Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VodafoneZiggo houdt omzet gelijk ondanks rechten Europees voetbal

VodafoneZiggo houdt omzet gelijk ondanks rechten Europees voetbal

UTRECHT (ANP) - Telecombedrijf VodafoneZiggo lijkt in het derde kwartaal nog niet te hebben geprofiteerd van het verwerven van de uitzendrechten voor de wedstrijden in het Europees voetbal. De omzet bleef nagenoeg gelijk vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

Het aantal mobiele klanten steeg in het derde kwartaal met 12.000, maar het aantal internetklanten op de vaste consumentenmarkt nam af met 25.500. Het operationeel bedrijfsresultaat steeg met 0,8 procent tot 480 miljoen euro. Dit kwam volgens het bedrijf voornamelijk door "solide kostenbeheersing, ondanks de uitzendkosten van de voetbalwedstrijden in het UEFA Europees voetbal en collectieve salarisverhogingen".

Volgens financieel topman Ritchy Drost ziet VodafoneZiggo inmiddels "een positieve impact op onze merkvoorkeur" door de uitzendrechten van de UEFA-wedstrijden. Volgens hem is de telecommarkt "zeer concurrerend" met veel "diepe prijs- en productpromoties". VodafoneZiggo ligt op koers om de financiële doelstellingen voor 2024 te halen, stelt Drost.

Ziggo-app

VodafoneZiggo kan nog weinig zeggen over de belangstelling voor de voetbalwedstrijden, laat een woordvoerder weten. "Hoewel we pas in de derde speelronde zijn van de drie verschillende toernooien en kijkers altijd even moeten wennen dat voetbal op een andere zender te zien is, zijn we tevreden over de voorlopige resultaten."

Wie geen klant is van VodafoneZiggo kan de wedstrijden gratis streamen via de Ziggo-app. Daar hebben inmiddels ruim 600.000 voetballiefhebbers zich voor aangemeld. VodafoneZiggo zegt tevreden te zijn over de ontwikkeling van de kijkcijfers. Zowel de wedstrijden van Ajax tegen Besiktas en Slavia Praag als de wedstrijd van Feyenoord tegen Benfica trokken ruim een miljoen kijkers.

Meer uit Financieel

Bill Gates gelooft dat AI kan zorgen voor een miljard doden

NEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.

1 uur geleden
Pentagon mag Anthropic van hof uitsluiten van opdrachten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.

2 uur geleden
EU voert methaanregels energie-import mogelijk een jaar later in

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie geeft importeurs van olie en gas mogelijk een jaar langer de tijd om zich voor te bereiden op nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moet de invoer van fossiele brandstoffen in de Europese Unie voldoen aan monitoring- en rapportageregels, die zijn bedoeld om de methaanuitstoot te verminderen. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) zei vrijdag dat de EU de invoering ervan mogelijk uitstelt tot 2028.

2 uur geleden
AEX-index eindigt hoger, olieprijzen dalen na Iraans voorstel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.

3 uur geleden
Waterpeil bij belangrijk knelpunt Rijn zakt tot nieuw dieptepunt

KAUB (ANP/DPA) - Het waterpeil in de Rijn in Duitsland heeft een nieuw laagterecord bereikt door de aanhoudende droogte. Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakte half augustus tot onder de 10 centimeter. Uit cijfers van de Waterwegen- en Scheepvaartautoriteit (WSA) blijkt vrijdag dat het peil is gedaald tot 2 tot 5 centimeter onder dat niveau.

4 uur geleden
Hackers benaderen klanten en medewerkers van flitsbezorger Flink

DEN HAAG (ANP) - Cybercriminelen benaderen momenteel klanten en medewerkers van Flink met betalingsverzoeken. Dat gebeurt nadat de flitsbezorger is getroffen door een datalek, bevestigt Flink na berichtgeving door de NOS.

5 uur geleden
Wall Street begint licht hoger door optimisme over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten begonnen. Vooral de AI-aandelen waren in trek bij beleggers door het aanhoudende enthousiasme over kunstmatige intelligentie (AI). De zorgen over de hoge olieprijzen, die de inflatie dreigen aan te jagen, en de stijgende rentes op staatsobligaties, die de leenkosten voor overheden, bedrijven en consumenten opdrijven, werden daardoor weer even aan de kant geschoven.

5 uur geleden