Voedselproducenten willen einde aan kippen in kooien
NIJMEGEN (ANP) - Verschillende Europese voedselproducenten hebben de Europese Commissie per brief gevraagd om een einde te maken aan het gebruik van kooien in de veehouderij, met name aan die voor kippen. Dat meldt de dierenwelzijnsorganisatie Compassion in World Farming (CIWF). Ikea bevestigt de ondertekening van het epistel, net als Unilever.
"Wereldwijd stoppen steeds meer bedrijven in de voedselsector met het gebruik van kooien. Zij laten zien dat kooien onnodig zijn en dat het houden van dieren zonder kooien goed mogelijk is", zegt Geert Laugs, directeur CIWF Nederland. "Die veroorzaken dierenleed, zijn onnodig en niet van deze tijd".
Unilever beaamt dit. "Onderzoek toont aan dat kippen die in kooien worden gehouden lijden en dat goed beheerde kooivrije systemen hun een veel betere levenskwaliteit bieden", aldus een woordvoerster van het concern. Het kan ook, blijkt uit haar woorden. "In heel Europa gebruiken al onze merken, waaronder Hellmann’s, Amora en Calvé, sinds 2009 100 procent kooivrije eieren. In 2020 hebben we onze doelstelling gehaald om 100 procent kooivrije eieren in Noord-Amerika te kopen."
Kooivrij in 2025
Unilever hoopt naar eigen zeggen te bereiken dat tegen het einde van 2025 100 procent van alle eieren wereldwijd kooivrij is.
De brief sluit aan op het Europees burgerinitiatief Stop de kooien/End the Cage Age, dat volgens CIWF door 1,4 miljoen Europeanen werd ondertekend, onder wie ruim 150.000 Nederlanders.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.
48 minuten geledenLEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.
5 uur geleden