VNO-NCW: extra alertheid om coronabesmettingen tegen te gaan
DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland willen dat werknemers en ondernemers "extra goed bewaken" dat de coronabesmettingen niet verder oplopen. "Dit om erger verderop in het najaar te voorkomen en met elkaar te zorgen dat de samenleving voor eens en altijd open blijft", stellen de brancheorganisaties.
Ze reageren op het aantal positieve tests dat deze week een stuk hoger is dan vorige week. "Wij roepen iedereen op zijn beste beentje voor te zetten door bij klachten thuis te werken en te testen, handen wassen en goed ventileren. Kortom, leef de basisregels na. Ook een hogere vaccinatiegraad helpt", stelt VNO-NCW.
Voor mensen die niet thuis kunnen werken "is het extra aan te raden om te testen zodat je gewoon met een negatieve test aan het werk kunt". Veel mensen werken nog steeds voor een deel thuis en voor een deel op het werk. "Belangrijk blijft echter waar mogelijk de spits te mijden en vergaderingen bijvoorbeeld op de drukste dagen wat later te beginnen, zodat we de druk op de weg en het ov beperken met elkaar", stellen de koepelorganisaties.
Weinig klachten
De NS neemt vooralsnog geen maatregelen en verwijst naar de brancheorganisatie voor het openbaar vervoer. "We houden de situatie in de gaten, maar het is niet zo dat wij nu per direct op iets aansturen", zegt een woordvoerder. "Alles wat in de maatschappij speelt, speelt ook bij ons. In dat opzicht wordt daar zeker naar gekeken. Maar daadwerkelijk maatregelen nemen is niet aan ons. Wij volgen wat er sectorbreed en vanuit de overheid wordt afgesproken."
Reizigersorganisatie Rover laat weten weinig vragen of klachten te krijgen over de afwezigheid van coronamaatregelen in het openbaar vervoer. "Reizigers maken zich momenteel vooral druk over de korte treinen, de uitval van treinen en bussen en de drukte die dat oplevert", aldus Rover in een reactie.
De organisatie ziet nu nog geen aanleiding om op te roepen tot voorzorgsmaatregelen. "Specifieke coronamaatregelen voor het ov liggen niet voor de hand als daar geen medische reden toe is." Volgens Rover zijn er geen aanwijzingen dat de kans om besmet te raken hoger is in bijvoorbeeld de trein of de bus.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie zegt "zeer serieus te kijken" naar klachten dat Elon Musks chatbot Grok seksueel getinte afbeeldingen genereert van minderjarigen. "Dit is illegaal. Dit is afschuwelijk", heeft een woordvoerder van de commissie maandag gezegd.
31 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - TUI fly voert woensdag een tweede repatriëringsvlucht uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen. Dat bevestigt de maatschappij na berichtgeving door De Telegraaf. Zaterdag gingen meerdere vluchten naar Curaçao, waaronder een die ook Bonaire zou aandoen, niet door vanwege de ontwikkelingen in Venezuela. De extra vlucht van woensdag doet ook Bonaire aan.
42 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen in zeer beperkte mate weer landen op Schiphol. Bij zowel aankomende als vertrekkende vluchten gaat het om enkele per uur, meldt een woordvoerder van de luchthaven. Eerst zouden er door de gevolgen van de sneeuwval tot zeker 14.00 uur geen vluchten kunnen landen.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam houdt 14 januari een hoorzitting om te beslissen of er een onderzoek wordt geopend naar vermeend wanbeheer bij chipmaker Nexperia. Dat bevestigt de ondernemingskamer na berichtgeving van Reuters.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Terminals in de haven van Rotterdam hebben last van de sneeuwval. Het zorgt voor vertraging in de Rotterdamse haven. "Het weer heeft vooral impact op het wegverkeer", laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Chauffeurs in de transportsector moeten zelf kunnen kiezen of ze met de huidige winterse omstandigheden de weg op kunnen gaan. Met die oproep is Transport en Logistiek Nederland (TLN) gekomen naar aanleiding van de gladheid en sneeuwval.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje of hun bestelde boodschappen moeten maandag rekening houden met vertraging. Supermarkten Albert Heijn en Picnic en pakketbezorgers PostNL en DHL hebben last van sneeuw en gladde wegen.
1 uur geleden