VNO-NCW blij dat diversiteit oploopt, maar nog veel werk te doen
DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de diversiteit in de top van het Nederlandse bedrijfsleven gestaag oploopt, maar er is ook nog veel werk te doen. Dat zegt algemeen directeur Focco Vijselaar van werkgeversorganisatie VNO-NCW als reactie op nieuwe cijfers van de Sociaal-Economische Raad (SER). Daaruit blijkt dat het percentage vrouwen in besturen tussen 2020 en 2022 toenam van 13,8 procent naar 14,7 procent.
Grote bedrijven geven voor het eerst volledig inzicht in de man-vrouwverhouding aan de top en subtop van hun bedrijf. "Diversiteit voegt bewezen waarde toe aan een bedrijf", zegt Vijselaar. "Doordat bedrijven een plan moeten maken en ze van elkaar kunnen leren verwacht ik dat de groei van de diversiteit in de boardroom verder zal versnellen", stelt hij bovendien. De Sociaal-Economische Raad (SER) presenteerde maandagochtend een nieuwe digitale tool waarmee per bedrijf en sector de diversiteit en plannen daarvoor openbaar worden gemaakt.
In raden van commissarissen steeg het percentage vrouwen een stuk harder, maar daar is ook een quotum ingevoerd. De adviesraad noemde het zelf een "hardnekkig gegeven" dat het percentage vrouwen in besturen achterblijft.
Transparantie
Versnelde groei is volgens Vijselaar nodig, want nog veel talent blijft onbenut. "Daarom is het belangrijk dat het beleid gericht is op het steeds vergroten van de kweekvijver van vrouwelijk talent."
Via het Diversiteitsportaal van de SER hebben 5800 bedrijven de kans gehad om te rapporteren over de man-vrouwverhouding in de top van hun bedrijf. Deze ondernemingen vallen onder een wet voor meer vrouwen in de top. In totaal zijn de rapportages van 2057 bedrijven geanalyseerd, wat betekent dat een deel van de bedrijven hier geen openheid over heeft gegeven. De SER benadrukte maandag ook dat er "nog echt werk aan de winkel" is als het gaat om de transparantie van bedrijven over diversiteit in de top.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
23 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De MOTORbeurs in Utrecht heeft dit jaar 97.000 bezoekers getrokken. Dat is 7 procent meer dan vorig jaar, laat de organisatie na het evenement weten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een megadeal van de chipmaker met Meta Platforms. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram koopt voor miljarden dollars aan AMD-chips en computers die zijn ontworpen voor kunstmatige intelligentie (AI). Als onderdeel van de overeenkomst ontvangt Meta ook het recht om in stappen 160 miljoen AMD-aandelen te kopen. Het aandeel AMD steeg 7 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland constateren dat mensen steeds vaker niets van hun schulden hoeven terug te betalen. Daar zijn ondernemers "de dupe van", stellen de ondernemersorganisaties. Ze waarschuwen de Tweede Kamer dat dit de nieuwe norm dreigt te worden. Brancheorganisatie voor schuldhulpverlening NVVK is verbaasd over de oproep.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/REUTERS) - Het sociale medium Reddit krijgt een boete van ruim 14 miljoen pond van de Britse privacytoezichthouder Information Commissioner's Office (ICO). Omgerekend gaat het om ongeveer 16 miljoen euro. Het Amerikaanse discussieplatform heeft de leeftijd van gebruikers niet goed gecontroleerd, waardoor kinderen onder de 13 jaar toegang kregen tot schadelijke berichten.
3 uur geleden