VodafoneZiggo verliest opnieuw veel vaste internetklanten
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het tweede kwartaal opnieuw veel klanten met een vaste internetaansluiting verloren, in totaal 27.400. Die daling is in lijn met de afname in voorgaande kwartalen. Het telecombedrijf spreekt van een consumentenmarkt die nog altijd "zeer concurrerend" is. Het aantal zakelijke internetaansluitingen zat wel in de lift, daarvan kwamen er in de maanden april tot en met juni 4800 bij.
Verder bleef het aantal consumenten met een mobiel abonnement stabiel op 3,3 miljoen. Op de zakelijke markt verloor VodafoneZiggo 18.500 klanten, wat volgens het bedrijf te maken had met het verlopen van contracten met lokale overheden. De omzet binnen dit segment groeide desondanks, met 1,5 procent op jaarbasis.
De totale omzet voor VodafoneZiggo steeg met eenzelfde percentage tot ruim 1 miljard euro. De operationele winst nam met 8,2 procent toe tot 482 miljoen euro. Die stijging schrijft VodafoneZiggo toe aan onder meer de lagere operationele kosten, waaronder die voor energie. Voor het hele jaar verwacht VodafoneZiggo een lichte groei van de operationele winst ten opzichte van 2023. "Met deze resultaten ligt het telecombedrijf volledig op koers om de financiële doelstellingen voor 2024 te realiseren", stelt het bedrijf.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
4 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.
6 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
11 uur geleden