Voetbalbond Conmebol schort Copa América in Argentinië op
BUENOS AIRES (ANP) - De Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol heeft besloten de Copa América niet te spelen in Argentinië. Het toernooi zou aanvankelijk in Argentinië en Colombia gespeeld worden, maar de bond schrapte Colombia eerder al als gastland vanwege de gespannen politieke situatie in het land. De Copa América staat gepland van 13 juni tot en met 10 juli. Onduidelijk is waar het toernooi nu wordt gespeeld.
Op Twitter laat Conmebol weten dat de bond "gezien de huidige omstandigheden" het besluit heeft genomen. De voetbalbond "analyseert het aanbod van andere landen die interesse hebben getoond in het hosten van het continentale toernooi" en maakt binnenkort nieuws hierover bekend.
Een meerderheid van de Argentijnen zag het doorgaan van het toernooi al niet zitten, bleek uit een peiling die vrijdag is bekendgemaakt. Daaruit kwam naar voren dat 70 procent vindt dat het kampioenschap van Zuid-Amerika beter niet kan worden georganiseerd in Argentinië omdat het coronavirus weer heeft toegeslagen. Het land registreerde op één dag tienduizenden besmettingen en honderden doden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
10 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden