VNG: geld tekort voor 800 euro compensatie alle arme huishoudens
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten krijgen te weinig geld van het Rijk om alle arme huishoudens te voorzien van 800 euro energiecompensatie. Dat bevestigt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na een bericht van Nieuwsuur.
Volgens de VNG heeft het Rijk rekening gehouden met 800.000 arme huishoudens die 800 euro krijgen (640 miljoen), plus 37 miljoen aan uitkeringskosten. Onder arme huishoudens verstaat het kabinet mensen met een inkomen tot 120 procent van het sociaal minimum (het bedrag waarvan de overheid zegt dat je het minimaal nodig hebt om te leven). Dat zijn er echter veel meer dan 800.000. Volgens VNG gaat het om ruim 950.000 huishoudens. Daarmee is het het huidige budget dat is vrijgemaakt niet voldoende om alle arme huishouden 800 euro energiecompensatie te geven.
Eind vorig jaar kondigde het kabinet aan dat huishoudens met een kleine portemonnee een toeslag kregen van 200 euro, om de torenhoge energienota te betalen. De gasprijzen zijn sindsdien alleen maar verder toegenomen, onder meer door de oorlog in Oekraïne. Daarom besloot het kabinet het bedrag te verhogen naar 800 euro.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gaat contact opnemen met instanties die betrokken waren bij kinderen in Stadskanaal wier moeders zijn aangehouden op verdenking van ernstige kindermishandeling. Het gaat dan om Veilig Thuis en de Raad voor de Kinderbescherming, zegt een woordvoerder vrijdag.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en Curaçao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.
5 uur geledenVAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.
6 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.
6 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
9 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
11 uur geleden