Voetbal uit Wit-Rusland staat plotseling in etalage
MINSK (ANP/RTR) - De Wit-Russische voetbalcompetitie wint aan populariteit, nu er nergens anders in Europa meer gevoetbald wordt. De nationale bond van het land heeft afgelopen week nieuwe tv-contracten met tien buitenlandse firma's gesloten, waaronder in Rusland, India en Israël.
In Wit-Rusland staat dit weekeinde de tweede speelronde op het programma. President Aleksandr Loekasjenko ziet geen enkele reden om niet te voetballen. "Drink veel wodka, ga naar de sauna en werk hard", hield hij zijn landgenoten voor. "Je kan beter staand leven dan op je knieën sterven."
BATE Borisov en Dinamo Minsk, de twee beste voetbalclubs uit Wit-Rusland, hebben de afgelopen dagen veel meer volgers op sociale media gekregen. "Wij hopen dat alle aandacht onze spelers motiveert om nog beter te voetballen", zegt een woordvoerder van Dinamo Minsk. "Ze staan nu in de etalage."
Oekraïne
In Oekraïne werden er al voor de coronacrisis voetbalduels uit Wit-Rusland uitgezonden op televisie. "Dat komt omdat er veel spelers uit Oekraïne daar voetballen", verklaart directeur Viktor Samoilenko van Sport 1, het kanaal dat de wedstrijden brengt. "Pas nu wordt er veel naar gekeken en zien we dat het niveau best hoog ligt. Dat wisten we niet."
In Wit-Rusland, een land met zo'n 9,5 miljoen inwoners, zijn zover bekend ruim 90 mensen met het coronavirus besmet.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
10 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
11 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
18 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden