VNO-NCW zet vraagtekens bij wetsvoorstel telecom
DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW zet vraagtekens bij de voorgestelde wet om vitale delen van de telecom-infrastructuur en dienstverlening te beschermen. Het gaat de organisatie er dan vooral om of de minister nu niet te ruime bevoegdheden krijgt.
De voorgestelde Wet Ongewenste Zeggenschap Telecommunicatie (WOZT) is mede tot stand gekomen door de discussie rond het Chinese bedrijf Huawei, dat door bepaalde partijen van spionagepraktijken wordt beticht. Het wetsvoorstel geeft volgens VNO-NCW de minister van Economische Zaken de bevoegdheid om voor een overname van een Nederlandse telecombedrijf te gaan liggen als sprake zou zijn van een mogelijke bedreiging van het publieke belang. Dat kan ook achteraf. Daarmee zou misbruik van de telecom-infrastructuur moeten worden voorkomen.
VNO-NCW wijst erop dat Nederland beschikt over een stabiel hoogwaardig internet dat mede is ontwikkeld door buitenlandse bedrijven. Verder zorgt de mogelijkheid tot ingrijpen achteraf er volgens de organisatie mogelijk voor dat buitenlandse bedrijven investeringen niet willen doen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
8 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
10 uur geledenASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.
12 uur geledenBANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
1 dag geleden