Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VNO-NCW blij dat diversiteit oploopt, maar nog veel werk te doen

VNO-NCW blij dat diversiteit oploopt, maar nog veel werk te doen

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de diversiteit in de top van het Nederlandse bedrijfsleven gestaag oploopt, maar er is ook nog veel werk te doen. Dat zegt algemeen directeur Focco Vijselaar van werkgeversorganisatie VNO-NCW als reactie op nieuwe cijfers van de Sociaal-Economische Raad (SER). Daaruit blijkt dat het percentage vrouwen in besturen tussen 2020 en 2022 toenam van 13,8 procent naar 14,7 procent.

Grote bedrijven geven voor het eerst volledig inzicht in de man-vrouwverhouding aan de top en subtop van hun bedrijf. "Diversiteit voegt bewezen waarde toe aan een bedrijf", zegt Vijselaar. "Doordat bedrijven een plan moeten maken en ze van elkaar kunnen leren verwacht ik dat de groei van de diversiteit in de boardroom verder zal versnellen", stelt hij bovendien. De Sociaal-Economische Raad (SER) presenteerde maandagochtend een nieuwe digitale tool waarmee per bedrijf en sector de diversiteit en plannen daarvoor openbaar worden gemaakt.

In raden van commissarissen steeg het percentage vrouwen een stuk harder, maar daar is ook een quotum ingevoerd. De adviesraad noemde het zelf een "hardnekkig gegeven" dat het percentage vrouwen in besturen achterblijft.

Transparantie

Versnelde groei is volgens Vijselaar nodig, want nog veel talent blijft onbenut. "Daarom is het belangrijk dat het beleid gericht is op het steeds vergroten van de kweekvijver van vrouwelijk talent."

Via het Diversiteitsportaal van de SER hebben 5800 bedrijven de kans gehad om te rapporteren over de man-vrouwverhouding in de top van hun bedrijf. Deze ondernemingen vallen onder een wet voor meer vrouwen in de top. In totaal zijn de rapportages van 2057 bedrijven geanalyseerd, wat betekent dat een deel van de bedrijven hier geen openheid over heeft gegeven. De SER benadrukte maandag ook dat er "nog echt werk aan de winkel" is als het gaat om de transparantie van bedrijven over diversiteit in de top.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

6 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

7 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

9 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

10 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

10 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

11 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

11 uur geleden