VNV: geen intentie om voortbestaan KLM in gevaar te brengen
SCHIPHOL (ANP) - De Vereniging Nederlandse Verkeersvliegers (VNV) heeft niet de intentie om het voortbestaan van KLM in gevaar te brengen. Dat zegt Willem Schmid, president van de pilotenvakbond, in een gesprek met Het Financieele Dagblad.
"Volgens mij hebben we met het sluiten van het akkoord er juist alles aan gedaan om de toekomst van KLM niet in gevaar te brengen. We vullen de overheidsvoorwaarden in voor de looptijd van onze cao, we geven ons commitment af voor daarna", aldus Schmid.
Hij doelt erop dat de VNV akkoord is gegaan met het inleveren van 20 procent salaris tot en met 2022. Afgelopen dagen bleek dat het kabinet verlangt dat dat loonoffer nog drie jaar langer doorloopt, zolang het miljarden-steunpakket aan KLM van kracht is. Die eis kwam voor de pilotenorganisatie uit de lucht vallen, stelt Schmid. "Om opeens met zo'n clausule te komen met het verzoek om binnen zestien uur voor drie jaar extra te ondertekenen, is nieuw en natuurlijk heel erg moeilijk."
Hij vindt dat KLM aan het begin van de onderhandelingen had moeten zeggen "dat we een looptijd moesten afspreken van bijvoorbeeld vijf jaar. Of dat we moesten meetekenen voor de voorwaarden van de lening. Maar daar zijn we buiten gehouden, anders hadden we dat gesprek met elkaar kunnen hebben".
Schmid noemt het "onverstandig om je voor zo'n lange termijn vast te leggen, omdat je niet weet hoe de luchtvaart er over twee jaar uitziet en de afspraken van nu kunnen dan weleens niet meer passend zijn". Wat er nu op tafel ligt, is al heel wat, aldus de VNV-voorman. "Er ligt een loonoffer, er ligt een hele forse bezuiniging. En er ligt een hard commitment om na afloop weer passende afspraken te maken. Eigenlijk zou je willen dat de minister vol trots hiermee naar de Kamer gaat."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger de handelsdag uitgegaan, geholpen door winsten bij de chipbedrijven. Die toonden herstel na scherpe verliezen in de sector de afgelopen tijd, maar beleggers lijken de zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) even naast zich neer te leggen.
5 uur geledenHANK (ANP) - De afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft impact op wegrestaurant Napoleon, dat een paar kilometer ten zuiden van de brug ligt. "Het is een stuk rustiger dan voorheen", vertelt eigenaresse Adinda Geelhoedt-Valk.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus wil zijn winstgevendheid de komende jaren flink opschroeven. Het bedrijf stelt als doel om de operationele winst tegen 2029 met ongeveer 75 procent te verhogen, werd dinsdag bekendgemaakt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AI-chatbot Grok komt beschikbaar voor Nederlandse bestuurders van Tesla-voertuigen. De elektrische autofabrikant heeft de AI-assistent opgenomen in zijn recentste software-update, maakte het bedrijf bekend.
9 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney is met de Amerikaanse president Donald Trump overeengekomen om de gesprekken over handelskwesties de komende weken te intensiveren. "Mijn team en ik kijken ernaar uit om daarmee aan de slag te gaan", zei hij dinsdag tegen verslaggevers.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML lieten dinsdag een overtuigend herstel zien, na de scherpe koersdalingen van de afgelopen weken. Ook elders in Europa en op Wall Street vonden beleggers de tijd weer rijp om in techaandelen te stappen. De afgelopen tijd daalden deze aandelen juist fors door zorgen over de hoge investeringen in AI. Besi, een toeleverancier aan de chipindustrie, eindigde bovenaan de AEX met een winst van ruim 7 procent. Het bedrijf maakt donderdag zijn tweedekwartaalcijfers bekend.
9 uur geleden