VodafoneZiggo ontsloeg medewerkers na onderzoek ongewenst gedrag
UTRECHT (ANP) - Kabel- en internetbedrijf VodafoneZiggo heeft eerder dit jaar enkele medewerkers ontslagen vanwege ongewenst gedrag. Dat bevestigt de onderneming naar aanleiding van eerdere berichtgeving in het AD. VodafoneZiggo besloot de arbeidsovereenkomsten van de medewerkers te beƫindigen na onderzoek naar aanleiding van zestien meldingen van ongewenst gedrag.
Veel van die meldingen werden volgens VodafoneZiggo gedaan nadat het management van het bedrijf in februari had gecommuniceerd over ongewenst gedrag. Dat was kort na het schandaal over grensoverschrijdend gedrag bij televisietalentenjacht The Voice.
VodafoneZiggo schakelde een extern bedrijfsrecherchebureau en externe vertrouwenspersonen in. "We hebben het onderzoek in april afgerond en vastgesteld dat de meldingen authentiek en accuraat zijn", stelt het bedrijf in een verklaring. "Daarop is besloten om afscheid te nemen van enkele medewerkers."
Cultuur- en managementprogramma
Sinds juni heeft de onderneming ook een cultuur- en managementprogramma voor de afdeling waar het ongewenste gedrag plaatsvond en is het doen van een melding laagdrempeliger gemaakt.
Een anonieme medewerker meldt aan het AD dat er een angstcultuur heerst bij de betreffende afdeling van VodafoneZiggo. Een woordvoerder laat weten dat het bedrijf zich daar "volstrekt niet in herkent".
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiƫn) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.
19 minuten geledenGILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
1 uur geledenPRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.
1 uur geleden