VNG wil leidende rol premier bij vergroten bestaanszekerheid
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe minister-president moet de leiding nemen in het vergroten van de bestaanszekerheid. Daarvoor pleit Sharon Dijksma, voorzitter van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG). Ze wil dat er een speciaal Deltaplan Bestaanszekerheid komt, waarbij alle relevante partijen met elkaar om tafel gaan. "De premier moet de regie nemen en een stip op de horizon zetten: hier gaan we naartoe."
Dijksma refereert bij haar voorstel aan de methode die gebruikt is bij het opstellen van het nationale Klimaatakkoord. "Het werken met Klimaattafels was een succesvolle methode, waarbij ministers, departementen, uitvoeringsorganisaties en maatschappelijke organisaties samen toegewerkt hebben naar een nationaal akkoord. Deze aanpak hebben we nu ook nodig om naar een plan over bestaanszekerheid toe te werken", zegt ze.
De VNG, uitkeringsinstantie UWV en de Sociale Verzekeringsbank (SVB) vragen het nieuwe kabinet om het onderwerp bestaanszekerheid op de agenda te zetten. In een manifest, dat ze woensdag tijdens de Top Bestaanszeker Nederland aanboden aan enkele Tweede Kamerleden, pleiten zij voor "stevige hervormingen".
Te complex
Dijksma hoopt dat de Kamer "van links tot rechts" aan de slag gaat om de bestaanszekerheid van mensen te vergroten. "Hier zouden we het in ons land over eens moeten zijn. Dit onderwerp leent zich daar goed voor. Als het aan ons ligt, wordt het manifest een op een overgenomen in het regeerakkoord."
In de verklaring zeggen VNG, UWV en SVB dat veel mensen met een laag inkomen momenteel onvoldoende geld hebben om in hun levensonderhoud te voorzien. Ook is het stelsel van inkomensondersteuning met name voor mensen in kwetsbare posities "te complex geworden", vinden zij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Europese Unie moet het pakket met verregaande sancties tegen de VS - de zogeheten handelsbazooka - achter de hand houden als president Donald Trump zijn claim op Groenland niet laat varen, vindt een Kamermeerderheid. Een motie hierover die GroenLinks-PvdA gaat indienen, kan rekenen op de steun van in elk geval CDA, D66, 50PLUS, ChristenUnie, SP, Partij voor de Dieren en Volt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De deur van Gidi Markuszower staat open voor meer ontevreden PVV'ers. Dat zei Markuszower, voorzitter van de nieuwe fractie met zeven oud-PVV-Kamerleden die dinsdag opstapten. Of hij verwacht dat er meer volgen, zei hij niet, wel dat hij "met heel veel mensen in contact" staat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is een "gevaarlijke trend" dat de investeringen in infrastructuur als percentage van het bruto binnenlands product (bbp) al jaren dalen. Dat heeft demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat, BBB) gezegd in een debat over zijn begroting. "Als we nu niet investeren in de netwerken van de toekomst, zijn we straks te laat."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het financiële plaatje van de drie formerende partijen krijgt steeds meer vorm en daar worden donderdag delen van voorgelegd aan experts van De Nederlandsche Bank, het Centraal Planbureau en het ministerie van Financiën. D66-leider Rob Jetten zei na de formatiegesprekken van woensdag dat zij "een beter beeld hebben over hoe die financiële plaat eruit komt te zien".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet zorgen dat er nog dit jaar nieuwe stikstofwetten komen om Nederland van het stikstofslot te halen. Dat is volgens VNO-NCW-voorzitter Ingrid Thijssen nodig. In die wet moeten wat haar betreft harde doelen staan voor het verminderen van de stikstofuitstoot in 2030.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De senatoren van de PVV blijven loyaal aan de partij. Over die vraag heeft fractieleider Alexander van Hattem na het vertrek van zeven Tweede Kamerleden ook "geen seconde twijfel" gehad. "We blijven gewoon vierkant achter Geert staan", zegt hij na berichtgeving van RTL Nieuws.
2 dagen geledenDAVOS (ANP) - Premier Dick Schoof hoopt dat de hoogopgelopen ruzie tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland berust op een misverstand. De Amerikaanse president Donald Trump zou de Europese verkenningsmissie naar het eiland volgens meerdere media per abuis hebben opgevat als bedoeld om Groenland tegen de VS te verdedigen.
2 dagen geleden