Voetbal in België pas mogelijk na 31 juli
BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalcompetitie kan voor eind juli niet meer worden afgemaakt. Dat is een gevolg van een van de woensdag door de nationale veiligheidsraad van België aangekondigde vervolgmaatregelen vanwege het coronavirus. Premier Sophie Wilmès liet weten dat België de regels iets versoepelt, maar sportwedstrijden zijn tot 31 juli verboden. Mogelijk kan in het weekeinde van 1 en 2 augustus nog wel de bekerfinale worden afgewerkt, of de laatste speeldag van het reguliere seizoen.
De huidige competitie, met Club Brugge als koploper, werd begin maart stilgelegd na de 29e speeldag. De Pro League, de overkoepelende organisatie achter de hoogste voetbalklassen in België, besliste daarop het seizoen niet meer te hervatten. Maar de algemene vergadering waarop dat besluit moet worden bekrachtigd, werd sindsdien verschillende keren uitgesteld in afwachting van meer duidelijkheid vanuit de overheid. Als nieuwe datum is nu 15 mei gepland.
Als de competitie definitief wordt beëindigd, wordt naar verwachting Club Brugge tot kampioen uitgeroepen. Het blijft afwachten hoe de Europese tickets worden verdeeld en of er bijvoorbeeld nog een bekerfinale wordt gespeeld. Ook over promotie en degradatie moet dan worden besloten. De Pro League liet in een korte reactie weten de beslissing van de veiligheidsraad "mee te nemen" in hun werkzaamheden. "Het spreekt voor zich dat de Pro League en haar clubs deze beslissing respecteren."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
9 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
9 uur geleden