Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalamateurclubs willen minuut stilte bij alle duels om oorlog

Voetbalamateurclubs willen minuut stilte bij alle duels om oorlog

ZEIST (ANP) - De belangenorganisaties van het amateurvoetbal roepen de KNVB op vanwege de oorlog in Oekraïne bij alle wedstrijden van het komend weekeinde een minuut stilte in acht te nemen. Het gaat om een verzoek namens ruim 2500 clubs. Dit "ter bewustwording van het belang van vrede." Het gaat om de Belangenorganisatie Amateurvoetbal Verenigingen (BAV), de Centrale Organisatie van Hoofdklasseverenigingen (COH) en de Coöperatieve Vereniging Tweede en Derde divisies (CVTD).

De organisaties willen een krachtig signaal afgeven, zegt Ben van Olffen, voorzitter van de BAV. "Over de hele wereld wordt er met afschuw gekeken naar de beelden uit Oekraïne. Met een minuut stilte kunnen we in de voetbalwereld laten zien dat we tegen geweld en voor vrede zijn."

Paul Kools, voorzitter van Centrale Organisatie van Hoofdklasseverenigingen (COH), verklaart: "Laten we ons bewust zijn van deze ernstige situatie en steun bieden aan hen die de waarde beseffen van een inclusieve en vreedzame samenleving."

Oproep voor iedereen

Bij de betreffende instanties zijn een groot deel van alle amateurclubs in Nederland aangesloten. "Maar de oproep geldt voor alle clubs en alle leden", zegt Van Olffen. "Dan praten we over ruim 2500 clubs, inclusief zaalvoetbal." Volgens de bestuurder staan er per weekeinde zo'n 800.000 actieve leden op het veld. "En we vragen ook de toeschouwers om mee te doen aan het initiatief."

De KNVB heeft de oproep inmiddels in beraad. Het verzoek geldt niet direct voor wedstrijden in het betaald voetbal, omdat de betreffende instanties niet namens deze clubs spreken. "Maar het zou natuurlijk mooi zijn als ze zich aansluiten", aldus Van Olffen.

Meer uit Voetbal

Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

7 uur geleden
SC Cambuur na zege stap dichter bij promotie naar Eredivisie

HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.

7 uur geleden
Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

13 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

14 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

1 dag geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

1 dag geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

1 dag geleden