Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VNV: geen intentie om voortbestaan KLM in gevaar te brengen

VNV: geen intentie om voortbestaan KLM in gevaar te brengen

SCHIPHOL (ANP) - De Vereniging Nederlandse Verkeersvliegers (VNV) heeft niet de intentie om het voortbestaan van KLM in gevaar te brengen. Dat zegt Willem Schmid, president van de pilotenvakbond, in een gesprek met Het Financieele Dagblad.

"Volgens mij hebben we met het sluiten van het akkoord er juist alles aan gedaan om de toekomst van KLM niet in gevaar te brengen. We vullen de overheidsvoorwaarden in voor de looptijd van onze cao, we geven ons commitment af voor daarna", aldus Schmid.

Hij doelt erop dat de VNV akkoord is gegaan met het inleveren van 20 procent salaris tot en met 2022. Afgelopen dagen bleek dat het kabinet verlangt dat dat loonoffer nog drie jaar langer doorloopt, zolang het miljarden-steunpakket aan KLM van kracht is. Die eis kwam voor de pilotenorganisatie uit de lucht vallen, stelt Schmid. "Om opeens met zo'n clausule te komen met het verzoek om binnen zestien uur voor drie jaar extra te ondertekenen, is nieuw en natuurlijk heel erg moeilijk."

Hij vindt dat KLM aan het begin van de onderhandelingen had moeten zeggen "dat we een looptijd moesten afspreken van bijvoorbeeld vijf jaar. Of dat we moesten meetekenen voor de voorwaarden van de lening. Maar daar zijn we buiten gehouden, anders hadden we dat gesprek met elkaar kunnen hebben".

Schmid noemt het "onverstandig om je voor zo'n lange termijn vast te leggen, omdat je niet weet hoe de luchtvaart er over twee jaar uitziet en de afspraken van nu kunnen dan weleens niet meer passend zijn". Wat er nu op tafel ligt, is al heel wat, aldus de VNV-voorman. "Er ligt een loonoffer, er ligt een hele forse bezuiniging. En er ligt een hard commitment om na afloop weer passende afspraken te maken. Eigenlijk zou je willen dat de minister vol trots hiermee naar de Kamer gaat."

Meer uit Financieel

Pensioenfonds PME stopt samenwerking met Amerikaanse BlackRock

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, heeft een jarenlange samenwerking met de Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock beëindigd. De vermogensbeheerder zou zich niet genoeg inspannen op het gebied van onder meer klimaat en duurzaamheid.

1 uur geleden
AEX toont herstel, dataleveranciers en Magnum Ice Cream in trek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex van Amsterdam, herstelde maandag gedeeltelijk van de verliezen van afgelopen vrijdag. Nieuwkomer The Magnum Ice Cream Company was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen en won 6,6 procent. Ook de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dit jaar flink in waarde zijn gedaald, waren gewild. Ze werden respectievelijk 3,4 en 2,3 procent meer waard.

2 uur geleden
Econoom: prijzen eieren en kippenvlees zullen minder hard stijgen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen voor eieren en kippenvlees in supermarkten zullen de komende jaren waarschijnlijk niet meer zo hard stijgen door de vogelgriep als nu. Dit verwacht econoom pluimveehouderij Nico Bondt van Wageningen University & Research (WUR). Hij denkt dat de vogelgriep wel blijft zorgen voor een krap aanbod.

2 uur geleden
Stofzuigermaker iRobot keldert op Wall Street na faillissement

NEW YORK (ANP) - iRobot ging maandag hard onderuit op de beurzen in New York. De robotstofzuigermaker, bekend van de Roomba-stofzuigers, heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het faillissement volgt op jaren van tegenvallende resultaten van iRobot dat sinds het hoogtepunt tijdens de coronapandemie de verkopen sterk zag dalen. Het aandeel kelderde liefst 69 procent in waarde.

4 uur geleden
Onderzoekers: boeren en tuinders zien inkomen dit jaar stijgen

DEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders in Nederland hebben dit jaar meer verdiend met hun producten. Het gemiddelde jaarinkomen van boeren en tuinders komt in 2025 uit op 129.000 euro, meldt Wageningen University & Research (WUR) in de jaarlijkse inkomensraming. Dat is 11.000 euro meer dan vorig jaar.

5 uur geleden
Bestuurder Schiphol vertrekt kort na aankondiging investeringen

SCHIPHOL (ANP) - De bestuurder die bij Schiphol verantwoordelijk is voor het onderhoud en vernieuwen van de infrastructuur op de luchthaven, vertrekt per 1 februari. Deze bekendmaking komt nog geen maand na de aankondiging van forse investeringen, waarop ook de nodige kritiek kwam.

5 uur geleden
Bouwer BAM neemt belang in Droneview

BUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.

7 uur geleden