VodafoneZiggo haalt meer mobiele klanten binnen
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar meer omzet geboekt. Dat komt onder andere doordat de telecomprovider meer mobiele klanten heeft binnengehaald. Ook herstelden de inkomsten uit roaming doordat er meer werd gereisd.
Het aantal mobiele klanten van VodafoneZiggo groeide in het vierde kwartaal netto met zo'n 45.000 naar bijna 5,4 miljoen. Over heel 2021 sleepte het bedrijf 228.000 nieuwe mobiele klanten binnen.
De hoeveelheid data die via het bedrijf wordt geroamd binnen Europa ligt alweer op het niveau van voor de coronapandemie. "Binnen Europa wordt meer gereisd dan ooit tevoren", zegt financieel topman Ritchy Drost. Daarbuiten liggen de inkomsten nog wel onder het niveau van voor de pandemie, maar ook die stijgen.
Internetklanten
Het aantal internetklanten nam licht af naar een totaal van 3,3 miljoen. Van hen kan inmiddels bijna driekwart kiezen voor 1 gigabit-internet. Voor het eind van het jaar wil het telecombedrijf die dekking uitbreiden naar 100 procent.
VodafoneZiggo is de uitzendrechten van de Formule 1 na het afgelopen seizoen kwijtgeraakt. Of dat klanten gaat kosten, weet Drost niet. Volgens hem heeft zijn bedrijf een trouwe schare Formule 1-fans die gewend zijn de sport via Ziggo te volgen. Streamingdienst Viaplay, die nu de uitzendrechten heeft, laat zowel KPN als Ziggo het komende jaar de autosport uitzenden via een speciale distributieovereenkomst. Televisiekijkers moeten daar mogelijk in extra voor betalen.
De omzet van VodafoneZiggo steeg in het vierde kwartaal met 1 procent naar ruim 1 miljard euro. Het was het elfde kwartaal op rij dat de opbrengsten van de telecomprovider zijn toegenomen. De winst voor aftrek van onder meer belastingen steeg met 5 procent naar 483 miljoen euro. Dat komt ook door kostenbeheersing, aldus Drost.
Stijging omzet
Over heel 2021 is de omzet van het telecombedrijf met 2 procent gestegen naar 4,1 miljard euro. De winst voor aftrek van onder meer belastingen steeg ook met 2 procent, naar ruim 1,9 miljard euro.
Ziggo is hoofdsponsor van Ajax, waar eerder deze maand directielid Marc Overmars opstapte wegens grensoverschrijdend gedrag. "Het is overduidelijk dat we zeer geschrokken zijn", zegt Drost daarover. "We hebben veel respect voor de vrouwen die de moed hebben gehad naar voren te stappen." Het bedrijf, sinds 2015 hoofdsponsor, vindt het belangrijk dat er een onafhankelijk onderzoek komt en zal de uitkomsten daarvan nauwgezet volgen.
Meer uit Financieel
DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.
10 minuten geledenYANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
22 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 dag geleden