Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VNG ziet van kabinet nog weinig oplossingen voor gemeenten

VNG ziet van kabinet nog weinig oplossingen voor gemeenten

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) had gehoopt dat het kabinet op Prinsjesdag met een plan zou komen hoe gemeenten worden ondersteund bij zaken als bestaanszekerheid en het bouwen van woningen. Dat daar in de miljoenennota niet op wordt ingegaan, vindt VNG-voorzitter Sharon Dijksma teleurstellend.

"Het kabinet formuleert in de troonrede een aantal ambities die om een goede samenwerking tussen kabinet en gemeenten vragen. Denk aan bestaanszekerheid en wonen. Wij zijn uiteraard bereid om het gesprek daarover op een constructieve manier te voeren, maar voor de uitvoering van de ambities van het kabinet hebben gemeenten wel voldoende middelen nodig", zegt ze.

De VNG riep het kabinet vorige week al op om te zorgen voor voldoende financiën voor gemeenten om verschraling van voorzieningen voor hun inwoners te voorkomen. "Ik vind het daarom teleurstellend dat we in de miljoenennota nog weinig van een oplossing voor gemeenten terugzien."

Dijksma benadrukt opnieuw dat ze hoopt dat het kabinet het niet alleen bij woorden laat maar ook met concrete daden komt. "Zodat wij samen de uitdagingen op onder andere bestaanszekerheid en wonen kunnen aangaan. Gemeenten willen er in ieder geval alles aan doen."

Meer uit Binnenland

Concertgebouw annuleert chanoekaconcert om banden zanger met IDF

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw annuleert het jaarlijkse concert waarmee het joodse feest Chanoeka wordt gevierd. Het is niet gelukt om met Stichting Chanukah Concert tot overeenstemming te komen over een alternatief voor het optreden van de voorzanger, die banden heeft met IDF, het Israëlische leger.

27 minuten geleden
Nederland geeft gestolen beeld terug aan Egypte

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat een gestolen beeld teruggeven aan Egypte. Demissionair premier Dick Schoof heeft dat zondag meegedeeld aan de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi bij de opening van het nieuwe Grand Egyptian Museum (GEM).

2 uur geleden
Ruim 200 reizigers vanuit Jamaica na orkaan weer in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - TUI Nederland heeft 209 mensen uit Jamaica opgehaald vanwege orkaan Melissa. Zondagochtend zijn ze geland op Schiphol. Onder hen waren Nederlanders, Belgen en Duitsers, laat een woordvoerder weten. "Ze waren opgelucht en blij dat ze zijn weggehaald."

3 uur geleden
AH: veel extra drinkwater geleverd aan supers in regio Utrecht

ZAANDAM (ANP) - Supermarktketen Albert Heijn heeft sinds zaterdagavond veel extra drinkwater geleverd aan zijn winkels in de regio Utrecht. Dat meldt een woordvoerder. Door een kookadvies voor drinkwater in en rond de stad is er veel meer vraag naar water in supermarkten.

4 uur geleden
Voorlopig nog gekookt en flessenwater in Utrechtse ziekenhuizen

UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen in Utrecht hebben ook zondag nog te maken met de verontreiniging van het drinkwater in en rond de stad. Gebruik flessenwater of verpakt water, of kook het water minstens drie minuten, blijft het dringende advies van waterbedrijf Vitens, zeker tot en met dinsdagmiddag.

5 uur geleden
Arrestaties na vondst zwaargewonde jongen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Op de Flying Dutchmanstraat in Rotterdam is zondagochtend een zwaargewonde jongen op straat aangetroffen. Eerder, om 06.30 uur, was er een melding van een schietpartij geweest. Drie mensen zijn aangehouden, meldt de politie op X.

9 uur geleden
Uitverkochte Museumnacht verloopt 'gemoedelijk'

AMSTERDAM (ANP) - De 25e editie van de Museumnacht Amsterdam verloopt volgens de organisatie "gemoedelijk". Tijdens de Museumnacht zijn zeventig musea in de hoofdstad tussen 19.00 en 02.00 uur open voor het publiek. Iets na middernacht laat een woordvoerder van de organisatie weten dat alle 30.000 kaarten voor het evenement zijn uitverkocht, en dat de opkomst zoals gebruikelijk bijzonder hoog is.

13 uur geleden