Voetbalbaas Italië: Juventus zet positie in Serie A op het spel
NAPELS (ANP) - Juventus zal zich officieel uit het Super League-project moeten terugtrekken als de topclub uit Turijn komend seizoen in de Serie A wil uitkomen. Dat zei voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond (FIGC) in Napels na een vergadering. Indien Juventus zich voor de uiterste registratietermijn van het nieuwe seizoen nog niet heeft teruggetrokken als één van de grondleggers van de Super League, dan vormt uitsluiting een reëel risico voor de 36-voudige landskampioen.
"De statuten zijn helder", betoogde Gravina. "Als clubs willen deelnemen aan het Italiaans kampioenschap, moeten ze de wettelijke principes van internationale organisaties in het voetbal erkennen. Het is duidelijk dat dit voor Juventus momenteel niet het geval is. Ik vind het jammer voor de supporters maar de regels gelden voor iedereen. Ik hoop dat dit steekspel snel eindigt. Deze tweedracht doet de sportwereld geen goed. Ik hoop dat er een oplossing komt."
Juventus is met Real Madrid en FC Barcelona nog verbonden aan de Super League, die vorige maand door twaalf clubs werd gelanceerd, maar razendsnel flopte door felle kritiek uit de internationale samenleving. De andere negen initiatiefnemers hebben zich al wel van het revolutionaire concept afgekeerd. Ze gingen akkoord met een straf van de UEFA en staan 5 procent van hun inkomsten uit Europees voetbal gedurende één seizoen af. Ook doen deze negen clubs gezamenlijk een donatie van in totaal 15 miljoen euro voor de ontwikkeling van jeugdvoetbal in Europa.
De UEFA dreigt met veel hardere sancties tegen Juventus, Real Madrid en Barcelona. Deze drie clubs lieten zaterdag nog weten dat ze hun plannen voor het opzetten van een Super League willen doorzetten.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
7 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
13 uur geleden