Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbal is bijzaak voor coach Ancelotti in zware tijd voor Spanje

Voetbal is bijzaak voor coach Ancelotti in zware tijd voor Spanje

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti wilde het in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AC Milan niet al te veel over voetbal hebben. Spanje is al dagenlang in de ban van zware overstromingen in de regio van Valencia. Door het noodweer zijn al meer dan tweehonderd mensen overleden.

"Ik hoop dat de situatie snel opgelost wordt en ik hoop dat u begrijpt dat praten over voetbal erg moeilijk is", vertelde Ancelotti op een persconferentie. "Wij zijn onderdeel van dit land en dit alles raakt ons allemaal." Veel huizen zijn onbewoonbaar en bruggen en wegen zijn weggevaagd. De autoriteiten kondigden vorige week drie dagen van rouw aan.

Ancelotti had na de recente gebeurtenissen niet veel zin om uitgebreid vooruit te blikken op het duel met de Italianen. "Ik heb geen zin om over voetbal te praten. Het is voor mij een heel speciale wedstrijd, maar ik wil proberen er zo min mogelijk over te praten", aldus de coach, die van 2001 tot 2009 bij AC Milan werkzaam was.

Wedstrijd geschrapt

Real zou dit weekend aantreden tegen Valencia, maar dat duel werd door de Spaanse voetbalbond geschrapt. Andere wedstrijden in La Liga gingen wel door, tot ongenoegen van Ancelotti. "Niemand wilde spelen en dat leek mij de juiste beslissing. Maar wij zijn niet de baas, degenen boven ons beslissen. Er zijn veel manieren om te helpen. Voetbal had moeten stoppen en daarna kan en moet de voetbalsport helpen."

Real staat twaalfde in de Champions League. Van de drie gespeelde duels werden er twee gewonnen.

Meer uit Voetbal

Feyenoord - Panathinaikos vervroegd door verwachte storm

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Panathinaikos in de Europa League begint donderdag niet om 18.45 uur maar om 16.30 uur. Volgens de club uit Rotterdam gebeurt dat op last van de autoriteiten, vanwege het extreme weer dat wordt verwacht.

3 uur geleden
Chelsea scoort vijf keer tegen Ajax in Champions League

LONDEN (ANP) - Ajax heeft opnieuw een zware nederlaag in de Champions League geleden. Chelsea versloeg de ploeg van trainer John Heitinga met 5-1 in de stromende regen op Stamford Bridge.

5 uur geleden
Onderzoek naar niet-speelgerechtigde speler Lyon tegen FC Utrecht

LYON (ANP) - In het duel uit de Europa League tussen FC Utrecht en Olympique Lyon heeft bij de Fransen een niet-speelgerechtigde speler meegedaan. Dat meldt de Franse krant Le Dauphiné. Het gaat om de Algerijnse aanvallende middenvelder Rachid Ghezzal. De krant heeft van de Europese voetbalbond UEFA de bevestiging gekregen dat Ghezzal daarom ontbrak in het volgende Europese duel van Lyon tegen FC Salzburg.

5 uur geleden
Ajax met doelman Pasveer onder de lat tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Remko Pasveer keert terug onder de lat bij Ajax. De 41-jarige keeper begint om 21.00 uur aan het uitduel met Chelsea. Hij krijgt de voorkeur boven Vítezslav Jaros, die tot zaterdag de eerste doelman van Ajax was.

8 uur geleden
Voetballer Salah-Eddine mag van FIFA voor Marokko uitkomen

ZÜRICH (ANP) - PSV'er Anass Salah-Eddine mag uitkomen voor het Marokkaanse elftal. De door Roma aan PSV verhuurde linksback, die afgelopen zomer nog met Jong Oranje op het EK speelde, heeft toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA om voor Marokko uit te komen.

15 uur geleden
UEFA overweegt andere opzet in kwalificaties WK en EK

BERLIJN (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA overweegt de opzet voor de kwalificaties van de wereldkampioenschappen en Europese kampioenschappen voetbal te wijzigen. Volgens het Duitse Sport Bild denkt de voetbalbond na over het gebruik van het huidige model voor de Champions League met een leaguefase voorafgaand aan de knock-outfase.

16 uur geleden
Til geniet van tweede helft tegen Napoli: toen waren we écht goed

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til maakte PSV na de ruime overwinning (6-2) op Napoli in de Champions League een compliment. "De eerste helft moesten we ons nog aanpassen. Na de tegentreffer kwamen we pas op gang. Daarna pakten we ze bij de keel en hebben we niet meer losgelaten. De tweede helft waren we écht goed", sprak de gelegenheidsspits in het Philips Stadion.

20 uur geleden