Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalbaas De Jong rekent op 'zuivere afweging' kabinet

Voetbalbaas De Jong rekent op 'zuivere afweging' kabinet

ZEIST (ANP) - De ongeregeldheden van begin dit seizoen in en om de voetbalstadions waren slechte 'reclame' voor de sector die nu, na twee maanden met lege tribunes, snakt naar de terugkeer van publiek. Directeur Jan de Jong van de Eredivisie CV verwacht niet dat de reeks grote en kleine incidenten met voetbalfans door het kabinet worden meegenomen in de besluitvorming over heropening van de stadions. "Dat zou niet mogen meespelen."

De voetbalclubs willen heel graag weer hun supporters ontvangen en hopen dinsdag op toestemming van de regering. "Zonder publiek is het voetbal het braafste jongetje van de klas. Met publiek incidenteel wel eens de stoutste", zegt De Jong. "Bij een nieuwe bestuurscultuur in de politiek hoort ook het maken van de meest zuivere afweging. Als je naar de afgelopen tien, vijftien jaar kijkt, heeft de gemiddelde voetbalsupporter zich voorbeeldig gedragen. Jaar na jaar was er gelukkig structureel minder politie-inzet nodig. Het is dus maar net wanneer je de foto neemt. Je zag afgelopen jaar niet alleen in het voetbal, maar ook met de rellen in bijvoorbeeld Rotterdam en Eindhoven dat corona en opgesloten zitten iets doet met hoe mensen reageren en zich uiten."

Meer uit Voetbal

Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

3 uur geleden
Rutten verliest van China bij debuut als bondscoach Curaçao

SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.

5 uur geleden
Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

7 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

8 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

16 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

16 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

19 uur geleden