VodafoneZiggo verliest opnieuw veel vaste internetklanten
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het tweede kwartaal opnieuw veel klanten met een vaste internetaansluiting verloren, in totaal 27.400. Die daling is in lijn met de afname in voorgaande kwartalen. Het telecombedrijf spreekt van een consumentenmarkt die nog altijd "zeer concurrerend" is. Het aantal zakelijke internetaansluitingen zat wel in de lift, daarvan kwamen er in de maanden april tot en met juni 4800 bij.
Verder bleef het aantal consumenten met een mobiel abonnement stabiel op 3,3 miljoen. Op de zakelijke markt verloor VodafoneZiggo 18.500 klanten, wat volgens het bedrijf te maken had met het verlopen van contracten met lokale overheden. De omzet binnen dit segment groeide desondanks, met 1,5 procent op jaarbasis.
De totale omzet voor VodafoneZiggo steeg met eenzelfde percentage tot ruim 1 miljard euro. De operationele winst nam met 8,2 procent toe tot 482 miljoen euro. Die stijging schrijft VodafoneZiggo toe aan onder meer de lagere operationele kosten, waaronder die voor energie. Voor het hele jaar verwacht VodafoneZiggo een lichte groei van de operationele winst ten opzichte van 2023. "Met deze resultaten ligt het telecombedrijf volledig op koers om de financiële doelstellingen voor 2024 te realiseren", stelt het bedrijf.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom is blij met de aanpassingen die de organisatie ziet aan de tijdlijnen van Facebook en Instagram in Nederland. Dit meldt een woordvoerder van BoF, dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, op de laatste dag die eigenaar Meta heeft gekregen om wijzigingen door te voeren.
6 uur geleden