VNG: verbetering positie lagere inkomens binnen tien jaar nodig
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten willen dat de financiële positie van mensen met een laag inkomen binnen tien jaar versterkt wordt. Daarvoor schetst de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) in het essay 'Bestaanszekerheid als belofte' een aantal voorwaarden. Zoals een minimumloon dat voldoende is om van te leven, werkzekerheid en een overheid die mensen vertrouwt en betrouwbaar is.
Als dat de komende tien jaar niet lukt dan vreest de VNG voor een nieuwe groep zonder bestaanszekerheid, die kan zorgen voor maatschappelijke verdeeldheid. De afgelopen jaren verdubbelde het aantal huishoudens dat met compensatiemaatregelen geholpen moest worden om te kunnen overleven naar bijna een miljoen. Die crisisaanpak moet nu omgezet worden in de maatregelen voor de lange termijn, vindt de VNG. "Om te voorkomen dat we van crisis naar crisis blijven gaan."
De VNG ziet vijf thema's waarop daarom snel verandering nodig is, zoals de toegang tot woonruimte, zorg, de toegankelijkheid van de arbeidsmarkt voor mensen met een beperking en schuldenproblematiek. Daarbij is volgens de VNG ook een visie op bestaanszekerheid over tien jaar nodig.
De VNG roept maatschappelijke partners zich aan te sluiten bij hun oproep en met hen in gesprek te gaan. Ook willen gemeentes afspraken voor de lange termijn maken met het kabinet over het borgen van bestaanszekerheid. Na de zomer verwacht de VNG te komen met een visie hierop.
Meer uit Binnenland
OUWERKERK (ANP) - Van de 850 woningen die door andere landen aan Nederland zijn geschonken na de Watersnoodramp van 1953, kunnen er 45 en een dorpshuis de status van rijksmonument krijgen. Dat heeft demissionair cultuurminister Gouke Moes bekendgemaakt tijdens een bezoek aan het Watersnoodmuseum op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van The Voice of Holland is op 16 januari te zien. Dat maakte RTL 4 woensdag bekend. Daarna is het programma zeventien weken op de vrijdagavond te zien. De finale staat gepland op 8 mei.
7 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Jeugdzorgorganisatie Parlan heeft de jongeren in het gebouw aan de Titanialaan in Heerhugowaard niet de begeleiding gegeven die ze nodig hadden. Dat concludeert onderzoeksbureau BMC in een rapport. Van de 66 woningen huurde Parlan er 12. In een van die appartementen is in april een explosie veroorzaakt met brand en meerdere zwaarbeschadigde appartementen tot gevolg.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna een kwart miljoen mensen heeft sinds de uitzending van dinsdag een noodpakket van Het Sinterklaasjournaal besteld. Dat laat de NTR, die het programma uitzendt, weten. De Hoofdpiet riep in de uitzending kijkers op een noodpakket te reserveren via de website. Tot nu toe hebben 247.559 mensen dit gedaan, bijna een op de zes mensen die lineair naar de uitzending heeft gekeken.
7 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Over of zogeheten PAS-melders gelegaliseerd moeten worden, doet de rechter over twee weken uitspraak. Farmers Defence Force (FDF) had een kort geding aangespannen tegen de Staat, de zaak diende woensdag in de rechtbank in Zutphen. PAS-melders zijn boeren die volgens FDF buiten hun schuld om niet de juiste natuurvergunning hebben en in feite illegaal werken.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft maandag een nieuwe verdachte opgepakt in het onderzoek naar de dood van een 24-jarige vrouw in Rotterdam. Het gaat om een 20-jarige man uit Nijmegen.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - De universiteit in Tilburg wil dat de Hebrew University in Israël, waarmee ze samenwerkt, meer doet voor "een rechtvaardige en blijvende vrede" in het Midden-Oosten. De Israëlische instelling zou zich ook meer moeten inzetten voor wederopbouw van Palestijnse universiteiten en tegen "verkeerde inmenging" van het Israëlische leger.
8 uur geleden