Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voertuigen tegengehouden bij brug Baltimore dankzij noodsignaal

Voertuigen tegengehouden bij brug Baltimore dankzij noodsignaal

BALTIMORE (ANP/RTR) - Het schip dat bij Baltimore tegen een brug botste, had daarvoor alarm geslagen omdat het stuurloos was geworden. Volgens gouverneur Wes Moore van Maryland was er daarna weinig tijd, maar konden de autoriteiten door het noodsignaal meerdere voertuigen tegenhouden.

De wagens reden daardoor niet op de brug toen die instortte. "Die mensen zijn helden, ze hebben levens gered", aldus Moore over de medewerkers die de voertuigen konden tegenhouden.

De autoriteiten gaan ervan uit dat er acht mensen op de brug aanwezig waren toen het ongeluk gebeurde. Twee van hen zijn uit het water gehaald, waarvan een in kritieke toestand. De andere zes worden nog gezocht door reddingswerkers, duikteams en een helikopter.

Volgens Paul Wiedfeld, de transportminister van de staat, gaat het om bouwvakkers die gaten in de weg repareerden. Er zouden ook meerdere voertuigen in het water zijn gevallen, maar de autoriteiten gaan er niet van uit dat de vermisten in de voertuigen zaten.

Meer uit Buitenland

Verdachten van autobrand Antwerpen in gesloten instelling

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.

17 minuten geleden
Zelensky: Rusland wilde VS chanteren door Iran te helpen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.

18 minuten geleden
Witte Huis: Trump ontketent de hel als Iran doorgaat met strijd

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.

52 minuten geleden
Merz vindt levering Taurus-raketten aan Oekraïne niet meer nodig

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".

2 uur geleden
Amerikaanse defensie steekt meer geld in wapens en munitie

ARLINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft drie overeenkomsten afgesloten voor raketten en onderdelen voor munitie en wapensystemen. Daarmee kunnen voorraden aangevuld worden die zijn geslonken door de oorlog in het Midden-Oosten. "Zo wordt de industriebasis klaargemaakt voor oorlogstijd", zegt onderminister Michael Duffey.

3 uur geleden
Sarah Mullally aangetreden als religieus leider Anglicaanse Kerk

CANTERBURY (ANP) - Het eerste vrouwelijke hoofd van de Anglicaanse Kerk, Sarah Mullally (63), is in Engeland formeel geïnstalleerd. Dat gebeurde in het bijzijn van de Britse premier en leden van de koninklijke familie in de kathedraal van Canterbury.

3 uur geleden
VN-chef: Libanon mag niet het volgende Gaza worden

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De topman van de Verenigde Naties heeft gewaarschuwd dat Libanon niet het lot van de Gazastrook mag ondergaan. "Het Gaza-model moet niet worden herhaald in Libanon", zei secretaris-generaal António Guterres.

3 uur geleden