
Voetbalbond Canada ziet af met duel met Iran na kritiek premier
TORONTO (ANP/BELGA) - De Canadese voetbalbond heeft donderdag na kritiek uit onder meer politieke kringen de oefenwedstrijd tegen Iran, gepland op 5 juni in Vancouver, geannuleerd. Een reden werd in een verklaring niet direct gegeven. Canada zag het duel als een voorbereiding op de wereldtitelstrijd later dit jaar in Qatar.
Premier Justin Trudeau had eerder gezegd geen voorstander van de ontmoeting te zijn en sloot zelfs niet uit dat de Iraanse spelers het land niet in zouden komen. Dit had alles te maken van het neerstorten van een vliegtuig in 2020, op weg van Teheran naar Kiev. Drie dagen na de ramp verklaarde Iran dat het toestel per vergissing neergehaald was.
Onder de slachtoffers bevonden zich veel Canadezen. Familieleden van de Canadese slachtoffers drongen er eerder al op aan de wedstrijd niet door te laten gaan.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Union Sint-Gillis heeft in de strijd om de Belgische titel een zege geboekt bij Anderlecht. De koploper in de play-offs om het landskampioenschap won de Brusselse derby met 1-0.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Sørloth heeft Atlético Madrid naar de 4-0-zege op Real Sociedad geleid. De Noorse aanvaller maakte in het eerste halfuur in Madrid alle vier de doelpunten, waarvan de eerste drie in vijf minuten tijd.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Sparta Rotterdam blijft door een zege op Almere City FC in de race voor een plek in de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdamse ploeg van trainer Maurice Steijn won in Almere met 3-0.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - Hamburger SV keert na zeven jaar terug in de Bundesliga. De club uit de Noord-Duitse stad won in eigen huis met 6-1 van Ulm en is daarmee zeker van de eerste twee plekken in de tweede Bundesliga, die recht geven op directe promotie.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-Sittard heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van het seizoen afgesloten met een overwinning. In Sittard wonnen de Limburgers van coach Danny Buijs met 1-0 van NAC Breda door een treffer van Kaj Sierhuis.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Landskampioen Bayern München heeft de laatste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen van Borussia Mönchengladbach. De ploeg van coach Vincent Kompany gaf met de 2-0-zege clubicoon Thomas Müller een passend afscheid.
6 uur geledenROME (ANP) - Lazio heeft in de strijd om de vierde plek in de Serie A ternauwernood een nederlaag tegen Juventus voorkomen. In het Stadio Olimpico in Rome eindigde de wedstrijd in 1-1.
6 uur geleden