Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN willen niet helpen bij gedwongen evacuatie Rafah

VN willen niet helpen bij gedwongen evacuatie Rafah

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - De VN-organisatie voor humanitaire zaken OCHA heeft geen bericht van Israël ontvangen over een plan om Rafah te evacueren. Bovendien is de organisatie niet van plan te helpen met een gedwongen evacuatie, zei een woordvoerder.

"De VN nemen niet deel aan gedwongen, onvrijwillige evacuaties. Er is op dit moment geen plan om de evacuatie van burgers te vergemakkelijken", zei woordvoerder Jens Laerke tegen persbureau Reuters.

Een groot deel van de bevolking van Gaza is uitgeweken naar de zuidelijke grensstad Rafah in Gaza, maar die wordt nu regelmatig aangevallen door Israël. Internationaal wordt gevreesd voor een humanitaire ramp en is de druk op Israël opgevoerd om de veiligheid van de burgers te garanderen. De regering van Netanyahu riep eerder VN-organisaties op behulpzaam te zijn bij de evacuatie van burgers uit Rafah.

Al Jazeera meldde dinsdag dat twee journalisten van de nieuwszender gewond zijn geraakt bij Israëlische aanvallen in Rafah. De twee zouden buiten levensgevaar zijn, maar bij een van hen is een been geamputeerd.

Meer uit Buitenland

Britten sturen meer straaljagers naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.

8 minuten geleden
Bronnen: Israël gaat raketlocaties diep ondergronds aanvallen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

36 minuten geleden
Rutte: Patriots vrijspelen met dronehulp Oekraïne aan Golfstaten

BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.

1 uur geleden
Grote stroomstoring op Cuba verholpen

HAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Meer dan 20.000 Israëliërs teruggekeerd naar huis sinds oorlog

TEL AVIV (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 Israëliërs zijn naar Israël teruggekeerd sinds het begin van de oorlog met Iran. Nog zo'n 120.000 landgenoten zitten in het buitenland en willen terugkeren.

1 uur geleden
Israël raadt bevolking zuidelijke wijken Beiroet aan weg te gaan

JERUZALEM/BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft iedereen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet opgedragen er weg te gaan. Talrijke mensen zijn meteen op de vlucht geslagen, meldt het Franse persbureau AFP.

1 uur geleden
EU en Golfstaten veroordelen aanvallen Iran, die moeten gestaakt

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken en hun collega's van de Samenwerkingsraad van de Golfstaten (GCC) veroordelen de "ongerechtvaardigde Iraanse aanvallen" op de Golfstaten "ten zeerste", stellen de EU en GCC donderdag in een gezamenlijke verklaring. Die aanvallen bedreigen de regionale en mondiale veiligheid, stellen zij. De EU en GCC roepen Iran op de aanvallen onmiddellijk te staken.

1 uur geleden