VodafoneZiggo ontsloeg medewerkers na onderzoek ongewenst gedrag
UTRECHT (ANP) - Kabel- en internetbedrijf VodafoneZiggo heeft eerder dit jaar enkele medewerkers ontslagen vanwege ongewenst gedrag. Dat bevestigt de onderneming naar aanleiding van eerdere berichtgeving in het AD. VodafoneZiggo besloot de arbeidsovereenkomsten van de medewerkers te beëindigen na onderzoek naar aanleiding van zestien meldingen van ongewenst gedrag.
Veel van die meldingen werden volgens VodafoneZiggo gedaan nadat het management van het bedrijf in februari had gecommuniceerd over ongewenst gedrag. Dat was kort na het schandaal over grensoverschrijdend gedrag bij televisietalentenjacht The Voice.
VodafoneZiggo schakelde een extern bedrijfsrecherchebureau en externe vertrouwenspersonen in. "We hebben het onderzoek in april afgerond en vastgesteld dat de meldingen authentiek en accuraat zijn", stelt het bedrijf in een verklaring. "Daarop is besloten om afscheid te nemen van enkele medewerkers."
Cultuur- en managementprogramma
Sinds juni heeft de onderneming ook een cultuur- en managementprogramma voor de afdeling waar het ongewenste gedrag plaatsvond en is het doen van een melding laagdrempeliger gemaakt.
Een anonieme medewerker meldt aan het AD dat er een angstcultuur heerst bij de betreffende afdeling van VodafoneZiggo. Een woordvoerder laat weten dat het bedrijf zich daar "volstrekt niet in herkent".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
3 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
51 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
57 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
58 minuten geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.
1 uur geleden