Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN willen niet helpen bij gedwongen evacuatie Rafah

VN willen niet helpen bij gedwongen evacuatie Rafah

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - De VN-organisatie voor humanitaire zaken OCHA heeft geen bericht van Israël ontvangen over een plan om Rafah te evacueren. Bovendien is de organisatie niet van plan te helpen met een gedwongen evacuatie, zei een woordvoerder.

"De VN nemen niet deel aan gedwongen, onvrijwillige evacuaties. Er is op dit moment geen plan om de evacuatie van burgers te vergemakkelijken", zei woordvoerder Jens Laerke tegen persbureau Reuters.

Een groot deel van de bevolking van Gaza is uitgeweken naar de zuidelijke grensstad Rafah in Gaza, maar die wordt nu regelmatig aangevallen door Israël. Internationaal wordt gevreesd voor een humanitaire ramp en is de druk op Israël opgevoerd om de veiligheid van de burgers te garanderen. De regering van Netanyahu riep eerder VN-organisaties op behulpzaam te zijn bij de evacuatie van burgers uit Rafah.

Al Jazeera meldde dinsdag dat twee journalisten van de nieuwszender gewond zijn geraakt bij Israëlische aanvallen in Rafah. De twee zouden buiten levensgevaar zijn, maar bij een van hen is een been geamputeerd.

Meer uit Buitenland

Parlement Egypte keurt militaire steun aan Saudi-Arabië goed

CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.

10 minuten geleden
Brussel wil ook in eigen ambtenarenapparaat meer AI gebruiken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet gaan kijken hoe ze AI beter kan toepassen in haar eigen werkprocessen en ambtenarenapparaat. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen maandag bij de presentatie van een rapport over hoe het dagelijks bestuur van de EU beter kan werken.

12 minuten geleden
Macron belooft Franse demonstranten tegemoet te komen

PARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.

18 minuten geleden
VN-onderzoekscommissie: Israël pleegt nog steeds genocide in Gaza

GENÈVE (ANP/AFP) - Israël gaat nog steeds door met het plegen van genocide tegen Palestijnen in de Gazastrook, aldus een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties. Ook begaat Israël volgens de commissie oorlogsmisdaden en misdrijven tegen de menselijkheid op de Westelijke Jordaanoever, waaronder uitroeiing, foltering, verkrachting en moord.

20 minuten geleden
Ruim 3000 ontheemden na Israëlische operatie in Palestijns Hebron

HEBRON (ANP/AFP) - Israël heeft inmiddels meer dan 3000 Palestijnen verdreven uit Hebron, meldt het stadsbestuur. De Israëlische krijgsmacht (IDF) begon vrijdag met een omvangrijke operatie in Hebron, de grootste stad op de bezette Westelijke Jordaanoever.

1 uur geleden
Coalitiegesprekken in Zweden opnieuw mislukt

STOCKHOLM (ANP) - In Zweden is een nieuwe poging om een coalitie te vormen mislukt. Partijleider Elisabeth Thand Ringqvist van de Centrumpartij ziet onvoldoende steun voor de vorming van een centrumregering.

2 uur geleden
Rusland staat open voor meer humanitaire wapenstilstanden

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.

3 uur geleden