VNO-NCW en FNV: langetermijnplan voor omgaan met virus nodig
DEN HAAG (ANP) - Er moet nu een langetermijnplan komen om met het virus om te gaan, vinden werkgeversorganisatie VNO-NCW en vakbond FNV. Bedrijven hebben "weinig vet meer op de botten" en ondernemers zullen door de crisis failliet gaan. Die verwachting spraken de voorzitters van beide organisaties uit in tv-programma Buitenhof. "Ondernemers teren maand op maand in op hun vermogen, dat is een serieus vraagstuk", zei Ingrid Thijssen (VNO-NCW). "Mensen moeten hun rekeningen kunnen blijven betalen", aldus Tuur Elzinga (FNV).
Thijssen noemt de nieuwe lockdown "superpijnlijk, echt heel verdrietig". "Elke keer denken we dat we er doorheen zijn, dan toch weer dit." Volgens Thijssen is het goed dat er corona steunpakketten zijn, maar is het nu "ongelofelijk belangrijk" dat ondernemers geholpen worden in de transitie naar ander werk "nu de schulden zo hoog zijn". "Het zal zo zijn dat ondernemers failliet gaan", verwacht Thijssen.
Ook FNV-voorman Tuur Elzinga verwacht dat er "ongetwijfeld nog meer mensen tussen wal en schip vallen" door de nieuwe lockdown. Die geldt tot en met 14 januari. "Zorg dat je ook een vangnet hebt voor die mensen met onzekere contracten die het eerst op straat komen te staan." Dat geldt volgens Elzinga zeker voor het eerste kwartaal van 2022. Ook erna moet er steun zijn, vindt de vakbondsman. "Dat is echt nodig om onzekerheid tegen te gaan."
Thijssen, die benadrukte dat de polder al een jaar voor een langetermijnplan met betrekking tot omgaan met het coronavirus pleit, zei "niks gehoord" te hebben over de organisatie van de pandemiebestrijding tijdens de persconferentie van zaterdag. "We moeten na volgende zomer vast weer boosteren. Zet alles klaar. Het stond nu niet klaar. Je hoort nu nog verhalen van mensen die hun prikcursus opnieuw moeten doen. We moeten als samenleving in de breedte met het virus leven."
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Hongarije kan geen aanspraak meer maken op ruim 1 miljard euro aan fondsen van de Europese Unie voor armere regio's. Het land heeft volgens de Europese Commissie te weinig werk gemaakt van hervormingen die de rechtsstaat moesten versterken en corruptie moeten tegengaan. Dat had de Hongaarse regering onder leiding van premier Viktor Orbán voor het einde van 2025 moeten doen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
17 uur geleden