VodafoneZiggo: 12.000 simkaarten voor Oekraïense vluchtelingen
UTRECHT (ANP) - Telecombedrijf VodafoneZiggo stelt 12.000 prepaid simkaarten met daarop 6 GB aan data en 20 euro beltegoed beschikbaar aan Oekraïense vluchtelingen in Nederland. Distributie van de simkaarten loopt via het Leger des Heils, het Rode Kruis en VluchtelingenWerk Nederland, meldt het telecombedrijf vrijdag.
Ook medewerkers van VodafoneZiggo die meehelpen met initiatieven voor vluchtelingen gaan een deel van de kaarten verspreiden. Volgens VodafoneZiggo-topman Jeroen Hoencamp zijn gezinnen en families op de vlucht en hebben ze grote moeite om met elkaar in contact te blijven. Het bedrijf zou ervoor willen zorgen dat mensen elkaar kunnen bereiken, "voor zover dat in onze macht ligt. Daarom helpen we nu ook met gratis simkaarten voor Oekraïense vluchtelingen in Nederland", aldus Hoencamp.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.
6 uur geleden