VodafoneZiggo verliest weer klanten met vaste internetaansluiting
UTRECHT (ANP) - Telecomaanbieder VodafoneZiggo blijft particuliere klanten voor vaste tv-, telefoon- en internetaansluitingen verliezen. In de laatste drie maanden van 2022 zegden per saldo 1700 klanten hun abonnement voor deze diensten op. Dat kon het fusiebedrijf van Vodafone en Ziggo maar voor een deel goedmaken met hogere opbrengsten uit mobiele abonnementen en zakelijke pakketten, waardoor de omzet daalde.
VodafoneZiggo zelf wijst erop dat het verlies van klanten met vaste internetaansluitingen minder hevig is dan een jaar eerder, toen er per saldo 15.500 vertrokken. Een kortingsactie om klanten te lokken zou daarbij hebben geholpen. Daarnaast stapte een deel van de klanten over op een combinatiepakket voor mobiele telefonie en internetdiensten
Internet en telefonie per smartphone leverden het bedrijf ook wat meer op, mede dankzij hogere prijzen en roamingopbrengsten door buitenlandse reizigers in Nederland. Het hardst groeide de zakelijke afdeling van VodafoneZiggo, die profiteerde van de blijvend grote vraag naar telecompakketten voor mensen die vanuit huis werken.
Omzet gedaald
Alles bij elkaar daalde de omzet in het vierde kwartaal 1,1 procent tot iets meer dan 1 miljard euro. De aangepaste winst voor aftrek van belastingen, rentes en afschrijvingen daalde even sterk tot 477,6 miljoen euro. De nettowinst bedroeg 7,6 miljoen euro, tegenover een verlies van 90,7 miljoen euro een jaar eerder. Dat had onder andere te maken met waardestijgingen van derivaten.
Financieel topman Ritchy Drost spreekt ondanks de lichte omzetdaling van een topprestatie, "vooral als je kijkt naar de concurrentie". Volgens hem vond in het laatste kwartaal van 2022 een kentering plaats in het aantrekken en behouden van particuliere klanten. Hij geeft daarbij hoog op van de entertainmentdiensten, zoals het afsluiten van streamingabonnementen via internetaanbieder Ziggo. Vanaf 2024 heeft het bedrijf bovendien de exclusieve uitzendrechten voor de UEFA Champions League en Europa League.
Verslechtering winstgevendheid
Dit jaar verwacht VodafoneZiggo een verslechtering van de winstgevendheid, terwijl de omzet zal stijgen. Dat komt vooral doordat het bedrijf veel meer kwijt is aan zijn energierekeningen. Samen met gestegen lonen gaat het om 100 miljoen aan extra uitgaven, zegt Drost. Net als vorig jaar snijdt het bedrijf ook in 2023 in de kosten, maar dat gebeurt volgens Drost niet door mensen te ontslaan. Het zou vooral gaan om efficiëntere processen op bijvoorbeeld digitaal gebied.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.
38 minuten geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.
46 minuten geledenWOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.
3 uur geleden