Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalbaas De Jong rekent op 'zuivere afweging' kabinet

Voetbalbaas De Jong rekent op 'zuivere afweging' kabinet

ZEIST (ANP) - De ongeregeldheden van begin dit seizoen in en om de voetbalstadions waren slechte 'reclame' voor de sector die nu, na twee maanden met lege tribunes, snakt naar de terugkeer van publiek. Directeur Jan de Jong van de Eredivisie CV verwacht niet dat de reeks grote en kleine incidenten met voetbalfans door het kabinet worden meegenomen in de besluitvorming over heropening van de stadions. "Dat zou niet mogen meespelen."

De voetbalclubs willen heel graag weer hun supporters ontvangen en hopen dinsdag op toestemming van de regering. "Zonder publiek is het voetbal het braafste jongetje van de klas. Met publiek incidenteel wel eens de stoutste", zegt De Jong. "Bij een nieuwe bestuurscultuur in de politiek hoort ook het maken van de meest zuivere afweging. Als je naar de afgelopen tien, vijftien jaar kijkt, heeft de gemiddelde voetbalsupporter zich voorbeeldig gedragen. Jaar na jaar was er gelukkig structureel minder politie-inzet nodig. Het is dus maar net wanneer je de foto neemt. Je zag afgelopen jaar niet alleen in het voetbal, maar ook met de rellen in bijvoorbeeld Rotterdam en Eindhoven dat corona en opgesloten zitten iets doet met hoe mensen reageren en zich uiten."

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

9 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

11 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

12 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

12 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

13 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

13 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

18 uur geleden