Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalbond FIFA haalt weer 57 sporters weg uit Afghanistan

Voetbalbond FIFA haalt weer 57 sporters weg uit Afghanistan

ZÜRICH (ANP) - De mondiale voetbalfederatie FIFA zegt weer 57 sporters uit Afghanistan te hebben geëvacueerd. Het gaat volgens de FIFA met name om vrouwen en kinderen die actief zijn in de voetballerij of het basketbal. Eerder deze maand meldde de federatie al dat het samen met Qatar zo'n honderd voetballers en voetbalsters uit Afghanistan heeft gehaald.

De 57 sporters die deze week werden geëvacueerd, kwamen woensdag aan in Doha. De FIFA werkt bij de evacuaties nauw samen met Qatar, dat volgend jaar het WK organiseert. Albanië heeft zich daar onlangs bij aangesloten. "De FIFA roept alle landen op om deze humanitaire zaak te steunen door permanent onderdak te bieden aan deze vrouwen en hun families, zodat ze hun leven opnieuw kunnen opbouwen", aldus de mondiale voetbalbond.

De internationale wielerbond UCI biedt ook hulp. De UCI meldde onlangs te hebben bijgedragen aan de redding van 165 Afghaanse vluchtelingen. Het zou gaan om vrouwelijke wielrenners, journalisten en leden van mensenrechtenorganisaties.

De Taliban grepen twee maanden geleden de macht in Afghanistan, bijna twintig jaar nadat ze werden verdreven door buitenlandse troepen. Het is sinds het vertrek van de buitenlandse strijdkrachten moeilijk om achterblijvers het land uit te krijgen.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal lijdt pijnlijke nederlaag tegen Bournemouth

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.

56 minuten geleden
Neymar moet komende maanden laten zien dat hij klaar is voor WK

PARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.

1 uur geleden
De Jong fit genoeg voor rentree in wedstrijdselectie Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.

2 uur geleden
Indonesische bond wist dat voetballers Nederlanderschap verloren

JAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.

2 uur geleden
Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

17 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

17 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

18 uur geleden