Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalbaas De Jong rekent op 'zuivere afweging' kabinet

Voetbalbaas De Jong rekent op 'zuivere afweging' kabinet

ZEIST (ANP) - De ongeregeldheden van begin dit seizoen in en om de voetbalstadions waren slechte 'reclame' voor de sector die nu, na twee maanden met lege tribunes, snakt naar de terugkeer van publiek. Directeur Jan de Jong van de Eredivisie CV verwacht niet dat de reeks grote en kleine incidenten met voetbalfans door het kabinet worden meegenomen in de besluitvorming over heropening van de stadions. "Dat zou niet mogen meespelen."

De voetbalclubs willen heel graag weer hun supporters ontvangen en hopen dinsdag op toestemming van de regering. "Zonder publiek is het voetbal het braafste jongetje van de klas. Met publiek incidenteel wel eens de stoutste", zegt De Jong. "Bij een nieuwe bestuurscultuur in de politiek hoort ook het maken van de meest zuivere afweging. Als je naar de afgelopen tien, vijftien jaar kijkt, heeft de gemiddelde voetbalsupporter zich voorbeeldig gedragen. Jaar na jaar was er gelukkig structureel minder politie-inzet nodig. Het is dus maar net wanneer je de foto neemt. Je zag afgelopen jaar niet alleen in het voetbal, maar ook met de rellen in bijvoorbeeld Rotterdam en Eindhoven dat corona en opgesloten zitten iets doet met hoe mensen reageren en zich uiten."

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

4 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

4 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

4 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

5 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

7 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

7 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

8 uur geleden