Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VodafoneZiggo verliest opnieuw klanten bij vast internet

VodafoneZiggo verliest opnieuw klanten bij vast internet

UTRECHT (ANP) - Telecombedrijf VodafoneZiggo heeft in het vierde kwartaal van 2023 opnieuw klanten verloren bij vast internet. Dat komt vooral door de sterke concurrentie op dat vlak doordat bedrijven als KPN, Delta en Odido met glasvezel komen. In het laatste kwartaal van vorig jaar bedroeg de daling van het aantal huishoudens met breedbandaansluitingen 31.000. Volgens het bedrijf is dat wel een verbetering ten opzichte van het kwartaal ervoor.

Over heel 2023 raakte het bedrijf 100.000 klanten kwijt bij vast internet. "De concurrentie op vast breedband is onverminderd stevig en dit zal ook de komende jaren zo blijven", zei financieel directeur Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een toelichting op de resultaten.

VodafoneZiggo groeide wel opnieuw in de mobiele markt en bleef sterk presteren in de zakelijke markt. Het aantal mobiele abonnementen groeide in het vierde kwartaal met 40.000. Het aantal zakelijke breedbandklanten groeide afgelopen kwartaal met 5000.

Doelen gehaald

Het bedrijf heeft volgens de financieel topman in 2023 ook alle financiële doelen gehaald. "In het vierde kwartaal hebben we een eindsprint ingezet. Hierin realiseerden we 4,5 procent omzetstijging. Daarmee werd dit ook het beste omzetkwartaal van 2023, maar bovenal het kwartaal met het hoogste groeipercentage voor VodafoneZiggo sinds de start van de joint venture in 2017", aldus Drost.

De omzet in het vierde kwartaal kwam uit op ruim 1 miljard euro. Over het hele jaar groeide de omzet met 1,2 procent tot meer dan 4,1 miljard euro. De winst, gecorrigeerd voor onder meer rente en belastingen, daalde in 2023 met 4,8 procent naar 1,8 miljard euro.

Verwachtingen

Vooruitkijkend stelt Drost dat 2024 een mooi jaar gaat worden voor de klanten van het bedrijf. "Vanaf komend voetbalseizoen heeft Ziggo Sport de exclusieve uitzendrechten van het UEFA Europees voetbal. Daar kijken we enorm naar uit." Ook verwacht de financieel directeur een groei van het operationele bedrijfsresultaat dit jaar.

Meer uit Financieel

Ethisch hacker: kwetsbaarheden PHP hebben heel grote gevolgen

DEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP hebben potentieel heel grote gevolgen, zegt ethisch hacker Wouter van Dongen. Wereldwijd draait ongeveer 70 procent van de websites op PHP of toepassingen daarvan. "Het gevaar is dat die sites worden overgenomen of dat iemand bij alle data kan", stelt Van Dongen.

51 minuten geleden
Cyberbeveiliger ziet eerste aanvallen rond kwetsbaarheden in PHP

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Cyberbeveiliger Cloudflare ziet dat bedrijven geconfronteerd worden met de eerste cyberaanvallen die gericht zijn op de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Dat heeft technisch directeur Dane Knecht gezegd op socialmediaplatform X.

1 uur geleden
Britse goedkeuring voor omstreden Jackdaw-gasveld in Noordzee

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Britse regering heeft woensdag goedkeuring verleend voor gaswinning in het omstreden Jackdaw-gasveld in het Britse deel van de Noordzee. De start van de gasproductie bij Jackdaw had jarenlang te maken met vertraging door juridische procedures vanwege milieu- en klimaatzorgen.

1 uur geleden
Von der Leyen: toeleveringsketens moeten meer gespreid worden

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie komt eind dit jaar met een voorstel om toeleveringsketens meer te spreiden, kondigde voorzitter Ursula von der Leyen woensdag aan. "Er mag geen sprake zijn van een kritieke afhankelijkheid van één enkele leverancier", zei de politica in debat met het Europees Parlement.

1 uur geleden
Europese cybersecuritydienst waarschuwt voor kwetsbaarheden PHP

BRUSSEL (ANP) - De cybersecuritydienst voor EU-instituten, CERT-EU, waarschuwt voor twee "kritieke kwetsbaarheden" in de programmeertaal PHP. De organisatie achter die wereldwijd zeer belangrijke programmeertaal heeft melding gemaakt van de kwetsbaarheden, die het onder meer mogelijk maken om van afstand een server aan te sturen. Op die manier kunnen kwaadwillenden mogelijk controle krijgen over de server.

2 uur geleden
AEX-index opent iets hoger, Randstad uitblinker na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets hoger geopend. De chipfondsen stonden bij de stijgers na de koersdalingen op dinsdag. Verder kwamen verfproducent AkzoNobel, uitzendconcern Randstad en fitnessketen Basic-Fit met kwartaalcijfers op het Damrak. Randstad was daarop een uitblinker in de MidKap.

2 uur geleden
Websites Amerikaanse zusterketens Albert Heijn werken weer

ZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse ketens van supermarktconcern Ahold Delhaize hebben hun websites weer aangeschakeld. Door de grote cyberaanval en vele problemen bij het bedrijf lagen de sites van deze zusterketens van Albert Heijn er meer dan een week uit.

2 uur geleden