Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VodafoneZiggo haalt meer mobiele klanten binnen

VodafoneZiggo haalt meer mobiele klanten binnen

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar meer omzet geboekt. Dat komt onder andere doordat de telecomprovider meer mobiele klanten heeft binnengehaald. Ook herstelden de inkomsten uit roaming doordat er meer werd gereisd.

Het aantal mobiele klanten van VodafoneZiggo groeide in het vierde kwartaal netto met zo'n 45.000 naar bijna 5,4 miljoen. Over heel 2021 sleepte het bedrijf 228.000 nieuwe mobiele klanten binnen.

De hoeveelheid data die via het bedrijf wordt geroamd binnen Europa ligt alweer op het niveau van voor de coronapandemie. "Binnen Europa wordt meer gereisd dan ooit tevoren", zegt financieel topman Ritchy Drost. Daarbuiten liggen de inkomsten nog wel onder het niveau van voor de pandemie, maar ook die stijgen.

Internetklanten

Het aantal internetklanten nam licht af naar een totaal van 3,3 miljoen. Van hen kan inmiddels bijna driekwart kiezen voor 1 gigabit-internet. Voor het eind van het jaar wil het telecombedrijf die dekking uitbreiden naar 100 procent.

VodafoneZiggo is de uitzendrechten van de Formule 1 na het afgelopen seizoen kwijtgeraakt. Of dat klanten gaat kosten, weet Drost niet. Volgens hem heeft zijn bedrijf een trouwe schare Formule 1-fans die gewend zijn de sport via Ziggo te volgen. Streamingdienst Viaplay, die nu de uitzendrechten heeft, laat zowel KPN als Ziggo het komende jaar de autosport uitzenden via een speciale distributieovereenkomst. Televisiekijkers moeten daar mogelijk in extra voor betalen.

De omzet van VodafoneZiggo steeg in het vierde kwartaal met 1 procent naar ruim 1 miljard euro. Het was het elfde kwartaal op rij dat de opbrengsten van de telecomprovider zijn toegenomen. De winst voor aftrek van onder meer belastingen steeg met 5 procent naar 483 miljoen euro. Dat komt ook door kostenbeheersing, aldus Drost.

Stijging omzet

Over heel 2021 is de omzet van het telecombedrijf met 2 procent gestegen naar 4,1 miljard euro. De winst voor aftrek van onder meer belastingen steeg ook met 2 procent, naar ruim 1,9 miljard euro.

Ziggo is hoofdsponsor van Ajax, waar eerder deze maand directielid Marc Overmars opstapte wegens grensoverschrijdend gedrag. "Het is overduidelijk dat we zeer geschrokken zijn", zegt Drost daarover. "We hebben veel respect voor de vrouwen die de moed hebben gehad naar voren te stappen." Het bedrijf, sinds 2015 hoofdsponsor, vindt het belangrijk dat er een onafhankelijk onderzoek komt en zal de uitkomsten daarvan nauwgezet volgen.

Meer uit Financieel

Albert Heijn wil woensdagavond levering versproducten hervatten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.

1 uur geleden
ASML wint in hogere AEX-index na goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.

2 uur geleden
WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

2 uur geleden
UWV stopt met ontwikkeling systeem waar 55 miljoen aan is besteed

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.

3 uur geleden
Inflatie VS maakt hardste stijging in vijf maanden door

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.

3 uur geleden
Extra getuigen gehoord in zaak Frits van Eerd

ZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.

3 uur geleden
Bank of America daalt op gemengd Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.

4 uur geleden