Voetbalbaas Italië: Juventus zet positie in Serie A op het spel
NAPELS (ANP) - Juventus zal zich officieel uit het Super League-project moeten terugtrekken als de topclub uit Turijn komend seizoen in de Serie A wil uitkomen. Dat zei voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond (FIGC) in Napels na een vergadering. Indien Juventus zich voor de uiterste registratietermijn van het nieuwe seizoen nog niet heeft teruggetrokken als één van de grondleggers van de Super League, dan vormt uitsluiting een reëel risico voor de 36-voudige landskampioen.
"De statuten zijn helder", betoogde Gravina. "Als clubs willen deelnemen aan het Italiaans kampioenschap, moeten ze de wettelijke principes van internationale organisaties in het voetbal erkennen. Het is duidelijk dat dit voor Juventus momenteel niet het geval is. Ik vind het jammer voor de supporters maar de regels gelden voor iedereen. Ik hoop dat dit steekspel snel eindigt. Deze tweedracht doet de sportwereld geen goed. Ik hoop dat er een oplossing komt."
Juventus is met Real Madrid en FC Barcelona nog verbonden aan de Super League, die vorige maand door twaalf clubs werd gelanceerd, maar razendsnel flopte door felle kritiek uit de internationale samenleving. De andere negen initiatiefnemers hebben zich al wel van het revolutionaire concept afgekeerd. Ze gingen akkoord met een straf van de UEFA en staan 5 procent van hun inkomsten uit Europees voetbal gedurende één seizoen af. Ook doen deze negen clubs gezamenlijk een donatie van in totaal 15 miljoen euro voor de ontwikkeling van jeugdvoetbal in Europa.
De UEFA dreigt met veel hardere sancties tegen Juventus, Real Madrid en Barcelona. Deze drie clubs lieten zaterdag nog weten dat ze hun plannen voor het opzetten van een Super League willen doorzetten.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
12 minuten geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
31 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.
44 minuten geledenGLASGOW (ANP/BELGA) - Bondscoach Steve Clarke van Schotland heeft Tyler Fletcher van Manchester United opgeroepen voor het WK voetbal als vervanger van Billy Gilmour. De middenvelder van Napoli liep zaterdag een knieblessure op tijdens het gewonnen oefenduel met Curaçao (4-1).
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
2 uur geledenPASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
15 uur geleden