Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voedselbanken Nederland noemt zorgen 'niet anders dan anders'

Voedselbanken Nederland noemt zorgen 'niet anders dan anders'

HOUTEN (ANP) - Voedselbanken Nederland heeft geen speciale verwachtingen als gevolg van de melding van het Centraal Planbureau dat, zonder maatregelen van het kabinet, volgend jaar 5,7 procent van de totale bevolking in armoede zou kunnen gaan verkeren. De zorgen zijn "niet anders dan anders", aldus vicevoorzitter Tom Hillemans van de vereniging van 174 voedselbanken. Daar is de situatie volgens hem nu eenmaal altijd "grillig".

In het vorige jaar, dat getekend werd door de Russische inval in Oekraïne en de energiecrisis, zagen de voedselbanken de klandizie met 35 procent toenemen. Dat wisten ze op te vangen, aldus Hillemans. De voorraden waren nog steeds toereikend. Er werden 120.000 mensen geholpen. Inmiddels is een lichte daling ingezet. "Er wordt echter geen forse daling verwacht."

Hillemans denkt dat er, grof geschat, wel 400.000 mensen in aanmerking zouden komen gezien de normen die aan inkomens en gezinssamenstelling worden gesteld. De hulp is alleen bedoeld voor de "allerarmsten". Een nieuwe klant wordt overigens wel altijd meteen geholpen, aansluitend wordt nagegaan of zij of hij echt beneden de normen zit. Blijkt dat niet zo te zijn, dan volgt er een gefaseerde uitloopregeling. De voedselbanken doen ook hun best om de mensen op het spoor te zetten naar zelfredzaamheid, via andere vormen van hulpverlening.

Voedselverspilling

Behalve hulpverlening is de strijd tegen voedselverspilling een belangrijk doel van de voedselbanken. Bedrijven doneren voedsel dat nog prima in orde is, maar toch niet meer wordt verkocht en anders zou worden weggegooid. Hillemans ziet deze aanvoer minder worden en noemt dat aan de ene kant goed, omdat het een gevolg is van de maatregelen tegen verspilling. Aan de andere kant betekent dit dat de voorraden kleiner worden.

De drukte van vorig jaar werd mede opgevangen dankzij extra donaties, ook van particulieren, en financiële hulp waaronder subsidie.

Meer uit Binnenland

Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

31 minuten geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

34 minuten geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Meisje (15) overlijdt tijdens halve marathon in Leiden

LEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.

1 uur geleden
Rotterdam bereidt zich voor op komst van cruiseschip Hondius

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.

2 uur geleden
Deelnemer Leiden Marathon overleden

LEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.

2 uur geleden
26 aanhoudingen bij uit de hand gelopen asielprotest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.

2 uur geleden