VodafoneZiggo trekt meer mobiele en zakelijke klanten
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft de afgelopen periode meer nieuwe mobiele en zakelijke klanten binnengehaald. Consumenten blijven volgens de telecomprovider kiezen voor zijn netwerk omdat het stabiel en betrouwbaar is. Die reputatie kwam vorige maand wel enigszins onder druk te staan doordat het bedrijf kampte met drie storingen.
"Die waren niet aan elkaar gerelateerd, maar daar heeft een klant natuurlijk niets aan", aldus financieel topman Ritchy Drost. Het ging volgens hem om incidenten, die redelijk snel onder controle waren. "Tuurlijk zijn klanten er niet blij mee maar het leidt niet tot een situatie dat ze massaal van ons weglopen."
Netto steeg het aantal mobiele klanten van VodafoneZiggo in de voorbije periode met 67.000, mede doordat telefoonwinkels het hele kwartaal waren geopend. In totaal heeft het Nederlandse bedrijf er nu ruim 5,3 miljoen.
Roaming
De meeste groei dankte het telecombedrijf aan zakelijke klanten, die onder meer een vaste internet- en telefoonverbinding zochten. VodafoneZiggo helpt bedrijven ook met software om werken op afstand beter mogelijk te maken en deelt ervaringen op het gebied van hybride werken. "We stellen onze klanten in staat om op een makkelijke, veilige en betrouwbare manier vanuit huis te werken", zegt Drost.
De telecomprovider merkt ook op dat de inkomsten van roaming herstellen nu het aantal buitenlandse reizen toeneemt doordat er minder reisrestricties van kracht zijn. Dat betekent dat meer bezoekers gebruik maken van het netwerk van VodafoneZiggo en dat Nederlanders in het buitenland kosten maken. "Roaming is in Europa qua hoeveelheid data weer op het niveau van voor de coronacrisis", zegt Drost. "We zien ook dat het grensverkeer weer is toegenomen."
Omzet
Het aantal klanten voor een internetaansluiting daalde minimaal, met 0,3 procent. In totaal had VodafoneZiggo 3,3 miljoen internetklanten aan het eind van het derde kwartaal.
De omzet van VodafoneZiggo steeg in het derde kwartaal naar ruim 1 miljard euro. Dat was 2 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Het was het tiende kwartaal op rij dat de opbrengsten van de onderneming zijn gestegen.
De winst voor aftrek van onder meer belastingen steeg met 2 procent naar 490 miljoen euro. Dat kwam deels door de groei van de omzet en deels door kostenbesparingen. Het bedrijf heeft zijn verwachtingen voor heel 2021 iets verhoogd.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
6 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
11 uur geleden