Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VNV: geen intentie om voortbestaan KLM in gevaar te brengen

VNV: geen intentie om voortbestaan KLM in gevaar te brengen

SCHIPHOL (ANP) - De Vereniging Nederlandse Verkeersvliegers (VNV) heeft niet de intentie om het voortbestaan van KLM in gevaar te brengen. Dat zegt Willem Schmid, president van de pilotenvakbond, in een gesprek met Het Financieele Dagblad.

"Volgens mij hebben we met het sluiten van het akkoord er juist alles aan gedaan om de toekomst van KLM niet in gevaar te brengen. We vullen de overheidsvoorwaarden in voor de looptijd van onze cao, we geven ons commitment af voor daarna", aldus Schmid.

Hij doelt erop dat de VNV akkoord is gegaan met het inleveren van 20 procent salaris tot en met 2022. Afgelopen dagen bleek dat het kabinet verlangt dat dat loonoffer nog drie jaar langer doorloopt, zolang het miljarden-steunpakket aan KLM van kracht is. Die eis kwam voor de pilotenorganisatie uit de lucht vallen, stelt Schmid. "Om opeens met zo'n clausule te komen met het verzoek om binnen zestien uur voor drie jaar extra te ondertekenen, is nieuw en natuurlijk heel erg moeilijk."

Hij vindt dat KLM aan het begin van de onderhandelingen had moeten zeggen "dat we een looptijd moesten afspreken van bijvoorbeeld vijf jaar. Of dat we moesten meetekenen voor de voorwaarden van de lening. Maar daar zijn we buiten gehouden, anders hadden we dat gesprek met elkaar kunnen hebben".

Schmid noemt het "onverstandig om je voor zo'n lange termijn vast te leggen, omdat je niet weet hoe de luchtvaart er over twee jaar uitziet en de afspraken van nu kunnen dan weleens niet meer passend zijn". Wat er nu op tafel ligt, is al heel wat, aldus de VNV-voorman. "Er ligt een loonoffer, er ligt een hele forse bezuiniging. En er ligt een hard commitment om na afloop weer passende afspraken te maken. Eigenlijk zou je willen dat de minister vol trots hiermee naar de Kamer gaat."

Meer uit Financieel

ABN AMRO ziet juridische kwetsbaarheden in nieuwe box 3-stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.

3 uur geleden
Nieuwe AI-tool jaagt Amerikaanse beleggers de stuipen op het lijf

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.

5 uur geleden
OpenAI wil farmaceuten steunen bij ontwikkeling nieuwe medicijnen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.

6 uur geleden
VS sluiten deze week tot 11 grote deals over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.

7 uur geleden
Ook Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart weer door het Suezkanaal

HAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.

8 uur geleden
Novo Nordisk waarschuwt voor lagere verkopen door concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.

9 uur geleden
Wolters Kluwer en RELX onderuit op Damrak om AI-tool Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.

9 uur geleden