Voedselbanken hebben miljoenen nodig door coronacrisis
DEN HAAG (ANP) - Voedselbanken in Nederland hebben geld nodig. Door de uitbraak van het coronavirus is de vraag naar voedsel extra groot en komen voedselbanken voor logistieke problemen te staan. Ook is het moeilijk om te voldoen aan de aangescherpte hygiënemaatregelen, stelt Voedselbanken Nederland, die hoopt op een totaalbedrag van 10 miljoen euro. Daarvan is de helft al binnen. De campagne #staysafeengeef moet helpen die andere 5 miljoen bij elkaar te krijgen.
Inmiddels hebben voedselbanken de eerste donaties ontvangen. "Het is hartverwarmend en we zijn ontzettend dankbaar", zegt Pien de Ruig, woordvoerster Voedselbanken Nederland. "Maar we zijn er nog lang niet. Daarom zijn alle financiële bijdragen, groot en klein, heel welkom." Eerder deze week werd bekend dat de overheid een eenmalige subsidie van 4 miljoen euro geeft om voedselbanken in Nederland te helpen. Ook verschillende bedrijven hebben gedoneerd.
Wekelijks eten zo'n 35.000 gezinnen in Nederland van de voedselbank. Dat komt neer op circa 85.000 mensen, aldus Voedselbanken Nederland. Op de site van de organisatie kunnen mensen die de voedselbanken willen steunen, geld doneren.
Meer uit Binnenland
HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
43 minuten geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
7 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
17 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geleden