Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbal in België pas mogelijk na 31 juli

Voetbal in België pas mogelijk na 31 juli

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalcompetitie kan voor eind juli niet meer worden afgemaakt. Dat is een gevolg van een van de woensdag door de nationale veiligheidsraad van België aangekondigde vervolgmaatregelen vanwege het coronavirus. Premier Sophie Wilmès liet weten dat België de regels iets versoepelt, maar sportwedstrijden zijn tot 31 juli verboden. Mogelijk kan in het weekeinde van 1 en 2 augustus nog wel de bekerfinale worden afgewerkt, of de laatste speeldag van het reguliere seizoen.

De huidige competitie, met Club Brugge als koploper, werd begin maart stilgelegd na de 29e speeldag. De Pro League, de overkoepelende organisatie achter de hoogste voetbalklassen in België, besliste daarop het seizoen niet meer te hervatten. Maar de algemene vergadering waarop dat besluit moet worden bekrachtigd, werd sindsdien verschillende keren uitgesteld in afwachting van meer duidelijkheid vanuit de overheid. Als nieuwe datum is nu 15 mei gepland.

Als de competitie definitief wordt beëindigd, wordt naar verwachting Club Brugge tot kampioen uitgeroepen. Het blijft afwachten hoe de Europese tickets worden verdeeld en of er bijvoorbeeld nog een bekerfinale wordt gespeeld. Ook over promotie en degradatie moet dan worden besloten. De Pro League liet in een korte reactie weten de beslissing van de veiligheidsraad "mee te nemen" in hun werkzaamheden. "Het spreekt voor zich dat de Pro League en haar clubs deze beslissing respecteren."

Meer uit Voetbal

Malen en Rensch spelen met AS Roma gelijk bij Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.

7 uur geleden
PSV speelt bij start Champions League teleurstellend gelijk

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.

7 uur geleden
Reuters: voldoende steun Infantino om voorzitter FIFA te blijven

ZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.

10 uur geleden
Kostić vervangt bij PSV geschorste Mauro, ook basisplaats Wanner

EINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.

10 uur geleden
AZ mist middenvelder Smit ook in thuiswedstrijd tegen Willem II

ALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.

11 uur geleden
Voorzitter Marokkaanse voetbalbond: WK-finale in buurt Casablanca

RABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.

12 uur geleden
Ziyech vervolgt voetballoopbaan bij Braziliaanse club Botafogo

RIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.

12 uur geleden