporters die deze week werden geëvacueerd, kwamen woensdag aan in Doha. De FIFA werkt bij de evacuaties nauw samen met Qatar, dat volgend jaar het WK organiseert. Albanië heeft zich daar onlangs bij aangesloten. "De FIFA roept alle landen op om deze humanitaire zaak te steunen door permanent onderdak te bieden aan deze vrouwen en hun families, zodat ze hun leven opnieuw kunnen opbouwen", aldus de mondiale voetbalbond.
De internationale wielerbond UCI biedt ook hulp. De UCI meldde onlangs te hebben bijgedragen aan de redding van 165 Afghaanse vluchtelingen. Het zou gaan om vrouwelijke wielrenners, journalisten en leden van mensenrechtenorganisaties.
De Taliban grepen twee maanden geleden de macht in Afghanistan, bijna twintig jaar nadat ze werden verdreven door buitenlandse troepen. Het is sinds het vertrek van de buitenlandse strijdkrachten moeilijk om achterblijvers het land uit te krijgen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
8 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
23 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden