Voetbal uit Wit-Rusland staat plotseling in etalage
MINSK (ANP/RTR) - De Wit-Russische voetbalcompetitie wint aan populariteit, nu er nergens anders in Europa meer gevoetbald wordt. De nationale bond van het land heeft afgelopen week nieuwe tv-contracten met tien buitenlandse firma's gesloten, waaronder in Rusland, India en Israël.
In Wit-Rusland staat dit weekeinde de tweede speelronde op het programma. President Aleksandr Loekasjenko ziet geen enkele reden om niet te voetballen. "Drink veel wodka, ga naar de sauna en werk hard", hield hij zijn landgenoten voor. "Je kan beter staand leven dan op je knieën sterven."
BATE Borisov en Dinamo Minsk, de twee beste voetbalclubs uit Wit-Rusland, hebben de afgelopen dagen veel meer volgers op sociale media gekregen. "Wij hopen dat alle aandacht onze spelers motiveert om nog beter te voetballen", zegt een woordvoerder van Dinamo Minsk. "Ze staan nu in de etalage."
Oekraïne
In Oekraïne werden er al voor de coronacrisis voetbalduels uit Wit-Rusland uitgezonden op televisie. "Dat komt omdat er veel spelers uit Oekraïne daar voetballen", verklaart directeur Viktor Samoilenko van Sport 1, het kanaal dat de wedstrijden brengt. "Pas nu wordt er veel naar gekeken en zien we dat het niveau best hoog ligt. Dat wisten we niet."
In Wit-Rusland, een land met zo'n 9,5 miljoen inwoners, zijn zover bekend ruim 90 mensen met het coronavirus besmet.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
6 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
6 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden