Voetbal is bijzaak voor coach Ancelotti in zware tijd voor Spanje
MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti wilde het in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AC Milan niet al te veel over voetbal hebben. Spanje is al dagenlang in de ban van zware overstromingen in de regio van Valencia. Door het noodweer zijn al meer dan tweehonderd mensen overleden.
"Ik hoop dat de situatie snel opgelost wordt en ik hoop dat u begrijpt dat praten over voetbal erg moeilijk is", vertelde Ancelotti op een persconferentie. "Wij zijn onderdeel van dit land en dit alles raakt ons allemaal." Veel huizen zijn onbewoonbaar en bruggen en wegen zijn weggevaagd. De autoriteiten kondigden vorige week drie dagen van rouw aan.
Ancelotti had na de recente gebeurtenissen niet veel zin om uitgebreid vooruit te blikken op het duel met de Italianen. "Ik heb geen zin om over voetbal te praten. Het is voor mij een heel speciale wedstrijd, maar ik wil proberen er zo min mogelijk over te praten", aldus de coach, die van 2001 tot 2009 bij AC Milan werkzaam was.
Wedstrijd geschrapt
Real zou dit weekend aantreden tegen Valencia, maar dat duel werd door de Spaanse voetbalbond geschrapt. Andere wedstrijden in La Liga gingen wel door, tot ongenoegen van Ancelotti. "Niemand wilde spelen en dat leek mij de juiste beslissing. Maar wij zijn niet de baas, degenen boven ons beslissen. Er zijn veel manieren om te helpen. Voetbal had moeten stoppen en daarna kan en moet de voetbalsport helpen."
Real staat twaalfde in de Champions League. Van de drie gespeelde duels werden er twee gewonnen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
47 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
3 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
4 uur geleden