VN willen schuldigen aan geweld in Suweyda gestraft zien
GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties eist een spoedig onderzoek naar het bloedige geweld tussen met name druzen en bedoeïenen in de Zuid-Syrische stad Suweyda. De verantwoordelijken mogen daarmee niet wegkomen, vindt Hoge Commissaris Volker Türk.
De VN hebben geloofwaardige berichten ontvangen over schendingen van de mensenrechten in en rond Suweyda, zegt Türk. Hij noemt lukrake moordpartijen, ontvoeringen en plunderingen. Ook leden van de veiligheidstroepen en mensen die zijn verbonden met de nieuwe autoriteiten zouden zich volgens die berichten daaraan schuldig hebben gemaakt.
"Er moet onafhankelijk, snel en transparant onderzoek komen naar alle schendingen", stelt Türk in een vrijdag uitgebrachte verklaring. Ophitsing en het zaaien van haat moeten stoppen, en wel snel om verder bloedvergieten te voorkomen. "Wraak en vergelding zijn geen oplossing."
Volgens het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten kwamen bij de gevechten sinds zondag 594 mensen om.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP) - Ook dit jaar halen nog steeds niet alle NAVO-landen de afgesproken ondergrens voor hun defensiebudget, laat staan de veel hogere nieuwe norm. Maar zorgenkinderen Tsjechië en Albanië voldoen dit jaar naar verwachting alsnog nipt aan hun verplichtingen, becijfert de NAVO. Onder hoge druk hebben ze in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara hun defensie-uitgaven toch opgeschroefd. Slovenië is het enige land dat opnieuw verzaakt.
27 minuten geledenANKARA (ANP) - Een jaar nadat in de NAVO is afgesproken om fors meer aan defensie uit te geven, kunnen de Verenigde Staten zien dat Europa en Canada een been bijtrekken. Dat zei Rob Jetten dinsdag bij de topontmoeting van het militaire bondgenootschap in Ankara. De premier hoopt dat de ook aanwezige Amerikaanse president Donald Trump daarvan doordrongen raakt. "En dat het in zijn belang is dat het NAVO-bondgenootschap iets is wat de Amerikanen moeten koesteren."
1 uur geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft herhaald teleurgesteld te zijn in de opstelling van NAVO-bondgenoten tijdens de oorlog met Iran. Trump is naar Ankara gekomen voor een top met alle NAVO-regeringsleiders, maar zei dat hij hun gebrek aan steun nog niet was vergeten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politicus Nigel Farage geeft zijn parlementszetel op na onrust over zijn financiën, maar stelt zich wel herkiesbaar. Hij legt zijn politieke lot daarmee in handen van de kiezers, maakte hij bekend op een persconferentie. Farage voert met zijn anti-immigratiepartij Reform UK momenteel de peilingen aan.
3 uur geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt de beperkingen voor de wapenverkoop aan Turkije te willen schrappen. Dat zou mogelijk betekenen dat Turkije F-35-gevechtsvliegtuigen mag kopen, iets waar het land al lang om vraagt.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins Harry en zes andere prominenten, waaronder Elton John, Sadie Frost en Liz Hurley, hebben hun rechtszaak tegen de uitgeverij van onder meer The Daily Mail verloren. Het gerechtshof in Londen heeft alle vorderingen afgewezen, blijkt uit de dinsdagmiddag gepubliceerde schriftelijke uitspraak.
3 uur geledenANKARA (ANP) - De NAVO benadeelt zichzelf als zij Oekraïne buiten de deur blijft houden, vindt president Volodymyr Zelensky. Op de eerste dag van de NAVO-top in Ankara hield Zelensky een NAVO-forum voor dat zijn land als dronegrootmacht bijvoorbeeld zijn gelijke niet heeft.
3 uur geleden