Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbal is bijzaak voor coach Ancelotti in zware tijd voor Spanje

Voetbal is bijzaak voor coach Ancelotti in zware tijd voor Spanje

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti wilde het in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AC Milan niet al te veel over voetbal hebben. Spanje is al dagenlang in de ban van zware overstromingen in de regio van Valencia. Door het noodweer zijn al meer dan tweehonderd mensen overleden.

"Ik hoop dat de situatie snel opgelost wordt en ik hoop dat u begrijpt dat praten over voetbal erg moeilijk is", vertelde Ancelotti op een persconferentie. "Wij zijn onderdeel van dit land en dit alles raakt ons allemaal." Veel huizen zijn onbewoonbaar en bruggen en wegen zijn weggevaagd. De autoriteiten kondigden vorige week drie dagen van rouw aan.

Ancelotti had na de recente gebeurtenissen niet veel zin om uitgebreid vooruit te blikken op het duel met de Italianen. "Ik heb geen zin om over voetbal te praten. Het is voor mij een heel speciale wedstrijd, maar ik wil proberen er zo min mogelijk over te praten", aldus de coach, die van 2001 tot 2009 bij AC Milan werkzaam was.

Wedstrijd geschrapt

Real zou dit weekend aantreden tegen Valencia, maar dat duel werd door de Spaanse voetbalbond geschrapt. Andere wedstrijden in La Liga gingen wel door, tot ongenoegen van Ancelotti. "Niemand wilde spelen en dat leek mij de juiste beslissing. Maar wij zijn niet de baas, degenen boven ons beslissen. Er zijn veel manieren om te helpen. Voetbal had moeten stoppen en daarna kan en moet de voetbalsport helpen."

Real staat twaalfde in de Champions League. Van de drie gespeelde duels werden er twee gewonnen.

Meer uit Voetbal

Oproep voor Oranje kwam als verrassing voor debutant Emegha

WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.

9 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk kijkt terug op moeizame avond tegen Polen

WARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creƫren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."

11 uur geleden
Koeman kritisch op Oranje: dit was heel erg slecht

WARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.

11 uur geleden
De Jong ziet Oranje veel fout doen in afstemming en positioneren

WARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.

11 uur geleden
Duitsland en Slowakije strijden in direct duel om WK-kwalificatie

LUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.

12 uur geleden
Geschorste Van Hecke mist laatste kwalificatieduel met Litouwen

WARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.

12 uur geleden
Oranje plaatst zich met zwak optreden bij Polen officieus voor WK

WARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.

12 uur geleden