
Voedingscentrum wil dat politiek 'kiest voor gezondheid burgers'
Den HAAG (ANP) - De politiek moet "Nederlanders niet in de steek laten" en wetenschappelijk onderbouwde maatregelen nemen die een gezonde leefstijl bevorderen, vindt het Voedingscentrum. Het centrum reageert daarmee op onderzoek van kennis- en onderzoeksinstituut RIVM waaruit duidelijk is geworden dat de doelen uit het zogeheten Nationaal Preventieakkoord niet worden gehaald. Op het gebied van overgewicht zelfs bij lange na niet.
Het Voedingscentrum wijst erop dat drie jaar terug al uit tussentijdse berekeningen bleek dat meer actie nodig was om de ambities waar te maken. "De seinen stonden al op rood en wij als samenleving zijn toch doorgereden", stelt directeur Petra Verhoef van het Voedingscentrum. Ze noemt de cijfers "ronduit teleurstellend".
Volgens Verhoef staat de politiek op een splitsing. "Kiezen ze voor de gezondheid van hun burgers of zeggen ze 'eigen schuld, dikke bult.' De wetenschap is er zeer helder over: overgewicht is niet de schuld van een individu. En er ligt een heel pakket aan wetenschappelijk onderbouwde maatregelen klaar. Néém die, is onze oproep." Het centrum zou onder meer graag zien dat gezond eten meer wordt bevorderd, bijvoorbeeld door voorlichting als door prijsmaatregelen.
Consumenten krijgen van het centrum onder meer het advies om minder vlees en meer plantaardig voedsel te eten en terughoudend te zijn met snacks, frisdrank en alcohol.
Meer uit Gezond
MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.
4 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.
5 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.
6 dagen geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.
1 week geleden