VNO-NCW: goede betrekkingen met nieuwe Amerikaanse regering nodig
DEN HAAG (ANP) - Voor Nederlandse bedrijven is het van groot belang dat we de goede betrekkingen met de Verenigde Staten ook onder de nieuwe Amerikaanse regering verder kunnen voortzetten en uitbouwen. Dat zegt ondernemersorganisatie VNO-NCW na het naar buiten komen van de eerste uitslagen van de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Daarbij geeft de lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven geen oordeel over de waarschijnlijke verkiezingswinst van Donald Trump.
"De Amerikaanse bevolking lijkt opnieuw Donald Trump tot president te hebben gekozen, maar we zullen de definitieve uitslag moeten afwachten", schrijft VNO-NCW in een verklaring, waarin verder vooral wordt gewezen op de sterke banden tussen Nederland en de VS. "De VS zijn de belangrijkste niet-Europese handelspartner van ons land en de grootste investeerder in onze economie. Andersom is de VS de grootste ontvanger van Nederlands kapitaal."
Volgens de ondernemersorganisatie is het belangrijk dat die goede relatie blijft bestaan. Tegelijk vindt VNO-NCW het nodig dat er in Europa werk wordt gemaakt van het versterken van de eigen positie. "Ongeacht wie er straks in het Witte Huis zit, zal de EU extra stappen moeten zetten voor het versterken van de concurrentiekracht van de Europese economie en zullen we in Europa meer moeten investeren in onze eigen defensie en economische weerbaarheid."
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.
6 uur geleden