Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbal in België pas mogelijk na 31 juli

Voetbal in België pas mogelijk na 31 juli

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalcompetitie kan voor eind juli niet meer worden afgemaakt. Dat is een gevolg van een van de woensdag door de nationale veiligheidsraad van België aangekondigde vervolgmaatregelen vanwege het coronavirus. Premier Sophie Wilmès liet weten dat België de regels iets versoepelt, maar sportwedstrijden zijn tot 31 juli verboden. Mogelijk kan in het weekeinde van 1 en 2 augustus nog wel de bekerfinale worden afgewerkt, of de laatste speeldag van het reguliere seizoen.

De huidige competitie, met Club Brugge als koploper, werd begin maart stilgelegd na de 29e speeldag. De Pro League, de overkoepelende organisatie achter de hoogste voetbalklassen in België, besliste daarop het seizoen niet meer te hervatten. Maar de algemene vergadering waarop dat besluit moet worden bekrachtigd, werd sindsdien verschillende keren uitgesteld in afwachting van meer duidelijkheid vanuit de overheid. Als nieuwe datum is nu 15 mei gepland.

Als de competitie definitief wordt beëindigd, wordt naar verwachting Club Brugge tot kampioen uitgeroepen. Het blijft afwachten hoe de Europese tickets worden verdeeld en of er bijvoorbeeld nog een bekerfinale wordt gespeeld. Ook over promotie en degradatie moet dan worden besloten. De Pro League liet in een korte reactie weten de beslissing van de veiligheidsraad "mee te nemen" in hun werkzaamheden. "Het spreekt voor zich dat de Pro League en haar clubs deze beslissing respecteren."

Meer uit Voetbal

Aanvalster Miedema blijft nog een seizoen bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.

58 minuten geleden
Celstraf geëist tegen fan van Oviedo voor racisme tegen Mbappé

OVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.

1 uur geleden
Belgische middenvelder Fernandez (18) verlengt contract met PSV

EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.

1 uur geleden
KNVB gaat kennis delen met voetbalbond van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.

2 uur geleden
Geblesseerde De Jong mist oefeninterlands van Oranje

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist volgende maand de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen tijdens de training en is volgens zijn club FC Barcelona vijf tot zes weken uitgeschakeld.

2 uur geleden
Franse aanvaller Ben Yedder vrijgesproken van verkrachting

CASABLANCA (ANP/AFP) - Voetballer Wissam Ben Yedder is in hoger beroep wegens een gebrek aan bewijs vrijgesproken van verkrachting. De Franse aanvaller werd in november 2024 door een rechtbank in Nice veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar voorwaardelijk wegens aanranding.

2 uur geleden
Voetbalster Nijstad sluit aan bij Oranje om ziekte Groenen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink haalt PSV-speelster Nina Nijstad bij zijn selectie omdat Jackie Groenen nog ziek is. Volgens de KNVB is dit uit voorzorg. Middenveldster Groenen miste woensdag al de eerste training van de voetbalsters in Zeist vanwege griepklachten.

4 uur geleden