Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbal uit Wit-Rusland staat plotseling in etalage

Voetbal uit Wit-Rusland staat plotseling in etalage

MINSK (ANP/RTR) - De Wit-Russische voetbalcompetitie wint aan populariteit, nu er nergens anders in Europa meer gevoetbald wordt. De nationale bond van het land heeft afgelopen week nieuwe tv-contracten met tien buitenlandse firma's gesloten, waaronder in Rusland, India en Israël.

In Wit-Rusland staat dit weekeinde de tweede speelronde op het programma. President Aleksandr Loekasjenko ziet geen enkele reden om niet te voetballen. "Drink veel wodka, ga naar de sauna en werk hard", hield hij zijn landgenoten voor. "Je kan beter staand leven dan op je knieën sterven."

BATE Borisov en Dinamo Minsk, de twee beste voetbalclubs uit Wit-Rusland, hebben de afgelopen dagen veel meer volgers op sociale media gekregen. "Wij hopen dat alle aandacht onze spelers motiveert om nog beter te voetballen", zegt een woordvoerder van Dinamo Minsk. "Ze staan nu in de etalage."

Oekraïne

In Oekraïne werden er al voor de coronacrisis voetbalduels uit Wit-Rusland uitgezonden op televisie. "Dat komt omdat er veel spelers uit Oekraïne daar voetballen", verklaart directeur Viktor Samoilenko van Sport 1, het kanaal dat de wedstrijden brengt. "Pas nu wordt er veel naar gekeken en zien we dat het niveau best hoog ligt. Dat wisten we niet."

In Wit-Rusland, een land met zo'n 9,5 miljoen inwoners, zijn zover bekend ruim 90 mensen met het coronavirus besmet.

Meer uit Voetbal

Trofee overleeft kampioenfeest van Antwerp FC niet

ANTWERPEN (ANP) - De trofee die hoort bij de Belgische landstitel heeft het feest van de spelers van Antwerp FC niet overleefd. Tussen de hossende voetballers op het podium in het stadion Bosuil schoot het bovenste gedeelte van de beker los. Sommige spelers gebruikten dit deel daarna als een soort hoedje.

1 uur geleden
Gearresteerde voetballer Son in Zuid-Koreaanse selectie

SEOUL (ANP) - Bondscoach Jürgen Klinsmann heeft voetballer Son Jun-ho ondanks zijn arrestatie toch opgenomen in de oefenduels van Zuid-Korea tegen Peru en El Salvador. De speler zit sinds vorige maand in hechtenis bij de publieke veiligheidsdienst in de Chinese provincie Liaoning op verdenking van omkoping.

1 uur geleden
Oranje verzamelt zich voor finaleronde van Nations League

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal begint aan de voorbereiding op de finaleronde van de Nations League. Bondscoach Ronald Koeman traint maandag, dinsdag en woensdag voornamelijk met internationals die uitkomen in de Eredivisie, Bundesliga en Premier League. Spelers uit die competities hadden afgelopen week al vrij.

3 uur geleden
Ibrahimovic stopt na imposante loopbaan als profvoetballer

MILAAN (ANP) - Zlatan Ibrahimovic neemt definitief afscheid als profvoetballer. Dat vertelde de 41-jarige aanvaller na de laatste wedstrijd van het seizoen van zijn club AC Milan tegen Hellas Verona (3-1). "Ik neem afscheid van het voetbal, maar niet van jullie." zei de spits uit Zweden tegen zijn fans in San Siro.

9 uur geleden
Koopmeiners met drie treffers voor Atalanta naar Oranje

BERGAMO (ANP) - Teun Koopmeiners komt in goede vorm naar het Nederlands elftal toe. De middenvelder sloot het seizoen succesvol af met Atalanta. Hij had met drie doelpunten en een assist op een treffer van Rasmus Højlund een groot aandeel in een thuiszege op Monza (5-2).

9 uur geleden
Valencia blijft in La Liga, Real Valladolid is gedegradeerd

SEVILLA (ANP) - Valencia voetbalt ook volgend seizoen in La Liga. De club speelde in de laatste speelronde gelijk tegen Real Betis (1-1), maar ontsnapte omdat ook Real Valladolid niet verder kwam dan een gelijkspel tegen Getafe (0-0). Ook Almeria wist zicht te handhaven met een gelijkspel tegen Espanyol (3-3)

9 uur geleden
Sparta naar finale play-offs na penaltyserie tegen FC Utrecht

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam staat in de finale van de play-offs voor een plaats in de tweede voorronde van de Conference League in het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Maurice van Steijn verloor voor eigen publiek van FC Utrecht (0-1), maar nam uiteindelijk de strafschoppen beter dan de bezoekers uit de Domstad.

12 uur geleden