Voetbal in Bundesliga vanaf half mei weer mogelijk
BERLIJN (ANP/DPA) - De voetbalcompetities op de twee hoogste niveaus in Duitsland kunnen worden hervat. Dat hebben bondskanselier Angela Merkel en de leiders van de deelstaten woensdag besloten. De eerste en tweede Bundesliga lagen, net als sportcompetities elders in de wereld, sinds half maart stil vanwege het coronavirus.
Vanaf half mei zijn duels zonder publiek toegestaan in Duitsland, waarmee de Bundesliga de eerste competitie in een van de vijf toplanden is die weer van start gaat. In Frankrijk is het seizoen beëindigd. Italië, Spanje en Engeland hebben nog geen besluit genomen.
Het wachten is nu op het besluit van de DFL, de overkoepelende organisatie van de twee hoogste klassen, wanneer er daadwerkelijk wordt gevoetbald. Dat is mogelijk in het weekend van 16 en 17 mei, of het weekend erop. Er zijn nog negen speeldagen af te werken en het streven van de DFL is het seizoen voor 30 juni af te ronden. Bayern München is de koploper met vier punten voorsprong op Borussia Dortmund.
De autoriteiten hebben inzage gekregen in een hygiëne- en veiligheidsconcept waarmee het besmettingsgevaar voor alle betrokkenen wordt geminimaliseerd. Bij een eerste testronde op het coronavirus werden bij 1724 controles tien besmettingen aangetroffen. Het zou de bedoeling zijn dat de teams uit de eerste en tweede Bundesliga eerst in quarantaine gaan, in de vorm van een trainingskamp. De DFL gaat donderdag met alle clubs vergaderen via videoverbinding. Bij voortzetting van het seizoen zijn in ieder geval de tv-inkomsten verzekerd. Die moeten de financiële nood bij veel clubs verlichten.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
20 minuten geledenZEIST (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar zomer een kans wil maken op de wereldtitel, moeten er volgens Ronald Koeman dingen beter. De bondscoach noemde zondag op een persconferentie een aantal voorbeelden en liet blijken de teleurstellende wedstrijd van vrijdag tegen Polen (1-1) nog niet achter zich te hebben gelaten.
23 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil ter voorbereiding op het WK oefenen tegen een Zuid-Amerikaans land. Dat zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist, in aanloop naar het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen van maandag.
51 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de maatregelen tegen beledigende onlineberichten tegen spelers en officials aangescherpt. Dat maakte de FIFA zondag, op de Internationale Dag voor Tolerantie, bekend. De bond benadrukte tevens dat haat en discriminatie geen plaats hebben in het voetbal.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft maandag niet de beschikking over Justin Kluivert voor het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen. De middenvelder heeft vrijdag een blessure opgelopen in de wedstrijd tegen Polen (1-1) en is teruggekeerd naar zijn club Bournemouth. Dat meldt de KNVB zondag.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.
13 uur geleden