Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN willen Taliban 6 miljoen dollar betalen voor beveiliging

VN willen Taliban 6 miljoen dollar betalen voor beveiliging

NEW YORK (ANP) - De Verenigde Naties stellen voor volgend jaar bijna 6 miljoen dollar (5,3 miljoen euro) te betalen aan de Taliban voor bescherming van VN-personeel in Afghanistan. Het geld dient als loon voor Talibanstrijders van het ministerie van Binnenlandse Zaken die VN-faciliteiten in het land bewaken, blijkt volgens persbureau Reuters uit een VN-document en een anonieme bron.

Sinds de Taliban in augustus dit jaar het land overnamen na terugtrekking van Amerikaanse en internationale troepen blijft het onveilig in Afghanistan. Bovendien heeft de Talibanregering een nijpend tekort aan middelen vanwege het stopzetten van internationale financiële hulp. "De Verenigde Naties hebben als werkgever de plicht de capaciteit van gaststaten te versterken en waar nodig aan te vullen in omstandigheden waarin VN-personeel in onveilige gebieden werkt", schrijft VN-woordvoerder Farhan Haq in antwoord op vragen van Reuters over de voorgestelde betalingen. Hij betwistte de inhoud van het document niet.

Experts vragen zich af of de betalingen niet ingaan tegen sancties die zijn opgelegd door de VN en de Verenigde Staten. Het hoofd van het Afghaanse ministerie van Binnenlandse Zaken is namelijk Sirajuddin Haqqani. Hij is de tweede man van de Taliban en runt het Haqqani-netwerk dat gedurende de oorlog in het land vele bloedige aanslagen pleegde. De VS hebben een beloning van 10 miljoen dollar uitgeloofd voor informatie die leidt tot zijn aanhouding.

In Afghanistan is ongeveer 3500 man VN-personeel aanwezig.

Meer uit Buitenland

Iran hekelt nachtelijke aanval op radarinstallaties

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".

18 minuten geleden
Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

2 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

4 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

11 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

11 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

12 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

14 uur geleden