Voetbalamateurclubs willen minuut stilte bij alle duels om oorlog
ZEIST (ANP) - De belangenorganisaties van het amateurvoetbal roepen de KNVB op vanwege de oorlog in Oekraïne bij alle wedstrijden van het komend weekeinde een minuut stilte in acht te nemen. Het gaat om een verzoek namens ruim 2500 clubs. Dit "ter bewustwording van het belang van vrede." Het gaat om de Belangenorganisatie Amateurvoetbal Verenigingen (BAV), de Centrale Organisatie van Hoofdklasseverenigingen (COH) en de Coöperatieve Vereniging Tweede en Derde divisies (CVTD).
De organisaties willen een krachtig signaal afgeven, zegt Ben van Olffen, voorzitter van de BAV. "Over de hele wereld wordt er met afschuw gekeken naar de beelden uit Oekraïne. Met een minuut stilte kunnen we in de voetbalwereld laten zien dat we tegen geweld en voor vrede zijn."
Paul Kools, voorzitter van Centrale Organisatie van Hoofdklasseverenigingen (COH), verklaart: "Laten we ons bewust zijn van deze ernstige situatie en steun bieden aan hen die de waarde beseffen van een inclusieve en vreedzame samenleving."
Oproep voor iedereen
Bij de betreffende instanties zijn een groot deel van alle amateurclubs in Nederland aangesloten. "Maar de oproep geldt voor alle clubs en alle leden", zegt Van Olffen. "Dan praten we over ruim 2500 clubs, inclusief zaalvoetbal." Volgens de bestuurder staan er per weekeinde zo'n 800.000 actieve leden op het veld. "En we vragen ook de toeschouwers om mee te doen aan het initiatief."
De KNVB heeft de oproep inmiddels in beraad. Het verzoek geldt niet direct voor wedstrijden in het betaald voetbal, omdat de betreffende instanties niet namens deze clubs spreken. "Maar het zou natuurlijk mooi zijn als ze zich aansluiten", aldus Van Olffen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten (29) heeft in het duel met FC Utrecht een kruisbandblessure opgelopen en mist het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verdediger van PSV moet een operatie ondergaan en zal langere tijd zijn uitgeschakeld. Dat heeft de club uit Eindhoven zondag bekendgemaakt.
16 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Het duel tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle in de Eredivisie is ruim anderhalf uur later dan gepland alsnog begonnen. De IJsselderby liep lang uitstel op doordat de meegereisde supporters van PEC Zwolle weigerden verboden gezichtsbedekkende doeken te verwijderen en evenmin gehoor gaven aan een oproep om het uitvak uit eigen beweging te verlaten. Pas toen de Mobiele Eenheid het vak had ontruimd en de fans in de bus naar Zwolle zaten, kon de wedstrijd zonder uitsupporters aanvangen.
25 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord speelt zondag het uitduel met FC Volendam zonder Anis Hadj Moussa en Anel Ahmedhodzic. Als het elftal van Robin van Persie punten verspeelt, dan is PSV officieel kampioen van Nederland. De aftrap is om 14.30 uur.
55 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De Mobiele Eenheid is uitgerukt om het uitvak met supporters van PEC Zwolle te ontruimen bij de IJsselderby. De fans weigerden gezichtsbedekking te verwijderen en evenmin uit eigen beweging de tribune in het stadion van Go Ahead Eagles te verlaten, ondanks herhaalde oproepen. Alle supporters van PEC worden in bussen terug naar Zwolle gestuurd. Daarna moet het duel alsnog beginnen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - De aftrap van de Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Supporters van PEC Zwolle staan in het uitvak met bedekte gezichten en dat is tegen de afspraken die zijn gemaakt tussen beide clubs. De zogeheten IJsselderby zou om 12.15 uur beginnen.
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.
5 uur geleden