Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbal is bijzaak voor coach Ancelotti in zware tijd voor Spanje

Voetbal is bijzaak voor coach Ancelotti in zware tijd voor Spanje

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti wilde het in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AC Milan niet al te veel over voetbal hebben. Spanje is al dagenlang in de ban van zware overstromingen in de regio van Valencia. Door het noodweer zijn al meer dan tweehonderd mensen overleden.

"Ik hoop dat de situatie snel opgelost wordt en ik hoop dat u begrijpt dat praten over voetbal erg moeilijk is", vertelde Ancelotti op een persconferentie. "Wij zijn onderdeel van dit land en dit alles raakt ons allemaal." Veel huizen zijn onbewoonbaar en bruggen en wegen zijn weggevaagd. De autoriteiten kondigden vorige week drie dagen van rouw aan.

Ancelotti had na de recente gebeurtenissen niet veel zin om uitgebreid vooruit te blikken op het duel met de Italianen. "Ik heb geen zin om over voetbal te praten. Het is voor mij een heel speciale wedstrijd, maar ik wil proberen er zo min mogelijk over te praten", aldus de coach, die van 2001 tot 2009 bij AC Milan werkzaam was.

Wedstrijd geschrapt

Real zou dit weekend aantreden tegen Valencia, maar dat duel werd door de Spaanse voetbalbond geschrapt. Andere wedstrijden in La Liga gingen wel door, tot ongenoegen van Ancelotti. "Niemand wilde spelen en dat leek mij de juiste beslissing. Maar wij zijn niet de baas, degenen boven ons beslissen. Er zijn veel manieren om te helpen. Voetbal had moeten stoppen en daarna kan en moet de voetbalsport helpen."

Real staat twaalfde in de Champions League. Van de drie gespeelde duels werden er twee gewonnen.

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

33 minuten geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

10 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

12 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

13 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

17 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

19 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

22 uur geleden