Voetbalamateurclubs willen minuut stilte bij alle duels om oorlog
ZEIST (ANP) - De belangenorganisaties van het amateurvoetbal roepen de KNVB op vanwege de oorlog in Oekraïne bij alle wedstrijden van het komend weekeinde een minuut stilte in acht te nemen. Het gaat om een verzoek namens ruim 2500 clubs. Dit "ter bewustwording van het belang van vrede." Het gaat om de Belangenorganisatie Amateurvoetbal Verenigingen (BAV), de Centrale Organisatie van Hoofdklasseverenigingen (COH) en de Coöperatieve Vereniging Tweede en Derde divisies (CVTD).
De organisaties willen een krachtig signaal afgeven, zegt Ben van Olffen, voorzitter van de BAV. "Over de hele wereld wordt er met afschuw gekeken naar de beelden uit Oekraïne. Met een minuut stilte kunnen we in de voetbalwereld laten zien dat we tegen geweld en voor vrede zijn."
Paul Kools, voorzitter van Centrale Organisatie van Hoofdklasseverenigingen (COH), verklaart: "Laten we ons bewust zijn van deze ernstige situatie en steun bieden aan hen die de waarde beseffen van een inclusieve en vreedzame samenleving."
Oproep voor iedereen
Bij de betreffende instanties zijn een groot deel van alle amateurclubs in Nederland aangesloten. "Maar de oproep geldt voor alle clubs en alle leden", zegt Van Olffen. "Dan praten we over ruim 2500 clubs, inclusief zaalvoetbal." Volgens de bestuurder staan er per weekeinde zo'n 800.000 actieve leden op het veld. "En we vragen ook de toeschouwers om mee te doen aan het initiatief."
De KNVB heeft de oproep inmiddels in beraad. Het verzoek geldt niet direct voor wedstrijden in het betaald voetbal, omdat de betreffende instanties niet namens deze clubs spreken. "Maar het zou natuurlijk mooi zijn als ze zich aansluiten", aldus Van Olffen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.
6 uur geleden