Voedselbedrijven verkopen minder gezonde producten in arme landen
LONDEN (ANP/RTR) - Grote voedselbedrijven verkopen in armere landen producten die minder gezond zijn dan de producten die ze verkopen in landen met hoge inkomens. Dat meldt de stichting Access to Nutrition initiative (ATNi), die wereldwijd streeft naar een bredere toegang tot voedzaam en duurzaam voedsel.
De non-profitorganisatie beoordeelde onder meer de producten van grote voedingsconcerns als Nestlé, PepsiCo en Unilever aan de hand van het Health Star Rating-systeem. Op basis van dat beoordelingssysteem worden producten gerangschikt op hun gezondheid, waarbij 5 de beste score is en een score van boven de 3,5 als een gezondere keuze wordt beschouwd.
In landen met lage inkomens kregen de producten van de grote voedingsbedrijven een score van 1,8. In landen met een hoog inkomen, waar meer producten werden getest, kwam de score uit op 2,3. Volgens onderzoeksdirecteur Mark Wijne van ATNi geeft de score duidelijk aan dat wat de grote bedrijven verkopen in de armste landen, waar ze steeds actiever zijn, geen gezonde producten zijn.
Het is de eerste keer dat ATNi de beoordeling van de producten heeft opgesplitst in landen met een laag en hoog inkomen. Volgens de organisatie is dat belangrijk omdat verpakte voedingsmiddelen steeds meer een rol spelen in de wereldwijde obesitascrisis. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie kampen wereldwijd meer dan een miljard mensen met overgewicht. De Wereldbank schat dat 70 procent van de mensen met overgewicht in landen met een laag of gemiddeld inkomen woont.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
11 uur geleden