Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbal in Bundesliga vanaf half mei weer mogelijk

Voetbal in Bundesliga vanaf half mei weer mogelijk

BERLIJN (ANP/DPA) - De voetbalcompetities op de twee hoogste niveaus in Duitsland kunnen worden hervat. Dat hebben bondskanselier Angela Merkel en de leiders van de deelstaten woensdag besloten. De eerste en tweede Bundesliga lagen, net als sportcompetities elders in de wereld, sinds half maart stil vanwege het coronavirus.

Vanaf half mei zijn duels zonder publiek toegestaan in Duitsland, waarmee de Bundesliga de eerste competitie in een van de vijf toplanden is die weer van start gaat. In Frankrijk is het seizoen beëindigd. Italië, Spanje en Engeland hebben nog geen besluit genomen.

Het wachten is nu op het besluit van de DFL, de overkoepelende organisatie van de twee hoogste klassen, wanneer er daadwerkelijk wordt gevoetbald. Dat is mogelijk in het weekend van 16 en 17 mei, of het weekend erop. Er zijn nog negen speeldagen af te werken en het streven van de DFL is het seizoen voor 30 juni af te ronden. Bayern München is de koploper met vier punten voorsprong op Borussia Dortmund.

De autoriteiten hebben inzage gekregen in een hygiëne- en veiligheidsconcept waarmee het besmettingsgevaar voor alle betrokkenen wordt geminimaliseerd. Bij een eerste testronde op het coronavirus werden bij 1724 controles tien besmettingen aangetroffen. Het zou de bedoeling zijn dat de teams uit de eerste en tweede Bundesliga eerst in quarantaine gaan, in de vorm van een trainingskamp. De DFL gaat donderdag met alle clubs vergaderen via videoverbinding. Bij voortzetting van het seizoen zijn in ieder geval de tv-inkomsten verzekerd. Die moeten de financiële nood bij veel clubs verlichten.

Meer uit Voetbal

Advocaat (78) wil niet de oudste bondscoach op WK zijn

AMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."

14 minuten geleden
Lang belooft meer goals bij Napoli: beste moet nog komen

NAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.

2 uur geleden
Sparta en Fortuna spelen gelijk op Het Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.

12 uur geleden
Heracles wint ook vierde duel onder interim-trainer Krüzen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).

12 uur geleden
Aanvaller Lang maakt eerste doelpunt voor Napoli in Serie A

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.

13 uur geleden
Naujoks vergroot problemen Ajax met twee treffers voor Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.

14 uur geleden
Mühren redt punt voor Volendam tegen FC Twente

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.

14 uur geleden