VodafoneZiggo trekt meer mobiele en zakelijke klanten
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft de afgelopen periode meer nieuwe mobiele en zakelijke klanten binnengehaald. Consumenten blijven volgens de telecomprovider kiezen voor zijn netwerk omdat het stabiel en betrouwbaar is. Die reputatie kwam vorige maand wel enigszins onder druk te staan doordat het bedrijf kampte met drie storingen.
"Die waren niet aan elkaar gerelateerd, maar daar heeft een klant natuurlijk niets aan", aldus financieel topman Ritchy Drost. Het ging volgens hem om incidenten, die redelijk snel onder controle waren. "Tuurlijk zijn klanten er niet blij mee maar het leidt niet tot een situatie dat ze massaal van ons weglopen."
Netto steeg het aantal mobiele klanten van VodafoneZiggo in de voorbije periode met 67.000, mede doordat telefoonwinkels het hele kwartaal waren geopend. In totaal heeft het Nederlandse bedrijf er nu ruim 5,3 miljoen.
Roaming
De meeste groei dankte het telecombedrijf aan zakelijke klanten, die onder meer een vaste internet- en telefoonverbinding zochten. VodafoneZiggo helpt bedrijven ook met software om werken op afstand beter mogelijk te maken en deelt ervaringen op het gebied van hybride werken. "We stellen onze klanten in staat om op een makkelijke, veilige en betrouwbare manier vanuit huis te werken", zegt Drost.
De telecomprovider merkt ook op dat de inkomsten van roaming herstellen nu het aantal buitenlandse reizen toeneemt doordat er minder reisrestricties van kracht zijn. Dat betekent dat meer bezoekers gebruik maken van het netwerk van VodafoneZiggo en dat Nederlanders in het buitenland kosten maken. "Roaming is in Europa qua hoeveelheid data weer op het niveau van voor de coronacrisis", zegt Drost. "We zien ook dat het grensverkeer weer is toegenomen."
Omzet
Het aantal klanten voor een internetaansluiting daalde minimaal, met 0,3 procent. In totaal had VodafoneZiggo 3,3 miljoen internetklanten aan het eind van het derde kwartaal.
De omzet van VodafoneZiggo steeg in het derde kwartaal naar ruim 1 miljard euro. Dat was 2 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Het was het tiende kwartaal op rij dat de opbrengsten van de onderneming zijn gestegen.
De winst voor aftrek van onder meer belastingen steeg met 2 procent naar 490 miljoen euro. Dat kwam deels door de groei van de omzet en deels door kostenbesparingen. Het bedrijf heeft zijn verwachtingen voor heel 2021 iets verhoogd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.
15 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.
16 uur geledenCAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.
16 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
18 uur geleden