Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbal is bijzaak voor coach Ancelotti in zware tijd voor Spanje

Voetbal is bijzaak voor coach Ancelotti in zware tijd voor Spanje

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti wilde het in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AC Milan niet al te veel over voetbal hebben. Spanje is al dagenlang in de ban van zware overstromingen in de regio van Valencia. Door het noodweer zijn al meer dan tweehonderd mensen overleden.

"Ik hoop dat de situatie snel opgelost wordt en ik hoop dat u begrijpt dat praten over voetbal erg moeilijk is", vertelde Ancelotti op een persconferentie. "Wij zijn onderdeel van dit land en dit alles raakt ons allemaal." Veel huizen zijn onbewoonbaar en bruggen en wegen zijn weggevaagd. De autoriteiten kondigden vorige week drie dagen van rouw aan.

Ancelotti had na de recente gebeurtenissen niet veel zin om uitgebreid vooruit te blikken op het duel met de Italianen. "Ik heb geen zin om over voetbal te praten. Het is voor mij een heel speciale wedstrijd, maar ik wil proberen er zo min mogelijk over te praten", aldus de coach, die van 2001 tot 2009 bij AC Milan werkzaam was.

Wedstrijd geschrapt

Real zou dit weekend aantreden tegen Valencia, maar dat duel werd door de Spaanse voetbalbond geschrapt. Andere wedstrijden in La Liga gingen wel door, tot ongenoegen van Ancelotti. "Niemand wilde spelen en dat leek mij de juiste beslissing. Maar wij zijn niet de baas, degenen boven ons beslissen. Er zijn veel manieren om te helpen. Voetbal had moeten stoppen en daarna kan en moet de voetbalsport helpen."

Real staat twaalfde in de Champions League. Van de drie gespeelde duels werden er twee gewonnen.

Meer uit Voetbal

Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

19 uur geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

19 uur geleden
Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

22 uur geleden
PEC na gelijkspel tegen Excelsior bijna zeker van lijfsbehoud

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.

22 uur geleden
Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

1 dag geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

1 dag geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

1 dag geleden