Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VNG: asielplan is noodverband, wij willen structurele oplossingen

VNG: asielplan is noodverband, wij willen structurele oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten begrijpen dat het kabinet maatregelen moet nemen vanwege het gebrek aan opvangplekken voor asielzoekers. "Maar het zijn geen structurele oplossingen, en die willen we wel. Anders lijkt het erop dat we van noodverband naar noodverband gaan. Twee jaar geleden hebben we een plan opgesteld om de problemen structureel op te lossen, dat plan is tot op heden nog niet opgepakt", laat de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) donderdag weten.

De vereniging reageert op de plannen die asielstaatssecretaris Eric van der Burg woensdag bekendmaakte. Het kabinet onderzoekt onder meer of asielzoekers kunnen worden opgevangen op cruiseschepen op zee, zonder dat die aanmeren in een gemeente. Vlissingen is niet langer bereid om zo'n asielcruiseschip op te vangen en ook in Velsen is veel weerstand. Het kabinet bekijkt daarnaast of Oekraïense vluchtelingen anders over het land kunnen worden verdeeld, zodat er op andere plekken meer ruimte komt voor asielzoekers.

Over die voorstellen zelf laat de VNG zich niet uit. De vereniging zegt wel dat gemeenten "hun grenzen bereiken en tegen capaciteitsproblemen aan lopen. We hebben afgelopen jaar zo'n 24.000 statushouders gehuisvest en duizenden Oekraïners opgevangen. Op een gegeven moment is het op."

Meer uit Binnenland

Australië noemt repatriëring passagiers uit Nederland 'complex'

EINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".

38 minuten geleden
Bedrijf achter Canvas sluit akkoord met hackers en maakt excuses

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.

1 uur geleden
Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

4 uur geleden
Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

7 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

7 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

7 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

8 uur geleden