VodafoneZiggo ontsloeg medewerkers na onderzoek ongewenst gedrag
UTRECHT (ANP) - Kabel- en internetbedrijf VodafoneZiggo heeft eerder dit jaar enkele medewerkers ontslagen vanwege ongewenst gedrag. Dat bevestigt de onderneming naar aanleiding van eerdere berichtgeving in het AD. VodafoneZiggo besloot de arbeidsovereenkomsten van de medewerkers te beƫindigen na onderzoek naar aanleiding van zestien meldingen van ongewenst gedrag.
Veel van die meldingen werden volgens VodafoneZiggo gedaan nadat het management van het bedrijf in februari had gecommuniceerd over ongewenst gedrag. Dat was kort na het schandaal over grensoverschrijdend gedrag bij televisietalentenjacht The Voice.
VodafoneZiggo schakelde een extern bedrijfsrecherchebureau en externe vertrouwenspersonen in. "We hebben het onderzoek in april afgerond en vastgesteld dat de meldingen authentiek en accuraat zijn", stelt het bedrijf in een verklaring. "Daarop is besloten om afscheid te nemen van enkele medewerkers."
Cultuur- en managementprogramma
Sinds juni heeft de onderneming ook een cultuur- en managementprogramma voor de afdeling waar het ongewenste gedrag plaatsvond en is het doen van een melding laagdrempeliger gemaakt.
Een anonieme medewerker meldt aan het AD dat er een angstcultuur heerst bij de betreffende afdeling van VodafoneZiggo. Een woordvoerder laat weten dat het bedrijf zich daar "volstrekt niet in herkent".
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en CuraƧao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.
2 uur geledenVAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.
3 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.
3 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
6 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
10 uur geleden