Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vodafone sluit deal met Microsoft over investeringen in AI

Vodafone sluit deal met Microsoft over investeringen in AI

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Vodafone heeft een overeenkomst gesloten met Microsoft om de komende tien jaar 1,5 miljard dollar (zo'n 1,4 miljard euro) te investeren in de ontwikkeling van een reeks van activiteiten. Daaronder vallen onder meer investeringen in kunstmatige intelligentie (AI), digitale betalingen en het 'internet der dingen', ofwel alle apparaten die met het internet verbonden zijn en online gegevens kunnen verzenden.

Als onderdeel van de overeenkomst zal het Britse telecomconcern de OpenAI-technologie op Microsofts cloudplatform Azure gebruiken om de klantenservice te verbeteren met onder meer een chatbot voor consumenten. Ook zullen Vodafone-werknemers toegang hebben tot Microsoft Copilot, een assistent-functie voor kunstmatige intelligentie. Copilot maakt gebruik van de geavanceerde mogelijkheden van grote taalmodellen van OpenAI's chatbot ChatGPT.

Volgens topvrouw Margherita Della Valle van Vodafone helpt de deal bij het stroomlijnen van de bedrijfsactiviteiten en het verbeteren van de zakelijke divisie, waar zij prioriteit aan heeft gegeven. Het stelt Vodafone ook in staat meer Microsoft-diensten, waaronder Azure en Teams, te verkopen aan zakelijke klanten. Ook kan de telecomaanbieder afstappen van het gebruik van zijn eigen datacenters en overstappen op Azure.

Microsoft probeert sinds zijn investering van in totaal 13 miljard dollar in OpenAI meer betalende klanten te vinden voor zijn Copilot. Het Amerikaanse softwareconcern zal ook een niet nader genoemd bedrag investeren in de tak van het internet der dingen van Vodafone, die het Britse bedrijf tegen april wil opsplitsen. Vodafone zal ook andere partners uitnodigen om te investeren in dat onderdeel.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

1 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

4 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

5 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

6 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

11 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

11 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

12 uur geleden