Voetbal zonder publiek kost Bundeslia 91 miljoen
BERLIJN (ANP) - Het seizoen uitspelen zonder publiek kost de Duitse voetbalclubs uit de twee Bundesliga's 91 miljoen euro. Dat heeft het magazine Der Kicker uitgerekend. Daarbij komt ongeveer 70 miljoen voor rekening van de verenigingen uit de hoogste klasse.
De clubs hebben nog negen speeldagen te gaan. Vorig week gaf de Duitse regering toestemming het seizoen te hervatten, hetgeen zaterdag gaat gebeuren. Voorwaarde daarbij is wel dat de toeschouwers, om verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, thuisblijven.
In Nederland mag vooralsnog niet worden gevoetbald. De regering heeft gezegd dat dit waarschijnlijk per 1 september weer mag, maar dat het mogelijk nog een jaar duurt voor er weer publiek wordt toegelaten. Dat zou pas kunnen als er een vaccin tegen het virus is.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
1 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
3 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
16 uur geleden