Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

 VNG: beleidsvrijheid gemeenten oorzaak verschillen voor minima

VNG: beleidsvrijheid gemeenten oorzaak verschillen voor minima

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten hebben beleidsvrijheid in hoe ze minima tegemoetkomen. Zo reageert een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten op onderzoek van vakbond FNV.

De bond meldt dat mensen met een uitkering in sommige gemeenten 800 tot 900 euro minder per jaar krijgen dan mensen in een soortgelijke situatie elders in het land. De zegsman geeft aan dat de VNG nog geen tijd heeft gehad het onderzoek nader te bestuderen. Maar volgens hem krijgt iedereen die recht heeft op een uitkering in de basis hetzelfde. Die basis bestaat volgens hem uit onder meer de bijstandsuitkering, zorgtoeslag, huurtoeslag en de energietoeslag.

Gemeenten hebben wel de beleidsvrijheid om meer te doen, geeft hij aan. Zo krijgen kinderen van bijstandsouders in de zomer in de ene gemeente kaartjes voor het zwembad, en in de andere niet. Dat heeft onder meer te maken met hoe een gemeente er financieel voorstaat, zegt de woordvoerder.

Gemeenteraad

Ook kunnen er verschillen zijn door de politieke kleur van de gemeenteraad, vertelt de woordvoerder verder. "Het is altijd zo geweest dat er verschillen zijn tussen gemeenten. Mensen kiezen hun gemeenteraad, en er zal ander beleid zijn bij een progressievere gemeenteraad dan wanneer er een behoudender raad is."

Daarnaast noemt hij nog een punt waardoor er verschillen kunnen zijn: hoeveel minima een gemeente telt. "In Rotterdam zijn er meer arme mensen dan in Blaricum. Gemeenten kunnen regelingen aanpassen naarmate het probleem groter is, die beleidsvrijheid hebben ze."

Pleisters plakken

De VNG deelt overigens de zorgen over de bestaanszekerheid van mensen wel, zegt de woordvoerder. "Wat gemeenten al doen is pleisters plakken op Rijksbeleid."

Meer uit Financieel

Damrak verwacht meer beursgangen ondanks geopolitieke spanningen

AMSTERDAM (ANP) - Uitbater Euronext rekent dit jaar op meer beursgangen in Amsterdam, ondanks de aanhoudende geopolitieke onrust. De door de Amerikaanse president Donald Trump gestarte handelsoorlog zorgde vorig jaar nog voor een wederom mager aantal nieuwe noteringen, maar daar zullen bedrijven zich in 2026 minder door laten leiden. Dat zegt directeur René van Vlerken van de Amsterdamse beurs in een interview met het ANP.

54 minuten geleden
Nederlandse bedrijven investeren ruim 4 procent minder

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in november afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 4,1 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,3 procent in oktober en een stijging van 3,2 procent in september.

1 uur geleden
Lufthansa vliegt tot eind maart niet meer op Teheran om onrust

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.

6 uur geleden
World Economic Forum in Davos begonnen met openingsconcert

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.

9 uur geleden
Kunstmestproducent OCI mag van rechter voorlopig niet fuseren

AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.

11 uur geleden
Ministers eurolanden dragen Kroaat voor als vicepresident ECB

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.

12 uur geleden
ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.

12 uur geleden