VodafoneZiggo haalt meer mobiele klanten binnen
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar meer omzet geboekt. Dat komt onder andere doordat de telecomprovider meer mobiele klanten heeft binnengehaald. Ook herstelden de inkomsten uit roaming doordat er meer werd gereisd.
Het aantal mobiele klanten van VodafoneZiggo groeide in het vierde kwartaal netto met zo'n 45.000 naar bijna 5,4 miljoen. Over heel 2021 sleepte het bedrijf 228.000 nieuwe mobiele klanten binnen.
De hoeveelheid data die via het bedrijf wordt geroamd binnen Europa ligt alweer op het niveau van voor de coronapandemie. "Binnen Europa wordt meer gereisd dan ooit tevoren", zegt financieel topman Ritchy Drost. Daarbuiten liggen de inkomsten nog wel onder het niveau van voor de pandemie, maar ook die stijgen.
Internetklanten
Het aantal internetklanten nam licht af naar een totaal van 3,3 miljoen. Van hen kan inmiddels bijna driekwart kiezen voor 1 gigabit-internet. Voor het eind van het jaar wil het telecombedrijf die dekking uitbreiden naar 100 procent.
VodafoneZiggo is de uitzendrechten van de Formule 1 na het afgelopen seizoen kwijtgeraakt. Of dat klanten gaat kosten, weet Drost niet. Volgens hem heeft zijn bedrijf een trouwe schare Formule 1-fans die gewend zijn de sport via Ziggo te volgen. Streamingdienst Viaplay, die nu de uitzendrechten heeft, laat zowel KPN als Ziggo het komende jaar de autosport uitzenden via een speciale distributieovereenkomst. Televisiekijkers moeten daar mogelijk in extra voor betalen.
De omzet van VodafoneZiggo steeg in het vierde kwartaal met 1 procent naar ruim 1 miljard euro. Het was het elfde kwartaal op rij dat de opbrengsten van de telecomprovider zijn toegenomen. De winst voor aftrek van onder meer belastingen steeg met 5 procent naar 483 miljoen euro. Dat komt ook door kostenbeheersing, aldus Drost.
Stijging omzet
Over heel 2021 is de omzet van het telecombedrijf met 2 procent gestegen naar 4,1 miljard euro. De winst voor aftrek van onder meer belastingen steeg ook met 2 procent, naar ruim 1,9 miljard euro.
Ziggo is hoofdsponsor van Ajax, waar eerder deze maand directielid Marc Overmars opstapte wegens grensoverschrijdend gedrag. "Het is overduidelijk dat we zeer geschrokken zijn", zegt Drost daarover. "We hebben veel respect voor de vrouwen die de moed hebben gehad naar voren te stappen." Het bedrijf, sinds 2015 hoofdsponsor, vindt het belangrijk dat er een onafhankelijk onderzoek komt en zal de uitkomsten daarvan nauwgezet volgen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.
6 minuten geledenIJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techbeurs Nasdaq toonde vrijdag wat herstel in New York na de koersdreun een dag eerder. Koopjesjagers sloegen toe en kochten vooral chipaandelen na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Die golf werd aangewakkerd door de vrees dat een Democratische meerderheid in het Amerikaanse Congres zou kunnen leiden tot strengere regelgeving voor kunstmatige intelligentie (AI) en vertraging van de bouw van AI-datacenters.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.
5 uur geleden