Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voedingsdivisie krijgt de aandacht bij cijfers Unilever

Voedingsdivisie krijgt de aandacht bij cijfers Unilever

LONDEN (ANP) - Bij de presentatie van de cijfers over het vierde kwartaal zal levensmiddelen- en consumentengoederenproducent Unilever moeten laten zien dat er meer winst wordt geboekt met de voedingstak. Het bedrijf staat al enige tijd onder druk van aandeelhouders omdat de marges bij dat onderdeel niet hard genoeg groeien.

Onlangs riep vermogensbeheerder Flossbach von Storch al op tot het afsplitsen van de voedingsdivisie met merken als Knorr, Conimex en Hellman's. Volgens oprichter Bert Flossbach is "synergie vaak een puur theoretisch argument". Volgens hem zijn de afzonderlijke delen meer waard dan Unilever nu als gecombineerd concern is.

De voedingstak is al langer het zorgenkindje van Unilever, dat de thee-activiteiten om dezelfde reden van de hand deed. De winstmarges bij onderdelen als schoonmaakmiddelen en verzorging en cosmetica zijn namelijk hoger en met die producten groeit Unilever ook harder. Dat erkende topman Alan Jope ook toen hij begin dit jaar strategische wijzigingen aankondigde waaronder het afsplitsen van de ijsjes-divisie van de rest van voedingsmiddelen. Jope deed dat nadat een bod op de consumentendivisie van GlaxoSmithKline werd afgewezen.

Qua resultaten over het vierde kwartaal gaat de aandacht van beleggers uit naar de effecten van hogere prijzen van grondstoffen. Ook merkt Unilever mogelijk dat de effecten van thuiswerken en sluiting van de horeca wat afnemen aangezien in veel landen de coronamaatregelen een groot deel van het slotkwartaal minder streng waren. Ook gaat de blik naar de eigen verwachtingen van Unilever voor 2022 nu de coronapandemie in elk geval in Europa voorzichtig op haar einde lijkt te lopen.

Meer uit Financieel

Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

1 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

1 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

3 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

12 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

13 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

14 uur geleden