Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VNO-NCW blij dat diversiteit oploopt, maar nog veel werk te doen

VNO-NCW blij dat diversiteit oploopt, maar nog veel werk te doen

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de diversiteit in de top van het Nederlandse bedrijfsleven gestaag oploopt, maar er is ook nog veel werk te doen. Dat zegt algemeen directeur Focco Vijselaar van werkgeversorganisatie VNO-NCW als reactie op nieuwe cijfers van de Sociaal-Economische Raad (SER). Daaruit blijkt dat het percentage vrouwen in besturen tussen 2020 en 2022 toenam van 13,8 procent naar 14,7 procent.

Grote bedrijven geven voor het eerst volledig inzicht in de man-vrouwverhouding aan de top en subtop van hun bedrijf. "Diversiteit voegt bewezen waarde toe aan een bedrijf", zegt Vijselaar. "Doordat bedrijven een plan moeten maken en ze van elkaar kunnen leren verwacht ik dat de groei van de diversiteit in de boardroom verder zal versnellen", stelt hij bovendien. De Sociaal-Economische Raad (SER) presenteerde maandagochtend een nieuwe digitale tool waarmee per bedrijf en sector de diversiteit en plannen daarvoor openbaar worden gemaakt.

In raden van commissarissen steeg het percentage vrouwen een stuk harder, maar daar is ook een quotum ingevoerd. De adviesraad noemde het zelf een "hardnekkig gegeven" dat het percentage vrouwen in besturen achterblijft.

Transparantie

Versnelde groei is volgens Vijselaar nodig, want nog veel talent blijft onbenut. "Daarom is het belangrijk dat het beleid gericht is op het steeds vergroten van de kweekvijver van vrouwelijk talent."

Via het Diversiteitsportaal van de SER hebben 5800 bedrijven de kans gehad om te rapporteren over de man-vrouwverhouding in de top van hun bedrijf. Deze ondernemingen vallen onder een wet voor meer vrouwen in de top. In totaal zijn de rapportages van 2057 bedrijven geanalyseerd, wat betekent dat een deel van de bedrijven hier geen openheid over heeft gegeven. De SER benadrukte maandag ook dat er "nog echt werk aan de winkel" is als het gaat om de transparantie van bedrijven over diversiteit in de top.

Meer uit Financieel

Staking Lufthansa raakt 90.000 mensen, verwacht luchthavenbranche

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De staking van cabinepersoneel van Lufthansa in Duitsland vrijdag raakt ongeveer 90.000 passagiers, verwacht de Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV. De koepelvereniging zegt dat mogelijk meer dan 520 vluchten niet kunnen doorgaan door de werkonderbreking. Veel Duitsers keren terug van paasvakantie.

17 minuten geleden
Saudi-Arabië produceert en vervoert minder olie door aanvallen

RIYAD (ANP/RTR) - Aanvallen op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië hebben er de afgelopen weken voor gezorgd dat het land ongeveer 600.000 vaten olie per dag minder kan produceren. Dat meldde het Saudische staatspersbureau SPA op basis van een functionaris van het ministerie van Energie. De capaciteit om olie te vervoeren via de oost-westelijke pijpleiding in het land is met 700.000 vaten per dag gedaald door aanvallen.

40 minuten geleden
Productie Nederlandse industrie omlaag in februari

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in februari met 0,7 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna driekwart van de industriële branches sprake van productiekrimp.

1 uur geleden
Ruim 2 miljoen elektrische auto's in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Begin dit jaar waren ruim 2 miljoen auto's in Nederland volledig elektrisch, hybride of plug-inhybride. Dat is een kwart meer dan een jaar eerder. Daarmee is nu een op de vijf personenauto's elektrisch of gedeeltelijk elektrisch. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Meer biologische landbouwgrond in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland kreeg er vorig jaar opnieuw meer biologische landbouwgrond bij. Dat becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 is de biologisch gecertificeerde landbouwgrond met 3,1 procent toegenomen, waardoor er nu 86.900 hectare in totaal is.

1 uur geleden
Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

9 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

10 uur geleden