VNV: geen intentie om voortbestaan KLM in gevaar te brengen
SCHIPHOL (ANP) - De Vereniging Nederlandse Verkeersvliegers (VNV) heeft niet de intentie om het voortbestaan van KLM in gevaar te brengen. Dat zegt Willem Schmid, president van de pilotenvakbond, in een gesprek met Het Financieele Dagblad.
"Volgens mij hebben we met het sluiten van het akkoord er juist alles aan gedaan om de toekomst van KLM niet in gevaar te brengen. We vullen de overheidsvoorwaarden in voor de looptijd van onze cao, we geven ons commitment af voor daarna", aldus Schmid.
Hij doelt erop dat de VNV akkoord is gegaan met het inleveren van 20 procent salaris tot en met 2022. Afgelopen dagen bleek dat het kabinet verlangt dat dat loonoffer nog drie jaar langer doorloopt, zolang het miljarden-steunpakket aan KLM van kracht is. Die eis kwam voor de pilotenorganisatie uit de lucht vallen, stelt Schmid. "Om opeens met zo'n clausule te komen met het verzoek om binnen zestien uur voor drie jaar extra te ondertekenen, is nieuw en natuurlijk heel erg moeilijk."
Hij vindt dat KLM aan het begin van de onderhandelingen had moeten zeggen "dat we een looptijd moesten afspreken van bijvoorbeeld vijf jaar. Of dat we moesten meetekenen voor de voorwaarden van de lening. Maar daar zijn we buiten gehouden, anders hadden we dat gesprek met elkaar kunnen hebben".
Schmid noemt het "onverstandig om je voor zo'n lange termijn vast te leggen, omdat je niet weet hoe de luchtvaart er over twee jaar uitziet en de afspraken van nu kunnen dan weleens niet meer passend zijn". Wat er nu op tafel ligt, is al heel wat, aldus de VNV-voorman. "Er ligt een loonoffer, er ligt een hele forse bezuiniging. En er ligt een hard commitment om na afloop weer passende afspraken te maken. Eigenlijk zou je willen dat de minister vol trots hiermee naar de Kamer gaat."
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
8 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
10 uur geleden