Vodafone sluit deal met Microsoft over investeringen in AI
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Vodafone heeft een overeenkomst gesloten met Microsoft om de komende tien jaar 1,5 miljard dollar (zo'n 1,4 miljard euro) te investeren in de ontwikkeling van een reeks van activiteiten. Daaronder vallen onder meer investeringen in kunstmatige intelligentie (AI), digitale betalingen en het 'internet der dingen', ofwel alle apparaten die met het internet verbonden zijn en online gegevens kunnen verzenden.
Als onderdeel van de overeenkomst zal het Britse telecomconcern de OpenAI-technologie op Microsofts cloudplatform Azure gebruiken om de klantenservice te verbeteren met onder meer een chatbot voor consumenten. Ook zullen Vodafone-werknemers toegang hebben tot Microsoft Copilot, een assistent-functie voor kunstmatige intelligentie. Copilot maakt gebruik van de geavanceerde mogelijkheden van grote taalmodellen van OpenAI's chatbot ChatGPT.
Volgens topvrouw Margherita Della Valle van Vodafone helpt de deal bij het stroomlijnen van de bedrijfsactiviteiten en het verbeteren van de zakelijke divisie, waar zij prioriteit aan heeft gegeven. Het stelt Vodafone ook in staat meer Microsoft-diensten, waaronder Azure en Teams, te verkopen aan zakelijke klanten. Ook kan de telecomaanbieder afstappen van het gebruik van zijn eigen datacenters en overstappen op Azure.
Microsoft probeert sinds zijn investering van in totaal 13 miljard dollar in OpenAI meer betalende klanten te vinden voor zijn Copilot. Het Amerikaanse softwareconcern zal ook een niet nader genoemd bedrag investeren in de tak van het internet der dingen van Vodafone, die het Britse bedrijf tegen april wil opsplitsen. Vodafone zal ook andere partners uitnodigen om te investeren in dat onderdeel.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
5 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
11 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
12 uur geleden