Voedselbedrijven verkopen minder gezonde producten in arme landen
LONDEN (ANP/RTR) - Grote voedselbedrijven verkopen in armere landen producten die minder gezond zijn dan de producten die ze verkopen in landen met hoge inkomens. Dat meldt de stichting Access to Nutrition initiative (ATNi), die wereldwijd streeft naar een bredere toegang tot voedzaam en duurzaam voedsel.
De non-profitorganisatie beoordeelde onder meer de producten van grote voedingsconcerns als Nestlé, PepsiCo en Unilever aan de hand van het Health Star Rating-systeem. Op basis van dat beoordelingssysteem worden producten gerangschikt op hun gezondheid, waarbij 5 de beste score is en een score van boven de 3,5 als een gezondere keuze wordt beschouwd.
In landen met lage inkomens kregen de producten van de grote voedingsbedrijven een score van 1,8. In landen met een hoog inkomen, waar meer producten werden getest, kwam de score uit op 2,3. Volgens onderzoeksdirecteur Mark Wijne van ATNi geeft de score duidelijk aan dat wat de grote bedrijven verkopen in de armste landen, waar ze steeds actiever zijn, geen gezonde producten zijn.
Het is de eerste keer dat ATNi de beoordeling van de producten heeft opgesplitst in landen met een laag en hoog inkomen. Volgens de organisatie is dat belangrijk omdat verpakte voedingsmiddelen steeds meer een rol spelen in de wereldwijde obesitascrisis. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie kampen wereldwijd meer dan een miljard mensen met overgewicht. De Wereldbank schat dat 70 procent van de mensen met overgewicht in landen met een laag of gemiddeld inkomen woont.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
5 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
9 uur geleden