Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbal in Bundesliga vanaf half mei weer mogelijk

Voetbal in Bundesliga vanaf half mei weer mogelijk

BERLIJN (ANP/DPA) - De voetbalcompetities op de twee hoogste niveaus in Duitsland kunnen worden hervat. Dat hebben bondskanselier Angela Merkel en de leiders van de deelstaten woensdag besloten. De eerste en tweede Bundesliga lagen, net als sportcompetities elders in de wereld, sinds half maart stil vanwege het coronavirus.

Vanaf half mei zijn duels zonder publiek toegestaan in Duitsland, waarmee de Bundesliga de eerste competitie in een van de vijf toplanden is die weer van start gaat. In Frankrijk is het seizoen beëindigd. Italië, Spanje en Engeland hebben nog geen besluit genomen.

Het wachten is nu op het besluit van de DFL, de overkoepelende organisatie van de twee hoogste klassen, wanneer er daadwerkelijk wordt gevoetbald. Dat is mogelijk in het weekend van 16 en 17 mei, of het weekend erop. Er zijn nog negen speeldagen af te werken en het streven van de DFL is het seizoen voor 30 juni af te ronden. Bayern München is de koploper met vier punten voorsprong op Borussia Dortmund.

De autoriteiten hebben inzage gekregen in een hygiëne- en veiligheidsconcept waarmee het besmettingsgevaar voor alle betrokkenen wordt geminimaliseerd. Bij een eerste testronde op het coronavirus werden bij 1724 controles tien besmettingen aangetroffen. Het zou de bedoeling zijn dat de teams uit de eerste en tweede Bundesliga eerst in quarantaine gaan, in de vorm van een trainingskamp. De DFL gaat donderdag met alle clubs vergaderen via videoverbinding. Bij voortzetting van het seizoen zijn in ieder geval de tv-inkomsten verzekerd. Die moeten de financiële nood bij veel clubs verlichten.

Meer uit Voetbal

Barcelona-coach Flick past systeem niet aan na tegentreffers

BRUGGE (ANP/Belga) - Barcelona-coach Hansi Flick past zijn speelwijze niet aan, ondanks de drie tegentreffers bij Club Brugge woensdag. De wedstrijd in de Champions League eindigde in 3-3, met veel kansen voor beide ploegen.

3 uur geleden
Klaassen: een kwartier of halfuur goed spelen is niet genoeg

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."

12 uur geleden
Heitinga voelt steun van directie en spelers van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."

12 uur geleden
Fanatieke fans van Ajax roepen om ontslag Heitinga

AMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."

13 uur geleden
Barcelona ontsnapt met punt na spektakelstuk bij Club Brugge: 3-3

BRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.

14 uur geleden
Osimhen bezorgt Ajax nieuwe teleurstelling in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).

14 uur geleden
Ajax verliest van Galatasaray door drie treffers van Osimhen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.

14 uur geleden