Voetbal in België pas mogelijk na 31 juli
BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalcompetitie kan voor eind juli niet meer worden afgemaakt. Dat is een gevolg van een van de woensdag door de nationale veiligheidsraad van België aangekondigde vervolgmaatregelen vanwege het coronavirus. Premier Sophie Wilmès liet weten dat België de regels iets versoepelt, maar sportwedstrijden zijn tot 31 juli verboden. Mogelijk kan in het weekeinde van 1 en 2 augustus nog wel de bekerfinale worden afgewerkt, of de laatste speeldag van het reguliere seizoen.
De huidige competitie, met Club Brugge als koploper, werd begin maart stilgelegd na de 29e speeldag. De Pro League, de overkoepelende organisatie achter de hoogste voetbalklassen in België, besliste daarop het seizoen niet meer te hervatten. Maar de algemene vergadering waarop dat besluit moet worden bekrachtigd, werd sindsdien verschillende keren uitgesteld in afwachting van meer duidelijkheid vanuit de overheid. Als nieuwe datum is nu 15 mei gepland.
Als de competitie definitief wordt beëindigd, wordt naar verwachting Club Brugge tot kampioen uitgeroepen. Het blijft afwachten hoe de Europese tickets worden verdeeld en of er bijvoorbeeld nog een bekerfinale wordt gespeeld. Ook over promotie en degradatie moet dan worden besloten. De Pro League liet in een korte reactie weten de beslissing van de veiligheidsraad "mee te nemen" in hun werkzaamheden. "Het spreekt voor zich dat de Pro League en haar clubs deze beslissing respecteren."
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
14 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
15 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
18 uur geleden